Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa Fito » 08 Aug 2019 07:55

Mno tak toto je teda parádna veža. Či čo to je.
Veľmi dobre sa na to pozerá, fakt som zvedavý na tú retiazku.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa Marmat » 08 Aug 2019 13:25

Dobre, ale mal by si pridať, lebo už včera bolo neskoro. :wink:
Teším sa na reťaz.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa mimapnd » 13 Aug 2019 22:07

Takze,
pani,
retaz,
to som sa nechal nahovorit na dobru onu, retaz, clanky su take male, ze az, ale hlavne je, ze sa retaz zlepit da, len treba mat suche prsty a hlavne pevne nervy, lebo skladanie je velmi zdlhave... a obcas sa stane, ze sa clanok roztrhne... uz sa mi ale stali aj horsie veci.

priprava:

papierove clanky - sprvu som ich nechcel im pregnovat, aby sa mi nepozapchavali dierky, ale pri kompletizacii sa manipulaciou zacali clanky trhat, tak som ich nakoniec naimpregnoval zriedenym lakom, uvidime, co to urobi.

trubky
- z predoslej skusenosti som si tentokrat zaobstaral hlinikove, nie mosadzne, trubicky o priemere 0,5mm (0,3mm vnutorny priemer). Hlinikove sa ovela lahsie rezu a aj sa s nimi lepsie pracuje, lepsie drzia sekundak a hlavne samo o sebe je hlinik lahsi. No a potom nastala ta prava sranda... rezanie na minipipi trubicky o dlzke nie jedneho milimetra ale ako pan autor napisal nieco medzi 1mm a 0,8mm :haha: , ale da sa, mam uz v rukach ten spravny pohyb, treba si dobre nadstavit na podlozke pravitko, kazdy 5ty centimeter ma na podlozkach hrubsiu ciaru, ktora ma 1mm, cize si staci pravitko zafixovat na tejto ciarke a rezat tesne pred koncom ciarky... a toto vsetko sa bude opakovat velmi vela krat a aby sme pridali tak si to dame 4x :haha: este jedna vec je dolezita, snazit sa aby vsetky clanky boli rovnake, je to na nervy, kazdy 8-10 pokus konci v kosi ale ked som uz tak na cisle 50, znizi sa to na cca kazdy 20 do kosa... cize, ak sa niekto do tohto pusti, tym myslim do clankovanej retaze, lebo na vyber je aj neclankovana v jednom kuse, tak rezat trubky na jeden sup kolko sa len da, kym je to v pamati a v prstoch.


spojovaci drotik - tento drotik ma priemer nejakych 0,17mm. moze ale byt aj o nieco vacsi ale max. tak 0,2mm aby sa pekne vpratal do dierok na vypalenych clankoch a taktiez aby bey problemov presiel trubickou, nech to nie je natesno. Jednotlive spojovaky su dlhe cca 2mm, je ich vela, to je asi jedina nevyhoda... inak malina.


kompletizacia:

moj postup je takyto, este ked su papierove clanky nevyrezane v arsiku, postrkal som do nich spojovacie kabliky, takto netreba clanky drzat v pinzete a lahsie sa dodrzi pravy uhol nalepenie
na rad pride samotne vysekavanie clankov, s drotikmi, ci bez...
na podlozku si pripnem pravitko, alebo nejaku rovnu onu, zoberiem si jeden clanok s drotikmi, opriem o pravitko, na drotiky nasuniem z kazdej strany po clanku, na dortiky nasuniem spajaciu trubicku, na to supne znovu po jednom clanku a vsetko toto uzatvorim clankom, jemne zakvapnem sekundakom, tak aby lepidlo nepretieklo a nezalepilo vnutorne papierove clanky.

a tu som si vsimol, ze na poslednej fotke to mam uuuuuplne zle :beat plaster:
no a takto to ide vlastne do nekonecne, aj Hobita 1 som pri tom popocuval :P
a takto vyzera prvy centimeter:

a potom prislo nieco neocakavane... urval som to :beaten: a tu som zmenil nazor a radsej som clanky naimpregnoval , tym sa samozrejme trosku predlzi priprava, lebo pred vyrezanim treba kazdu dierku skontrolovat, ci je "cista", posledne je, ze sa pri kompletizaciu drotik o priemere 0,17mm nezmesti do dierky a ohne sa... :electric shock:

tak som jeden arsik naimpregnoval , pustil sa do kolies, nasekal nejake tie trubicky, kabliky a vytlacil si dalsiu betu, co mam v poradovniku... kua volak som sa tento rok zapredal diablom. Aspon mam co lepit a k retazi odskakovat.

A aby som nezabudol, tento mini kusok retaze som uz aj skusal prilozit na ozubene koleso a celkom to aj sedi...

Tak zatial sa tu majte fajne, retaz je dlha ako krava, nejakych 22 aj cosi cm, tak hadam ju este tento rok dokopem :victory:
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa atlon » 13 Aug 2019 22:34

tento človek je BLÁZON !!! :P :jawbone: :jawbone: :jawbone:
ja mám problém to vidieť na fotkách čo si sem dau a nie to ešte že KOMPLETOVAŤ!!

klobúk dolu pane :victory:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa Fito » 14 Aug 2019 07:48

No dobre, a pre nás ktorým sa nechce hľadať pod lupou tie pidi drôtiky , mohol by si ukázať kúsok tej, prepytujem, "nečlánkovanej v jednom kuse" ?
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa mimapnd » 14 Aug 2019 08:10

Fito napísal:No dobre, a pre nás ktorým sa nechce hľadať pod lupou tie pidi drôtiky , mohol by si ukázať kúsok tej, prepytujem, "nečlánkovanej v jednom kuse" ?

Helou,
ok, ako specialne prianie, vecer spravym trosku tej neclankovanej, nech je predstava ako vyzera. :victory: :wink:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa Kečup » 14 Aug 2019 21:19

Tak akože ja mám rád detaily, ale toto je už aj na mňa trošku psycho :P Obdivujem ťa že máš na to nervy, hlavne ak to má také rozmery. Mňa zaujíma ten čas, za kolko tú reťaz dáš, lebo to tipujem tak na minimálne 15 hodín čistej roboty. Ale takto od počítača sa dobre striela :bad smile:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa Roman » 15 Aug 2019 06:58

dalsi pacient

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa mimapnd » 15 Aug 2019 08:23

Kečup napísal:Tak akože ja mám rád detaily, ale toto je už aj na mňa trošku psycho :P Obdivujem ťa že máš na to nervy, hlavne ak to má také rozmery. Mňa zaujíma ten čas, za kolko tú reťaz dáš, lebo to tipujem tak na minimálne 15 hodín čistej roboty. Ale takto od počítača sa dobre striela :bad smile:

Halo,
mne sa hlavne paci ta vyzva; aky maly moze byt diel, aby sa dal este zlepit, a na(moje)nestastie sa tato retaz este da zlepit :haha: . Hodiny si ja nikdy nemeram, ze kolko mi co trva... vcera som napriklad sedel 1 hodinu za stolom, vyrezaval clanky, prilepoval do clankov drotiky, sekal a narovnaval drotiky a zlepil som dalsi polcentimeter retaze... tak to odhadujem na viac ako 15 hodin cistej prace. Ide ma uplne roztrhat od zlosti, ked si do pinzety vezmem drotik, nastelujem si ho do tej spravnej pozicie na zalepenie do clanku, namocim do sekundaku jeho koniec a pomalicky ho idem zastrcit do dierky v clanku a zrazu, ze "cink" a ten malinky drotik o rozmeroch 0.17x2mm odstreli z pinzety :eyes bleed: :eyes droped: :electric shock: zle sa chyta ten drotik, ale ja to prezijem nejako hadam...

Fito - na neclankovanej pracujem, zabudol som, ze ju musim podlepit, ale myslim na teba.

Roman - tak ono ja by som sa polepsil, keby na mna take nehadzali :wink:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rušňový zdvihák /Braintech/ - 1:25 - beta a la Mimapnd

Príspevokod užívateľa mimapnd » 15 Aug 2019 22:37

Fito napísal:No dobre, a pre nás ktorým sa nechce hľadať pod lupou tie pidi drôtiky , mohol by si ukázať kúsok tej, prepytujem, "nečlánkovanej v jednom kuse" ?

Tak, ako som slubil, tak aj plnim s jednodnovym oneskorenim, zapricinenym neznalostou o podlepovani...
poviem na rovinu, radsej lepit clanky ako vysekavat tie mini dierky...

Ale teraz ti mi normalne vpalila myslienka do hlavy... co ak by som nepodlepil tento diel, vrezal otvory, bude sa to ovela lepsie rezat a potom si narezat 4 pasiky na obruby... idem na to. Tak by aj takato pasikova retaz mohla vyzerat realnejsie. hentak podlepene je to ble, nepaci sa mi to.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní