BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Pushkin | --
Príspevky: 256
Meno: Jano
Bydlisko: Praha

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa Pushkin » 12 Jan 2010 10:45

Paluso- o tej leštitelnej ferbe viem ale som počul, že sa odiera a lakovať sa neoplatí bo stratí efekt kovový.
Moja galeria
PAPIER....tak to už je aká paráda !
C8H10N4O2 - user !

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa serpens » 12 Jan 2010 11:04

Dobre si pocul, ale to neznamena, ze by sa nemalo pouzivat, teda pokial so svojou BR52 nechces doma robit "wrrrrrrm, wrrrrrm" po koberci :P :haha: Je to uplne v pohode, a to ze sa otiera neznamena, ze ti zmyzne z kolies, ale ze si nou uspinis prsty, ked sa toho chytis, cize to neomzes pouzivat ako povrchovku na seperky ako chcel toudi, ale na modeloch je to uplne v pohode.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 12 Jan 2010 11:19

Halo halo, dik za ohlasy.
Ja pouzivam Agama lestitelna ocel, hentu spominanu humbrolku som mal, ale som ju zahodil, lebo sa nedala vobec lestit.
A ano, otiera sa aj ta Agama, svinsky to spini, ale ako pise Serpens, kedze nerobim brm brm po koberci ,tak mi to nevadi.

Lak pouzivam nitrocelulozovy matny, pixla 1kg, riedim od oka tak, aby sa dalo striekat.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Pushkin | --
Príspevky: 256
Meno: Jano
Bydlisko: Praha

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa Pushkin » 12 Jan 2010 11:21

Ok ...
díky ....
Nebojte sa vŕŕŕ nebude...
Moja galeria
PAPIER....tak to už je aká paráda !
C8H10N4O2 - user !

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 12 Jan 2010 15:18

paluso napísal:...sa mi páči to odpruženie. Môžeš to prosím ťa pre mňa lavého na farbenie bližšie popísať. Akú si použil farbu a ako si toho dosiahol....


No to je tak, tie najlahsie metody su vacsinou tie prave.
Normalne natrete agama ciernou matnou akrylovkou
a cez to smik smik stetcom tempera (hneda+ cervena+spinava voda), ziadna veda, trosku som to este roztahal prstom.
. Paradoxne, zrovna to moje prevedenie sa mi moc nepaci, ale skusal som to spravit takto, a kedze z toho perovania bude naozaj vo finale maaalo vidiet, tak to uz moc neriesim. Zakryju to kolesa.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 22 Mar 2010 22:24

.....Tak ked uz som to nacal, tak davam k videniu moj skromny progres.
V poslednom case mam sakra malo casu na lepenie, takze od minula toho moc nepribudlo.
Snazil som sa hlavne dokoncovat detaily na tendri ,ale kedze detaily moc v laske nemam, tak som popri tendri stihol spravit kotol, a par dalsich veci.
Tender sa uz pomaly priblizuje do finale, treba doretusovat panty, dorobit klucky na skrinkach, natiahnut tu hrubu hadicu na lavej strane, a doriesit hadice sluziace na napojenie vagona. Povrchova uprava skrine je skoro vo finalnej podobe, este chybaju popisky.
Pridavam aj fotky nejakych casti lokomotivy, rozvody, zadna cas pod budkou, kompresor, a nakoniec celkovy pohlad na lokomotivu. Vsetky tieto spominane casti su v zakladnej farbe, a budu sa este malovat.
Report
Dalsi progres viac ako pozvolny, ale pomalicky na tom popracujem.




...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 20 Máj 2010 21:21

A je tu dalsi pravidelny update tejto temy :vicotry:

Report
Tentoraz mam vyrazny progres v podobe umiestnenych vodolepiek na tendri...

o vodolepkach viac tuto



pretrvava celkova nechut k tomuto modelu, a hlavne teda nedostatok casu :doubt:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa pet1972 » 20 Máj 2010 21:40

Tie vodolepky to ozivili...ale aj tie by sa zislo nejak zapatinovat, lebo v tomto stave su ako pest na oko....prilis dokonale.

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa ivant » 12 Mar 2012 21:06

ahoj fitko :wink: kludne pokračuj dalej budem odkukovat :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BR52 Kriegslok /Modelik/ 1:25 - by Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 29 Mar 2021 14:40

2009, jo to boli časy :P

No ale teda, myslím že už som modelársky dozrel, a idem teda pokračovať v tomto veľkolepom diele.
Čas sa podpísal hlavne na tom, že mi uschli všetky farby, ktoré som tu používal, šedú aspoň viem ( Pactra A37 ( prípadne náhradou by podľa prevodných tabuliek mala byť revell 36177) ale tie žlté pruhy na tendri, tie som robil ešte nejakou temperkou :beat plaster:
Tak uvidím, či budem vedieť nadviazať, alebo či budem musieť celý tender premaľovať.

Pre tých neskôr narodených, táto stavba bola kedysi súčasťou veľkej paralelky do ktorej sa zapojilo mnoho bojovníkov.
Neskôr sme ju interne premenovali na "štafeta" - pretože moc paralelizmu v nej nebolo, ale myšlienka je to myslím stále pekná.
Do cieľa sa zatiaľ podarilo iba pár šťastlivcom ( ak som na niekoho zabudol, tak sa ospravedlňujem, predsa len, po tých rokoch... ) :

Balu - 100%
Elefant - 100%
Brzdic - 100%
Ivant - 95%
Paluso - 95%

Ja som zatiaľ odhadom niekde na 50tich percentách, ono to dosť mýli, tie veľké diely nie je problém spraviť, a ak sa rozhodnete pre prerábky a dorábky podľa skutočnosti - tak je tam veru roboty viac, ako dosť.



Takže, diely mám zatriedené ( aj keď pár bezprizornych dielov mi na stole zostalo), hotové diely oprášené, horeuvedené motivačné reporty prečítané, skalpely zabrúsené....
Ani to však neznamená, že to zase po čase neodložím, pretože na mňa bude z archívu volať tichý hlások strihni do mňa, strihni do mňa. do mňa
:wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní