Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Apr 2022 22:49

Ďakujem za pochvaly :wink:

Trochu som sa znovu rozbehol po menšej modelársko-prokrastinačnej prestávke. Hlavné celky lokomotívy sa mi podarilo zlepiť zrhuba za mesiac už dávnejšie, potom som riešil tie drobnosti, ktoré už z časti boli predstavené a tu sú teda ďalšie - diely pohonného a brzového ústrojenstva, stupačky (vytunené o kus Burtonplechu), nárazníky, reflektor a zvonček:


No a cez víkend som konečne spravil aj nitovanie - činnosť, ktorú som doteraz zámerne odkladal. O pár príspevkov späť sme riešili spôsob nitovania, rozhodnutie napokon padlo na najdostupnejšiu metódu - nity som vysekal injekčnou ihlou z papiera 200 g a tie som nalepil na naznačené miesta. Ja viem, že tvarovo asi nebudú pôsobiť najlepšie, ale keď som pozrel nejaké fotky, tak samotné nitovanie v reáli vypadá veľmi odlišne, hlavne na kabíne, kde sú nity fakt maličké, ktoré pôjdu v modeli ťažko spraviť. Navyše autor modelu s tým asi veľmi nepáral a nerátal počet a rozostup nitov na skutočnom stroji.. Tak ma prešla aj chuť nejako ďalej experimentovať. Takže na záver nejaké fotky onitovaného rámu, kabínky a kotla a potom tieto hlavné časti zložené nasucho dokopy:




Že čo ďalej, ani sám veľmi neviem, Ostali mi už len fakt maličké drobnosti, nejaké trubky a tak, inak všetky diely mám zlepené alebo vyrezané. Možno ich porobím, a potom odložm všetko, kým bude lepšie počasie vonku a môžem to pripraviť na farbenie.

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 05 Apr 2022 23:33

Super ti to ide a už sa teším na nastriekaný model, myslím, že v tvojom podaní to bude riadna pecka... :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa majo » 06 Apr 2022 10:06

Vyzerá to naozaj skvelo a vôbec nevidieť, že je to Tvoja prvá lokomotíva. Kvalita a presnosť lepenia dielov je na vysokej úrovni, ale to je u Teba zvykom. Vo farbe to bude vyzerať krásne. Držím palce do úspešného konca. :wink:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Apr 2022 10:21

No Peťo, tak týmto si sa celkom hecol! Nevravím o kvalite práce, tá je fantastická, inšpiratívna, a po nastriekaní bude určite iný level ako u nás obyčajných smrteľníkov, ale hovorím o rýchlosti, iba neskutočné dva mesiace a takáto parádička, sa nezdáš! :P :wink:

Zachvíľku tu máme jar, tak už sa neviem dočkať finálu po nastriekaní! Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Aug 2022 22:24

Síce s nejakým tým štvormesačným opozdením, ale ďakujem za povzbudivé komentáre! :)

Jar som prešvihol a cez horúce dni sa mi nie vždy chce do modelovania, tak sa venujem aj iným sezonálnym koníčkom. Ale v posledných dvoch týždňoch som sa trochu rozbehol aj modelársky a to na plasťáku Airbusu a takisto na tejto lokomotíve.

Pred farbením som začal ako vždy - impregnáciou nitrolakom. Trochu ma znepokojilo, že riedidlo rozspúšťa laserovú tlač. Hoci to vyzerá otrasne, ale zistil som, že keď to nanášam rovnomerne (teda neostane niekde nahromadené väčšie množstvo laku), tak sa to stále dobre vpije do papiera a snáď to základovka prekryje. Nabudúce určite by bolo lepšie kópiu robiť na atramentovke..
Dnes som ešte zbadal, že chýbajú madlá na kabínke, tak som ich dorobil (3. fotka). Zároveň všetky drobné dieliky boli upevnené na špáratka a špajle, aby sa tak dobre farbili:


A cez popoludnie som nastriekal všetko "horehronským surfacerom". Ak by sa ma niekto spýtal, na ktorú fázu farbenia sa najviac teším alebo ktorá ma najviac uspokojuje, to je práve základovka alebo surfacer. Ako sa to dostáva na povrch, je fakt ukľudňujúce sa pozerať, ako pekne to zjednocuje rôzne povrchy a dáva akúsi hĺbku detailom a reliéfom.



Musím si poobzerať po vhodných farbách na finálne povrchy. Asi to dám akrylovkami. Nejakú čiernu ešte mám doma už zopár rokov, pozriem sa, či je použiteľná. A ešte nejakú červenú zohnať..

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 15 Aug 2022 07:46

Paráda, to rozpúšťanie laserovej tlače to je v pohode, tiež so msa prvý krát zlakol, ale ono to potom vôbec nie je problém, základovka to pekne zjednotí - ako to aj vidíme na tvojich fotkách.

Pekne si s tým pohol, už iba kúsok podložky a tešíme sa na finále :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 15 Aug 2022 08:35

Super, aj tie motory parádne :haha:
Budeš to aj nejako patinovať, či to bude taká leštenka?
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 15 Aug 2022 09:32

Áno, takéto môžem, len tak ďalej. Perfekte si si to pripravil, ešte dobre prebrúsiť a hurá na farbenie.
Na to sa veľmi teším. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Aug 2022 21:33

Dík hoši :wink:

Fito napísal:to rozpúšťanie laserovej tlače to je v pohode, tiež so msa prvý krát zlakol, ale ono to potom vôbec nie je problém, základovka to pekne zjednotí - ako to aj vidíme na tvojich fotkách.

Úplne to nezmizlo, miestami tú štruktúru a jemné čmuhy vidieť v tej základovke, ale možno to len pridá na autentickosti povrchov. Ale predpokladám, že aj jemným prebrúsením sa to dá vyhladiť.

spider napísal:Budeš to aj nejako patinovať, či to bude taká leštenka?

No plánujem to skôr ako leštenku - teda muzeálny kus. Uvidím, ako to bude pôsobiť vo farbe a prinajhoršom dostane fakt že miernu patinu na podvozok. Mám doma nejaké syntetické tmavé washe, aj kriedy a akvarelové ceruzky, keby dačo.. Ale pokaziť to nechcem nejakými neodskúšanými postupmi.

Dnes som po dlhej dobe otvoril čiernu akrylovku, čo som kupoval tuším ešte počas stavby Volva. Za tých 10 rokov pixla farby prehrdzavela, ako som to premiešaval, normálne začala tiecť z nádoby. Tak som to rýchlo prelial do sklenenej fľaše cez pančuchu. Je to čierna polomatná, na loko to bude asi ideálna farba. Tak už len červenú kúpiť.

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 15 Aug 2022 22:47

Vyzerá to moc fajnovo :victory: Keď som videl tú hnedú základovku, tak som myslel, že ideš použiť chipping. Myslím, že čierna farba by to mohla pekne prekryť...

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných