Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25) - HOTOVO

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Fito » 17 Máj 2021 11:58

Super mašinka.

K tomu nitovaniu, tu sme o tom diskutovali :
https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=89&t=728

Skús si to pozrieť, asi najdostupnejšie máš tie lekárske ihly ( prídeš do lekárne, vypýtaš si 10 ihiel , a lekárnička hneď bude vedieť, čo si zač ) :wink:

Prípadne viacej profi sú korňajsny, kedysi tu Toudi na to robil objednávku ,ale sazrejme teraz už sa dajú asi kúpiť hocikde
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
draccus | 43
Príspevky: 149
Meno: Krzysztof
Bydlisko: Poland
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa draccus » 17 Máj 2021 17:08

Saskardin napísal:
draccus napísal:Dobra robota w standardzie. :big smile:


Ďakujem, od teba je to veľká pocta. Akurát premýšľam nad spôsobmi, ako urobím plastické nity.


Ja swoje nity robię z kartonu przy pomocy wybijaków szewskich lub DIY z igły lekarskiej. mozesz tez uzyć cienkiego arkusza polistyrenu grubości 0.2 mm
Wszystko zależy jaki efekt chcesz uzyskać
DraccusModels

Pozdrawiam

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 17 Máj 2021 20:28

Ďakujem za rady, páni. Moje možnosti limituje to, že nechcem model maľovať a tentokrát chcem aby mali správny poľguľovitý tvar. Lenže sú dosť malé, maximálne 1 mm, skôr ešte menšie. A je ich treba HROMADA. Lepiť toto na obojstrannú lepiacu pásku a maľovať je celkom psycho. Zatiaľ som skúsil vziať tie modelikovské 0.8 mm a tvarovať ich pomocou kornajsny, ale je to hrozná prplačka. Skúsim to ešte premyslieť, má to čas.
Naposledy upravil/-a Saskardin v 17 Máj 2021 20:50, upravené celkom 1 krát.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Máj 2021 20:34

Ak použiješ farebný papier, odpadne potreba farbenia či retuše! Len aby si našiel ten správny odtieň..

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 20 Máj 2021 17:37

Tá farba bude problém, červenohnedý papier sa iba tak nezoženie. Zapasu je málo a tým, že je farba iba na povrchu, nit urobený kornajsnou má biely lem. Ale nevadí, prinajhoršom tie nity budem farbiť; úplne nevylučujem aj to, že ak s tým nebudem spokojný ich tam proste nedám; aj keď by ma to celkom mrzelo.

Nebolo veľa času, takže iba minipost...

Report
Ako som povedal, nebude z toho veľa vidieť. Na sucho priložený vytvarovaný kryt podvozku. Ako je vidieť, nitov tam bude treba dosť. Presnosť modelu je stále príkladná.



Počítačka dielov: 198
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 23 Máj 2021 10:55

Report
Pokračujem v kompletácii podvozku. Nalepil som kryty, prednú a zadnú masku + nejaké drobnosti vylepšené matkami.



Počítačka dielov: 283
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 03 Jún 2021 17:54

Report
Pokračoval som zlepením základu kotla. Bázu, na ktorej bude uložený, som vnútorne spevnil balzou - oficiálne sa má podlepiť 1 mm kartónom (k tomuto dielu laser chýba), čo mi prišlo nedostatočné. Skelet skriňového kotla si sadol dobre, až na diel W15, ktorý treba skrátiť o 1 mm. Valcový kotol je podľa návodu spevnený tromi 1 mm hrubými krúžkami, čo mi opäť prišlo primálo a vložil som namiesto toho dovnútra pre istotu niekoľkokrát stočený výkres.


Potom som sa pustil do pokusov s nitmi. Podarilo sa mi zohnať červenohnedý výkres, ktorý zhruba zodpovedal farbe podkladu a vyhol som sa tak farbeniu. Potom som riešil ich samotnú výrobu. Skúsil som všeličo, vrátane kornajsien či ihiel; nakoniec sa mi najviac osvedčil modelársky nástroj špeciálne na výrobu nitov. To sa však aj napriek jeho nekresťanskej cene tiež neobišlo bez problémov, pretože je skôr určený na výrobu nitov so styrénových dosiek ako z papiera. Pri použití papiera sa mi výsledný nit pravidelne rozpadával. Tak došlo k ďalším pokusom papier impregnovať, či už akrylovým lakom alebo nitrolakom - v konečnom výsledku však nedošlo k žiadnemu zlepšeniu, tak som sa na to vykašľal a zahral si na Popolušku. Použiť sa dal zhruba každý tretí vyrazený nit a tu je výsledok.



Počítačka dielov: 308 (+ 568 nitov)
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Oliver » 03 Jún 2021 23:43

Tie nity ti to pekne oživili. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Fito » 04 Jún 2021 06:50

Tie nity sú super, bez nich by to nebolo ono.

A oné, ukáž čím si to vyrážal, díky.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Hohenzollern Tramlok (Modelik; 1:25)

Príspevokod užívateľa Brzdič » 04 Jún 2021 19:32

Fakt pěkný, i fotky jsou krásně ostrý. :wink:

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných