Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 30 Máj 2023 23:55

Písal som ti SSku, ale nereagoval si, tak píšem takto.
Mám doma niečo takéto.


Netuším z čoho to je, mám to už dlho a len to prehadzujem v krabičke s materiálmi. Oko je, ak som dobre videl, cca 0.6mm široké. Celá sieťka je z plastu, je tenká a celkom slušne ohybná (tvarovateľná). Ak by sa ti to hodilo, môžem poslať.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 31 Máj 2023 07:19

Je to typ prachového filtra na PC ventilátor. Ostalo mi to z jeden staršej skrinky, vo formáte cca 14x28cm. Tiež môžem poslať, ak by sa hodilo :big smile:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 31 Máj 2023 20:49

To Oliver:
Moc se omlouvám, ale jsem teď skoro pořád v dílně až do večera a tak mi tam sms unikla. Samozřejmě mám zájem a velký. :haha: Moc dík za nabídku. S radostí přijímám. Akorát se musíme nějak finančně vyrovnat. Pošta není za děkuji. Nevím, zdali to jde poslat s tím, že poštovné samozřejmě vyrovnám.
To Spider, platí to samé co jsem napsal Oliverovi. Nabídku beru, protože takových věciček nikdy není dost. Jen nemám šajnu, jak vám prolongovat vaše finanční náklady s tím poštovným. Snad někdo poradí.

Ještě jednou moc dík za nabídky. :big smile:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 31 Máj 2023 20:52

My sa vieme so Spiderom stretnúť a poslať ti to v jednej zásielke, z mojej strany aj tento víkend.
Adresu som ti z príspevku vymazal, sme verejné fórum, mohol by si ju prečítať kde kto.
Radšej mi ju pošli do SS, lebo som si ju nestihol uložiť.
:haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 03 Jún 2023 21:58

Ahojky kamarádi a přátelé světa papírových modelů. :wink: Tak jsem trochu pokročil ve stavbě toho mého miláška. Začal jsem patlat karoserii, neboli nástavbu. Aby to bylo nějak pevné tak plášť karoserie je tvořen vnitřním pláštěm, vlepená žebra o síle 1.2 mm a vnější plášť. Sice je to komplikované, hlavně na soulep, ale zase to umožnilo vytvořit polodrážku na vsazení okenních rámů. Barva rámečků je šedostříbrná, ty rámy byly ve skutečnosti železné, ne hliníkové. Okno pak zaklopí dřevěný rámeček, který to celé aretuje. Skla si vyrábím tak, že proženu laminovací folii laminovačkou. Akorát nic do toho nevkládám. Je to dost pevné na ohyb, dobře se to řeže skalpelem na požadovaný rozměr a dobře to lepí gelové vteřinové lepidlo. Jen pár věcí k tomu. Folie i laminovačka musí být perfektně čisté, žádný prach, jak uvnitř folie tak i na jejím povrchu. Laminovačku radši utřít od prachu. Jinak vám to vyleze zašedlé a už to z toho nedostanete. Dále je lepší prohnat laminovačkou malý formát, ideálně formát na průkazy. Není to různě zprohýbané a zmenšíte riziko nějakých bublinek apod. Při lepení vteřinovým gelem samozřejmě maximální opatrnost, jakmile s tím máznete plochu, už to z toho nesundáte. A stačí opravdu jen pár kapiček, v každém rohu a něco málo pak po obvodu okenního skla. Já to nanáším špičkou párátka. Výhoda toho gelu je, že neschne tak rychle jako řídké vteřinové lepidlo a nerozlévá se jako ten klasický vteřiňák., takže je čas si sklo řádně usadit, souměrnost apod. A pak lehkým tlakem prstů to jen chvilku přitlačit. Nevýhoda je, že je dost drahé. Tubička 3 g cca cena 90,- Kč. Ale je zase fakt, že s tou tubičkou nalepíte hodně dílů, vzhledem k množství potřebného lepidla. Takže, rámečků jak u blbejch a začišťovacích lišt jak bys metl. No a samozřejmě je tam i nanomodelařina, kliky a kličky, zámkové štítky či kotvení madel. A taky se mi povedlo tu kastli rozbít na tři kusy, vysmekla se při manipulaci z ruky, následoval pád a bylo vymalováno. Moje hloupost, bříška prstů zasekané filmem z vteřiňáku a co uchopíte, tak se snadno vysmekne a je hotovo. Takže následovala oprava, bratru půl dne práce. Je to ta poslední fotka. Na stříkaní barvou jsem použil červenou RAL 3000 – ohnivá červená, takto byl stříkán Hurvínek ve výrobě. Ten pruh pod okny je mléčně bílý, není to doslova nějaké ledová bílá. Byly období, kdy byl tento pruh žlutý. Intriér je hnědo žlutý, lehce natónovaný bílou. Lišty jsou pak o něco tmavší. Kování – kliky dveří, madla na oknech apod. je drátek z cínu o síle cca 0,9 mm. Vytvarovaný lehkým tlakem pinzety a nebo kleštiček.Tak a konec keců, je už načase sem dát nějaký ten fotoreport.




"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 03 Jún 2023 21:59

Sakra, ony ty fotky skočily na horu. No snad to vadit nebude. :beat plaster:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Jún 2023 08:33

Vôbec to nevadí, fotky som ti upratal :wink:

Perfektný postup - toto mi tu naozaj chýbalo, tvoje príspevky sú vždy veľmi inšpiratívne, bude to krásna mašinka.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 48
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 06 Jún 2023 18:06

balu11 napísal:


Neuveriteľné. Ten zmysel pre datail. Výborne sa na to pozerá. Veľmi inšpiratívne a spolu s tým popisom je to dokonalé.
Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 11 Jún 2023 21:12

Hezký nedělní večer kamarádi a kolegové v patlání papírových modelů. :wink:
Než začnu cokoli psát, tak bych chtěl velmi poděkovat kamarádům Oliverovi a Spiderovy za zaslání těch dírkovaných rastrů. Došly v pořádku a jsou naprosto perfektní. :still dreaming: Takže mi ubyla jedna velká starost. Takže ještě jednou velké díky kamarádi. Jen nevím, jak vám prolongovat peníze za poštu.
A také poděkování Fitovi za úpravu minulého příspěvku, nevím proč mi to skočilo nad psaný text.

To Paluso: Znáš mne, já a nanomodelařina, vždyť bych byl asi nemocnej, kdyby jsem ji vypustil z modelařiny. :haha:

A jak jsem již zmiňoval, budu se pokoušet sem dávat vždycky v neděli nějaký ten fotoreport z postupu na stavbě Hurvínka. Takže nadešla ta chvíle. K té stavbě, zasklil jsem rámy oken, postup jsem už zde nastínil, byl to docela opruz, protože folie je vlepována mezi dva rámečky, takže bylo důležité dodržet přesný soulep rámečku. Pak jsem je osadil do karoserie, další poměrně náročná práce na přesnost, protože při pohledu zvenčí musí koukat jen úzký proužek rámu a rámeček tak musí být řádně zaosen. Z pohledové strany, až bude model na podložce, jsem nějaká okna spustil, aby se nechali dobře vidět detaily interieru motoráčku. Z druhé strany jsem udělal všechny okna zavřená, je to kvůli linii tvaru modelu. No a pak jsem vystrojil svatbu. Ženich "podvozek" a nevěsta "karoserie", oba komponenty jsem slepil k sobě. Karoserie z podvozkem si sedla velmi dobře bez nějakých překvapení a komplikací. Pak jsem si řekl, sakra, crcáš se detaily, a dveře zavřeš a nalepíš na tvrdo? Tak to tedy ne. Alespoň z pohledové strany jsem oboje nástupní dvěře osadil čepy a udělal je otvírací. Trošku makačka, protože v původním záměru stavby jsem s tím nepočítal, ale myslím si, že se zadařilo. No a přišel čas začít patlat interier motoráčku. Rozhodl jsem se, že napřed udělám kompletně obě stanoviště strojvedoucího, oddíl pro cestující až pak. Takže jsem udělal oba pracovní stolky, ta větší skříň je pro rozvaděč elektrického ovládání, ta menší pak kryje nádrž na naftu. Přemýšlel jsem, jestli to jen natřít nějakou barvou, ale pak jsem se rozhodl, že se vrátím k truhlářskému řemeslu a vytiskl jsem si rastr přírodního dřeva a nalepil jej na jednotlivé díly nábytku. Sice dost pracné, ale myslím si, že to stálo za to. Samozřejmě jsem si užil i nanomodelařinu skrze vyřezání kování dveří skříní a stolků. Kouskem drátu o průměru 0.4 mm jsem naznačil pianový závěs dveří. Hotový nábytek jsem osadil na svá místa v modelu. Teď se budu věnovat vypatlání stolků s ovládáním motoráčku, kde si užiju nanomodelařiny až haňba mluvit. Fotky jdou za sebou tak, jak postupovala stavba modelu, tedy zasklení modelu, lištování interiéru, výroba nábytku a jeho umístění v modelu. První tři fotky jsou fotky skutečných předloh pro stavbu nábytku. Tak, teď už dost řečí a hurá na ty fotky.
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 11 Jún 2023 23:21

balu11 napísal:Jen nevím, jak vám prolongovat peníze za poštu.

Nie je zač, my budeme len radi, keď niečo z toho využiješ a uvidíme to tu na fotkách.
Peniaze nerieš.
:big smile:

Ideš veľmi dobre, nábytok je fakt perfektne ideálny.
Ak rovnakým spôsobom budeš robiť priestor pre cestujúcich, tak sa veru máme na čo tešiť.
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných