Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Py27 / Angraf / 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 02 Mar 2021 10:14

Helou spoza mlaky,
nie su tie nity trosku velke? Len sa pytam.
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 04 Mar 2021 09:40

Veru, keď tak na to pozerám teraz kritickým okom, asi sú tie nity trošku veľké. Korňajsnové sú určite vhodnejšie, tieto ihlové sú dosť hranaté a potom to nevyzerá tak dobre.
Ale už ich tam asi nechám, pretože som to včera fukol do farby, zatiaľ iba prvá vrstva ako taký základ, aby som videl či sa oplatí pokračovať.
Tender je nejaký mastný, alebo čo, predsalen ten som dostal v podstate hotový od pôvodného majiteľa, a za tie roky bol dosť zaprášený. Skúsim to ešte jemne prebrúsiť a fuknúť ešte raz.

Report



A asi teda budem pokračovať.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 04 Mar 2021 15:44

Až tak zle to zas nemvyzerá a myslím, že sa ti ozaj oplatí pokračovať... :big smile: Striekaš to rovno farbou bez základu?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Mar 2021 17:54

Fito napísal:Tender je nejaký mastný, alebo čo,

Nemusel byť mastný tender, také "krátery" alebo mapky vo farbe môžu vznikať aj tak, že pištolka vypľuje emulziu kondenzátu a oleja, ak sa toho nazbiera viac v nádrži a odkalovač už nevládze to odseparovať..
Ale druhou vrstvou to prekryješ v pohode :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 12 Mar 2021 22:01

Ico ,díky.
Neviem či to bol kondenzát, ale skúsil som to tak zbežne fúknuť druhou vrstvou a v pohode je to schované.
Celkovo s pištolkou nejak bojujem, ale teraz mi konečne napadlo prečistiť aj ten dzindzík čo vpredu rozprašuje farbu, a zázrak, teraz farbu fúka úplne vpohode.

I tu mi napadla jedna otázka - ako riešite riedenie farby pre nástrek? Ja to robím ako nič - teda od oka, a niekedy to výjde, niekedy nie, chcelo by to asi nejaký odbornejší postup...

Jene napísal:...striekaš to rovno farbou bez základu?

ee, celý model najprv normálne štetcom natrem riedkym syntetickým lakom, aby sa zjednotila savosť povrchov, a potom to striekam - zatiaľ jednou tenkou vrstvou, po dokončení detailov to fúknem ešte raz.

Report
Podložka: Tentoraz som nevymýšľal žiadne extrémy, normálne rovná trať a vybavené.
Koľajnice som chcel dať najprv Ivantovky resinové, ale tie sú asi na túto 600mm úzkorozchodku dosť veľké ( tá Ivantova koľajnica je na ukážku na poslednej fotke)
Takže som odhadologicky, podľa spomienok a fotiek z Katarinky odšmikol z kartónu tri pásiky, zlepil dokopy,a koľajnice sú na svete.
Podložka je zatiaľ v základe, ešte tam asi trošku dám trávu.



Podarilo sa mi spojiť kabínu z kotlom, je to celkom veda, ale rozhodol som sa radšej utrhnúť z podvozku podlahu, tú som vlepil napevno do kabíny, a teraz je to celkom dobré.
Interiér už je asi hotový, keď sa pýtate prečo tam nie je strecha, tak to sa pýtam aj ja, lebo som ju niekde stratil. Ale je to iba taký štvorec, to snáď nejak nahradiť zvládnem.
Chvíľku som hľadal na internetoch predlohu, pretože mám pocit že autor vystrihovašky sa z detailami moc netrápil, a chcel som lokomotívu obohatiť o pár detailov, ale nič poriadne som nenašiel, tak to asi nechám tak.



A potom som zistil, že robiť koľajnice podľa tendra nebol úplne dobrý nápad, lebo rušeň má rozchod o dobré 3mm širší, ako tender.
Ale nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť ostrým skalpelom. Podľa mierky má byť rozchod 24mm, takže na tendri je to OK, rušeň je potrebné trošku vytuninigovať...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 12 Mar 2021 22:52

Fito napísal:Celkovo s pištolkou nejak bojujem, ale teraz mi konečne napadlo prečistiť aj ten dzindzík čo vpredu rozprašuje farbu, a zázrak, teraz farbu fúka úplne vpohode.

NJ, z času na čas je vhodné rozobrať trysku a vytiahnúť ihlu, a tie diely vylúhovať v C6000-ke alebo v nejakom čističi. Ja po každom striekaní robím aspoň také malé čistenie - štetcom alebo uchošťúrom naomčeným v čistom riedidle utriem trysku, drážku v nádboke (kde prechádza ihla). Ak prstom zakryješ trysku, tak aj tým spätným tlakom sa dá mierne prepláchnuť vnútro (malo by bublať v nádržke). A keď sa už zdá byť čistá, ešte raz nalejem pol nádržky riedidla a vystriekam to, ako kvázi preplach..

Fito napísal:I tu mi napadla jedna otázka - ako riešite riedenie farby pre nástrek? Ja to robím ako nič - teda od oka, a niekedy to výjde, niekedy nie, chcelo by to asi nejaký odbornejší postup...

Menšie množstvá riedim v striekačke - najprv nasajem riedidlo a potom farbu (podľa ciachovania sa dajú dodržať aj pomery, kto chce). Následne nasajem trochu vzduchu, prstom zakryjem koniec striekačky a pretrepem to. Pomer dávam tiež často od oka, akurát pri plastikárskom surfaceri sa snažim dodržať overený pomer riedenia. Ak to príde byť moc husté, dá sa doriediť ešte aj v nádržke, no nebude to také rovnomerne premiešané, tak si radšej nasajem späť do striekačky a tak premiešam.

Inak pekne dávaš. :wink: Akurát na tvojom mieste by som asi vymenil podlahu v kabíne, lebo to kreslené drevo nevyzerá moc realisticky a v tomto prípade je to dosť silný kontrast voči zvyšku modelu.

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 13 Mar 2021 00:13

Ja mám rovnaký postup pri striekaní... na malé diely miešam priamo v pištoľke "odokič" a pri väčších v striekačke ale čistím len liehom, lebo používam len akrylky a keď dávam dlhšiu pauzu v striekaní, tak pištoľku prepláchnem reveláckym čističom. Do valejáckeho surfu pridávam ešte spomaľovač schnutia.
Ak nebude vadiť, tak sa spýtam ešte v tomto vlákne... skúšal už niekto impregnovať lasery BCG lepidlom?
Koľajisko máš pekné a ako sa hovorí "v jednoduchosti je krása" :)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 16 Mar 2021 12:44

Vďaka za info k striekaniu.

S BCG som ešte lasery neimpregnoval, mne sa osvedčil normálny rozriedený lak.

Podlahu som teda walorizoval, nieje to síce papier, ale drevo aspoň vyzerá ako drevo :


A oné, ideme do finále :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Mar 2021 16:30

Valorizovaná podlaha je super :)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Py27 / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 25 Mar 2021 09:57

Tak toto už mám v podstate hotové, chýba zasklenie kabíny, ale to budem robiť až keď sa rozhodnem čo stým spravím.
Jedna možnosť je nechať to takéto čisté,
druhá možnosť je trošku to zašpiniť.



A až teraz som si všimol že mi tam chýbajú pieskovníky, tak nič, ešte sa ozvem :beat plaster:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní