Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Uwe | --
Príspevky: 73

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Uwe » 05 Jan 2015 23:06

:victory: Veľmi neobvyklý model implementovaný fantastické. Aj motor je model v modeli

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 07 Jan 2015 12:31

Podobne ako u mnohých z Vás, Milane. Tu niet čo komentovať, len sledovať, obdivovať a učiť sa.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 23 Máj 2023 21:03

Ahojky kamarádi a přátelé šmykajd a patlání. :victory:
Já vím je to už drahně let, kdy jsem zde fungoval a dával reporty ze stavby M 131 "Hurvínek". Přišel čas, abych se vrátil zpět do party úžasných lidí a vynikajících modelářů. Cítím jako povinnost alespoň trochu osvětlit svou dlouholetou nepřítomnost. Za prvé, blesk mi poškodil počítač, takže jsem přišel o všechna data. Za druhé jsem v té době změnil zaměstnání a i když to byla nádherná práce se dřevem, musel jsem do zaměstnání dojíždět a domů se vracel ztrhaný jak starý plakát a neměl jsem ani čas a ani chuť něco patlat. V současné době jsem už měsíc a půl v důchodu a začal se rozhlížet co s novým životem. Na popud Štefína jsem se vrátil ke šmykajdě Hurvínka. A za to mu moc děkuji, že mne nakopl k patlání modelu. Tak jsem sundal počítač z půdy a mazal za kamarádem ajťákem, jestli by přeci jen něco z toho počítače nevyždímal. Sice vrčel jak starý kocour, že jako není kouzelník Pokustón a že neumí tahat králíky z klobouku. Jářku, jsi ajťák? Jsi, tak se smekej. Kdyby měl počítač z boku kliku, tak si to udělám sám. A jestli se ti to podaří, tak máš u mne láhev dobrého pití. Něco zavrčel pod vousy o počítačové negramotnosti a pak řekl, že to zkusí. No, chvilku to trvalo, ale pak zavolal, ať se u něj zastavím a vezmu sebou tu flašku. Vyždímal z toho tolik, že se nechá nějak navázat na tu stavbu, tak mi vrazil do ruky flešku a já jemu flašku. :wink: A teď k tomu modelu. Ve fotoreportu ukážu, kde jsem skončil. V podstatě spodek je hotov a mám rozdělanou karoserii vozu. Bohužel fotoreport z počátků patlání ty kasle nemám, na druhou stranu, tak karoserie je vlastně v počátku. Nyní kreslím znova střechu, protože tu starou musím rozřezat. Použiju z ní jen ty části, které kapotují stanoviště strojvedoucího. Střed musím dělat po částech, protože by se ke interiér dělal hrozně špatně. Zítra bych měl začít na kreslení interieru, počítám, že do konce týdne bych měl mít něco nakresleno, vyříznutého a slepeného. Uvidím. Jinak mám představu, že bych se vrátil k tradici týdenních reportů. 3 dny kreslit, 3 dny řezat a lepit, sedmý den to doladit a dát fotoreport postu na zdejší forum. :) A teď několik fotek současného stavu modelu od kterého bych se odpíchl k další práci.



"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 23 Máj 2023 21:28

Ještě několik fotek z dodělání detailů na podvozku a dokončení barvení a patiny. :big smile:



"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Máj 2023 21:53

Jéj, že aké prekvapenie! Vitaj späť Balu :)
Za tie roky si nám tu chýbal, keď som prechádzal stavby v sekcii železníc som na teba viackrát spomenul, že kde si sa stratil.. Tvoje stavby boli vždy veľmi inšpiratívne!

Túto stavbu si pamätám, ako kukám na tie fotky že 2015, to sa mi aj ťažko verí, že je to už 8 rokov..
Každopádne som veľmi rád, že si opäť medzi nami a ideš pokračovať v tomto projekte. Držím palce do rozbiehania a teším sa na nedeľné reporty :victory:

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa WanRayen » 24 Máj 2023 07:42

Tak vitaj späť. Je super že si sa dostal aj k dátam a že si sa vrátil k lepeniu. Verím, že to tu rozbalíš nie len s týmto modelom ale aj s dalšími v plnej paráde.
Podvozok vyzerá perfektne. :dribble: No nádhera. Už sa teším na ďalší postup.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 24 Máj 2023 10:40

Toto si rád pozriem, ďakujem, že si sa vrátil.
Ja som mal od papiera prestávku rok a cítil som sa jak novic ...
Budem držať palce, nech sa darí.
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 24 Máj 2023 12:05

Vitaj, som rád že si nadviazal a dokončuješ tohto kostlivca.

Pozerám na ten podvozok, a teda máš to super, tam nie je čo vytknúť.
Teším sa na pokračovanie :victory:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 48
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 25 Máj 2023 06:34

Ejha, páchateľ sa vracia na miesto činu.
Tu sa vždy dala nájsť motivácia a inšpirácia. Som rád, že si späť, teším sa na ďalšie posty.
Ak by bol ešte problém s počítačom daj vedieť. Niečo máme v práci čo vyraďujeme a ide preč ako elektroodpad. Nie je to síce super mašina, alebo server (i keď aj tie už čakajú na svoj osud), ale je to použiteľné.

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 25 Máj 2023 21:12

Ahojky kamarádi, přátelé a kolegové v patlání šmikajd. :victory:
Moc děkuji za milá slova uvítání při mém návratu na toto fórum, které pro mne tolik znamená. A jak zde bylo dobře povědíno, pachatel se vrací na místo zločinu. A já se vracím nesmírně rád. Palusovi děkuji za nabídku, ale tuto otázku jsem už vyřešil nákupem nového písíčka. A jak jsem už poznamenal při návratu sem mezi vás, teď kreslím a kreslím a kreslím....... Tak prosím ještě o chvilku strpení, než sem dám nějaký fotoreport s postupu stavby. Musel jsem se fakt do toho rozkoukat, přeci jen osm let je dlouhá doba, já chvílemi musím dost přemýšlet, jak jsem to tenkrát vlastně myslel, že to budu stavět, pak mi třískne v palici, a jářku, ty si blbej jak atomový dudy, vždyť je to jasné, že to byla takto a takto. Uvidím, co stihnu do neděle, ale snad to na pár fotek bude. Tak zatím ahojky a v snad v neděli nashle u fotek. :wink:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní