Motorovy vozen M262 / 1:87 / L.Sleska

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 44
Meno: Lubo

Motorovy vozen M262 / 1:87 / L.Sleska

Príspevokod užívateľa LuPa » 14 Mar 2020 11:35

Aspon 30 rokov uslo odkedy som lepil nejake kolajove vozidlo.Vtedy este nejaka jednoducha lokomotivka z ABC.Tuto som si zvolil lebo ju venujem dalej, nezostane u mna.Je to volne stiahnutelny model, ma variantu s interierom alebo bez neho.Ja lepim zlozitejsiu.Vytlacene je to laserom na papieri tusim 170g/cm2 v jednej z miestnych predajni.Spravil som to tak prvkrat aj preto som zvedavy ako sa to cele bude spravat.A z takehoto hrubeho papieru som este snad nerobil model, riskol som to tentokrat.Pred lepenim som cely model strekol tromi vrstvami cireho leskleho laku.
Diely karoserie su zvnutra podlepene hnedym tenkym papierom ako sa pise v navode.Celkovo je to teraz dost tuhe a bal som sa ohybania.Nastastie uplne bez problemov, tvarovanie mi trvalo snad aj tristvrte hodinu :)

Hotovy model chcem posadit na kolajnicky a do nejakej vlastnorucne vyrobenej vitrinky.Nejaku predstavu mam o tom ale ak mate rady kludne prispejte, dakujem.
Ake su moznosti okrem kupy kolajnicky v modelarskom? Aktualna situacia toto asi dost obmedzi...
Prekrytie modelu chcem urobit z priehladnej folie A4 aka sa pouziva v roznych dokumentoch.Rozmyslam,ze by om aspon zadnu a cast bocnych stien spravil z papiera aby celkovy dojem priehladneho krytu nerusili chlpone tej folie.

Miloš D. | 50

Re: Motorovy vozen M262 / 1:87 / L.Sleska

Príspevokod užívateľa Miloš D. » 14 Mar 2020 22:08

Jak píšeš "vitrínku" z folie na dokumenty jsem vyráběl na parní loko z ABC v měřítku 1:87
Více foto najdeš zde - je to z jednoho kousku a na předních rozích nemám žádné chlopně, protože boční stěny mají dvě vrstvy, zadní stěna je plná a zezadu mám ještě popis modelu.
Folie je pouze narýhovaná, a přehnutá přes ostrou hranu, ale pozor nesmí prasknout.
Spodní část je vyrobená z kartonu polepeného samolepící tapetou se vzorem dřeva, jsou to krabičky vlepené do sebe, tak aby vznikla spára pro zasunutí krytu z folie.
Fotky zde:
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Ještě poznámka - na tvůj model už bude ale asi formát A4 malý, aby jsi to vyrobil z jednoho kusu jak to mám já. Tady už budeš potřebovat A3.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 14 Mar 2020 22:27

Velmi pekne, dakujem za inspiraciu.Ak dobre chapem, tak samotne prekrytie z folie (jednotlive steny voci sebe) si vobec nelepil?

Miloš D. | 50

Príspevokod užívateľa Miloš D. » 15 Mar 2020 10:39

Ano je to přesně jak říkáš, vůči sobě jsem to nelepil (pouze boční stěny jsou dole bodově spojené aby to šlo bez problémů zasunou do drážky v podložce.
Jen k zadní stěně je to přilepené, ale tam je to schované pod stránkou s textem o předloze.
Pokusím se najít náčrtek jak jsem to měl nakreslené a poslal bych ti to na email. Kreslil jsem si to na čistou A4 a pak na to přiložil folii, a podle kresby na bílé A4 pak narýhoval.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 16 Mar 2020 21:16

Prave nad tym strihom som rozmyslal kratko ale na nic som zatial nedosiel.Ak ho najdes pomoze mi to ak nie poradim si inac,dakujem
V sobotu vecer som to "zasklil".Az na jedno celo,kde som foliu lepil gelovym Patexom a nedrzalo to na koncoch to vyzera slusne.Po spominanom zlom pokuse som dalej pouzival obojstrannu lepiacu pasku.

santak | 58
Meno: milan

Príspevokod užívateľa santak » 19 Mar 2020 20:25

Pekná stavba, týmto motorákom som dochádzal každý týždeň zo školy.
Spolužiakov tatko bol rušňovodič a vždy keď mal službu nám dovolil cestovať na stanovisku rušnovodiča.
Bol to zážitok :big smile:

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 21 Mar 2020 15:13

Dakujem :)
Mne sa zda,ze tiez som sa nim davnejsie viezol na svojich cyklopotulkach...
Dobojoval som interier.Bal som sa krutenia podlahy ale vyzera,ze to je v poriadku.V navode nie je spomenuta priecka cislo 65 a diel 70.Z navodnej kresby su ale jasne ich polohy.
Pri priecke cislo 60 nie je jasne, na ktorej strane ma mat dvere.Ja som ju nalepil tak,ze dvere su vlavo v smere jazdy.Pri prieckach 63 a 64 su na jednej ich strane drobne obrazky vlaciku (dekoracia), tiez nie je jasne, ci to ma smerovat do priestoru cestujucich alebo do chodby.Tieto obrazky su aj na priecke 62, obojtranne,tak som usudil,ze na spomenutaych prieckach patria do interieru.Presnost dielov interieru je bez problemov.Musel som akurat preventivne trosku ostrihat vrchy priecok aby netlacili do strechy po spojeni s karoseriou.

hank | --

Príspevokod užívateľa hank » 22 Mar 2020 12:52

LuPa napísal:Pri priecke cislo 60 nie je jasne, na ktorej strane ma mat dvere. Ja som ju nalepil tak, ze dvere su vlavo v smere jazdy.

Správně.

LuPa napísal:Pri prieckach 63 a 64 su na jednej ich strane drobne obrazky vlaciku (dekoracia), tiez nie je jasne, ci to ma smerovat do priestoru cestujucich alebo do chodby. Tieto obrazky su aj na priecke 62, obojstranne, tak som usudil,ze na spomenutych prieckach patria do interieru.

Taky správně. V některých depech bývali iniciativnější, tak dávali obrázky i do nástupních prostorů, ale v prostoru pro cestující byly vždycky.
... i my dědci můžeme být ještě všelijak užiteční...

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 22 Mar 2020 14:07

Jeeeej, dakujem za potvrdenie mojich domnienok :big smile:
Este vcera som zlepil interier s karoseriou,islo to bez problemov, postupoval som podla pokynov v navode.Dalej som prilepil vetranie a svetielka na strechu a biele a cervene svetla na cela.Vsetko pekne sedi, akurat je to drobnucke :wink: Vsimol som si,ze v navode ani kresbe nie su spomenute diely 21 (2x).Po chvilke dedukcie som zistil,ze patria zospodu na cela, pod diely 11 a 13.Akurat som ich musel trosku zuzit.

hank | --

Príspevokod užívateľa hank » 22 Mar 2020 20:09

No, a teď se podívej, kde udělal autor modelu chybu... Nápověda: Uspořádání oken v bočnici na dlouhém stanovišti na straně strojvedoucího.

... i my dědci můžeme být ještě všelijak užiteční...

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný