Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 19 Nov 2022 19:02

Pekne ti to pribúda :victory: :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Nov 2022 23:27

Dík Maťo :wink:

Chvíľku na to sadal prach na stole, ale dnes som sa premohol a dokončil som pohon kolies a rozvod. Ramienko na ovládanie rozvodu je len nasunuté, jej polohu zafixujem podľa ovládacej páky, až keď bude na mieste kabína.


A pritom som sa dostal aj ku kabíne, do ktorej som vyrezal sklá a zalepil ich, následne zakryl rámikmi (tie by som mohol vyrezať aj o niečo širšie, ale nejak som ich dopasoval). Sklá som zaistil disperzným lepidlom a kým to schlo, nalepil som červené detaily na čelo kotla, a tiež manometer.


Pokračovať budem podlahou v kabíne, ku ktorej mi zatiaľ nikto nedal žiadne nápady ku téme mesiaca :scorn:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Nov 2022 01:24

No aká paráda! Tak toto do Nitry už určite stíhaš, aj keby sa Fito už viac nechcel v téme mesiaca vyťahovať so svojou podlahou z BR52, ktorá nemá páru ;) Ale brzdič na Yamate mal aj tak lepšiu! :D Ja by som Ti aj k tej téme čosik napísal, ale keďže som ju ešte nikdy nerobil, tak by Ti to aj tak bolo na dve veci :haha:

Len tak ďalej! Trim še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 28 Nov 2022 09:11

developer10 napísal:... ktorá nemá páru ...

Čo by nemala, dobre sa pozri na Icove fotky, má tam minimálne 0,7, ak nie viac :wink:

Jaj tieto Icove postupy, na to sa vždy dobre pozerá. Keby tam nemal v rohoch interiéru tie prefuky čiernej farby, tak by si nestranný pozorovateľ mohol myslieť, že je to render.
Ale render to nie je, pretože Ico to z farbami , a teda aj s papierom vie.

Teším sa na finále, už ti veľa nechýba.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Dec 2022 00:32

Díky hoši za povzbudenie. Moje tempo ubúdajúcimi dielmi a blížiacim sa koncom sa typicky spomaľuje. Proste nerád robievam drobnosti a trubky, no nie je to žiadna otázka či výber, tak to chcem mať z krku čo najskôr :)

Na podvozok som osadil listové perá a stupačky. Do kabíny bola nainštalovaná podlaha z prúžkov dreva, narezaných z tenkej dýhy a páčka brzdy.


Usúdil som, že už žiadne ďalšie kroky nebude obmedzovať, ak definitívne nalepím na svoje miesto kotol a búdku. Tak už to celkom vyzerá, ako lokomotíva.


Do kabíny som nalepil akcelerátor (?) - tú "plynovú páku", neviem ako to odborne volajú železničiari. Ďalej som zostavil petrolejovú lampu - vnútro nafarbil na bielo a doplil o improvizovaný sklenený cylinder. Ostáva vyrobiť nejaké trubky a drobnosti - z nich prvé prišli na rad páčky a ventily na pieskovač a tiež trubky k ventilom na kotle. To je dnešný stav, tieto detaily som natrel na čierno a nechám preschnúť.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 13 Dec 2022 09:13

Máš to super pekné!
Ale mohol by si to namočiť do nejakého oleja...
:P
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 48
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 13 Dec 2022 20:04

Paráda. Na mňa zapôsobil teda hlavne ten interiér. To sklíčko je super. Z čoho je?
A ešte mám otázku k lepeniu týchto drobodín. V poslednej dobe ma strašne štve sekundové lepidlo. Chcem niečo prilepiť drobné. Kvapnem trošička sekunďáku napríklad: drôtik 0,5 vs. papier. Pritlačím, podržím a nič. Už ma to strašne štve. Skúšal som rôzne značky. Skúšal som gélový aj tekutý. Skrátka chcem kvapnúť, priložiť diel, pridržať 3-5 sekúnd a nech to drží. Ako to robíš ty, prípadne ostatní? Používate niečo iné špeciálne. Nejaký aktivátor, alebo čo?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Dec 2022 23:36

Dík Trak-Tor! Ak by začala hrdzavieť, porozmýšľam nad tým namáčaním do oleja :P

Paluso - sklíčka sú z trochu hrubšej fólie, neviem či to nebola nejká výstuha goliera z balenia košele :) Bežne sklá robím z fólie na hrebeňovú väzbu, len tu som potreboval o niečo väčšiu hrúbku, lebo som trochu nešťastne zvolil spôsob osadenia okien.
So sekunďákom nemávam problém, v poslednej dobe používam obyčajný tekutý sekunďák od Loctite-u (aktivátor a takéto srandy nepoužívam). Ak lepíš napr. ten drôtik o papier, môže sa stať, že papier hneď nasaje tú kvapku a kým priložíš diel, už ho nemá čo držať. Stáva sa to občas aj mne. Dá sa tomu predísť tak, že dám najprv kvapku na miesto lepenia na papierový diel, nechám vsiaknuť a vyschnúť a potom idem na lepenie nepapierového dielu ďalšou kvapkou sekunďáku. Na farbené povrchy už to zvyčajne chytá na prvú šupu. A inak ak viem, drôtové diely osádzam do dierky, ktorú predtým vytvorím napr. injekčnou ihlou (takto mám osadené napr. madlá na kabíne) - takto keď zalepím kvapkou sekunďáku, tak nehrozí, že sa ľahko odlomia počas manipulácie alebo skladania.

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 17 Dec 2022 17:56

To vypadá líp jak origo z fabriky. :)

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 17 Dec 2022 18:24

Vypadá to nádherne...
A tá presnosť a čistota, hmmmm... :still dreaming:

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných