Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 17 Nov 2014 23:48

Ahojky kamarádi.
Nevím jak začít, co napsat po takové dlouhé době. Prostě život si někdy zahraje s námi dost nepěknou hru. Napřed nastal neskutečný fičák při celkové rekonstrukci naší výletní sedmdesátitunové lodi Máj. Osm měsíců neskutečné honičky, domů jsem chodil strhaný jak starý plakát a na modelaření prostě nebyla nálada. Pak nemoc a nakonec ztráta zaměstnání. Podtrženo a sečteno to znamenalo, že modelaření se prostě dostalo na druhou kolej. :confuse:
Snad se mi už konečně podařilo trochu zkonsolidovat to své žití a nastal mnou tolik kýžený čas, abych mohl zasednou ke stolu k modelu a pustit se opět do práce. Za ten rok se zde mnoho modelů dokončilo a u mnoha modelů zdárně pokračuje stavby a to je moc a moc dobře.

Jen bych si dovolil na okamžik ještě vrátit k modelu 555-ky a dal jsem sem tzv."Zlatou tečku" za tímto modelem. Medaile a ocenění jsou z Nitry, Neratovic a z letošního Rychnova u Jablonce, kde jsem získal titul mistra ČR v kategorii "Open" a porazil tak mistra světa z Polska, který se této výstavy také zúčastnil.


Tak a teď už konečně k tomu Hurvínku. Několik dní jsem brejlil do počítače, abych si vůbec ujasnil, kde jsem skončil, co je třeba dodělat a čím vlastně začít. Nakonec jsem se rozhodl dodělat brzdovou soustavu, tedy brzdový válec, převod ruční brzdy a začal jsem pracovat na pohonné jednotce, kde základem je nosná konzole motoru, kompresoru, dynama a převodovky. Ale fotky přeci je řeknou více než slova. :wink:

Takže brzdový válec a převod ruční brzdy.


Nosná konzole motoru

kontrola usazení, nástřik a patina

Takže tak vypadá současný stav.

Nyní dodělávám výkresovou část motoru, kompresoru, dynama a převodovky. pak vytisknout slepit a udělat k této části návodovku. Takže zatím ahojky. :wink:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa maťko85 » 18 Nov 2014 00:16

1) Jsem velice rád, že jsi opět zavítal mezi nás a že začínáš znova tvořit, zatím velmi dobrý začátek.
2 Držím palce při shánění nového zaměstnání, neboť v dnešní době to není vůbec jednoduché :victory: .
3) Gratuluju ke všem oprávněně získaným oceněním :victory: .

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 18 Nov 2014 08:09

Niekedy sa dejú veci, ktoré neovplyvníme, pozitívom tvojej situácie je, že budeš mať viac času na modelárčinu, aspoň teda do chvíle, kým si nájdeš novú robotu :wink: Dovtedy pekne pridávaj fotky :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Nov 2014 08:56

Vitaj, na tvoje podzimné návraty sa vždy teším, aj keď tentokrát to až také veselé nieje...

Ale model teda ti ide parádne, teším sa na výsledok.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 07 Dec 2014 23:59

Ahojky kamarádi. :wink:
Uběhl nějaký čásek, a já jsem trošičku postoupil ve stavbě modelu. Jak jsem minule předeslal, začal jsem stavbu pohonné jednotky. Je fakt, že to nejde tak svižně jako u Němky, protože to musím kreslit, tisknout a pak teprve lepit, a navíc hned korigovat chyby ve výkresech, když při lepení na ně narazím. A navíc hned zpracovávat návodovku, dokud to mám čerstvě v palici. Takže sedím víc před počítačem než u modelu se skalpelem v ruce. Ale jináče to opravdu asi nepůjde.
Začal jsem jako první motorem. Je to Tatra 111, ale má specifické úpravy o proti motoru, který byl v náklaďáku. Jinou olejovou vanu, jinak řešený filtr vzduchového chlazení, má dva startéry, a tenhle má dokonce jen jedno vstřikovací čepadlo pro všechny válce. Myslím, že jinak ty čerpadla byly dvě, spojené do jednoho náhonu.
Ale než desítky slov, fotky napoví více, jak postupuje stavba.

Blok motoru

Válce

Koš spojky

Větráky vzduchového chlazení


Snad už to trošku připomíná motor :wink: . Tak zase za čásek ahojky. :big smile:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 08 Dec 2014 01:38

Uch ty si sa riadne vybláznil, bude to aj na predaj čiii?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 08 Dec 2014 17:10

super.tie dva motory budu nejako spojene dokopy?
stefan:kapitan balu model vypusti gratis.ked sa pohrabes v dovnloadoch najdes tam model lokomotivy invicta od kapitana balua.

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 10 Dec 2014 17:29

Sledujem... super pokračovanie a ide ti od ruky. Len tak ďalej a na jar sa tešíme z ďašieho super modelu. Znovu ukladám foto a postupy do návodného súboru... :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 03 Jan 2015 00:34

Ahojky kamarádi.
Tak po nějaké době je zase na čase sem dát nějaký ten postup ve stavbě Hurvínka. Udělal jsem kompletní pohonou jednotku, akorát jsem netušil, že to zabere takovou fůru času. S nakreslením a pak se stavbou to zabralo více jak 200 hodin času. :confuse: Je fakt, že jsem to dělal z větší části všechno dvakrát, protože jsem se rozhodl, že ve finále to pak budou náhradní věci uložené v remíze, kde je uložen motoráček. Takže dva motory, dva kompresory, dvě dynama, dvě převodovky,náhradní vstřikovací čerpadlo, tlumič výfuku a filtr sacího vedení. K tomu přepravní kozu na motor, nějakou tu paletu. Nu a pak to všechno napasovat na nosnou konzoli pohonu a připevnit to na rám vozu. Pak dodělat potrubí sacího příslušenství, potrubí výfuku a vyrobit kardanový hřídel a propojit převodovku s diferenciálem. No co vám mám povídat, ty detaily jsou fakt dost ubíjející, ale bez nich by to asi nebylo ono. :wink:
Tímto jsem i odpověděl Romanovi, proč jsem dělal dva motory. Z toho v tom motoráku moc vidět nebude, a tak mi přišlo trošku líto, že o tom vím jen já, proto jsem udělal kompletně ten samý druhý, který bude vidět v té remíze.
Pro Štefana, dá-li Bůh či paní příroda zdraví, tak to dotáhnu do konce, a pak to dám jako free model. Takže si to bude moct každý, kdo bude mít zájem, stáhnout.
Pro Jeneho, díky Jene, ale pak si to asi stejně stáhneš najednou, až to bude hotové.
Nu, konce psaní a povídání, je čas na fotky, které napoví přeci jen trochu více. :wink:

Motor:



Převodovka:


Kompresor:


Kompletace a pasování na nosnou konzoli:


Nástřik základem a barvou:


Patinování a kompletace :


Osazení na podvozek, včetně dodělání sacího potrubí, kompletně výfukového potrubí a kardanové hřídele:


Udělal jsem i pár ilustračních fotek, dalo by se to nazvat:"Někde v dílnách":


A nějaké ty fotky modelu a skutečné předlohy, pro představu z čeho jsem vycházel:


To je zatím asi tak vše. Teď strávím přinejmenším týden opravami ve šmikajdě v počítači, mám těch poznámek na úpravy a změny na tři papíry formátu A4. Nu a pak zbývá ještě nějaké to vzduchové potrubí a snad to na tom spodku bude už všechno. A pak konečně hurá na nástavbu. Uff. :wink:
PS: Kamarádi a přátelé, v tom novém roce, roce 2015, bych vám všem chtěl popřát hodně zdraví a pohody , to i vašim blízkým a rodinám, mnoho zdaru při modelaření a přeci jen i kousíček toho pokakanýho štěstíčka, toho je také přeci jen potřeba. Na Titaniku také byli všichni zdraví, je to štěstí jaksi už neměli....... :big smile:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorový vůz M 131 - Hurvínek /balu11/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Jan 2015 01:05

Čo napísať? Asi nič, zostáva len kukať s otvorenou hubou :jawbone:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní