Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 18 Dec 2022 23:05

Pokračuješ jedna radosť a hlavne ten lampáš vyzerá moc fajnovo... :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Dec 2022 23:42

Ďakujem za povzbudenie a že ste tu vydržali so mnou do cieľovej roviny!

Tak poďme teda na posledný update. Pred osadením menších detailov som "namontoval" trubky. Tie vpredu, ktoré vedú do parných strojov som vyrobil z papierovej tyčky od uchošťúrov, na ktorý som namontal pásik servítky - akože izolácia, ktorú som vídal na viacerých fotkách podobných lokomotív (zrejme aby para zbytočne nechladla, kým sa dostane do valcov).


Potom som vyrobil ďalšie trubky podľa tých dvoch čiernobielych fotiek, ktoré zobrazujú túto konkrétnu lokomotívu. Ďalej je tam detail "píšťaly" (?) a napínacie matice, ktoré som improvizoval podľa fotiek.


Aj do kabíny boli nainštalované trubky a tiahla, nalepil som dvere a následne bola osadená strecha.


Nalepil som posledné trubky, pripravil zvonček a tabuľky a všetky zvyšné detaily boli osadené na lokomotívu.




Tak, lokomotíva je de facto hotová. Ale pýta si to ešte podložku, ktorá teda nie je moja disciplína. Idem si pohľadať nejaký kus dreva a preštudovať, ako to robia skúsenejší! :)

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 21 Dec 2022 01:32

Super, vyzerá veľmi dobre. Ale trošku mi tam chýba akákoľvek špina. Do kabíny by sa hodil aspoň wash.
Ale ináč je to krása. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 21 Dec 2022 11:19

Super, dobre sa na to pozerá.
A áno, to malé na streche je píšťala. A tá "plynová páka", čo si uvádzal v minulom reporte, to je zase páka regulátora. :wink:
Ak by si pri tvorbe diorámy potreboval pomôcť radou, prípadne by si potreboval nejaké obrázky na inšpiráciu, napíš mi ss, niečo by som ti našiel.

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 21 Dec 2022 20:16

Ico, tu by som ťa nečakal. Fórum teraz sledujem pomenej, ale toto je pre mňa prekvapenie roka :). Máš to perfektné. Najbližšie sa tešíme na lietadielko :wink:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 21 Dec 2022 20:28

Tak toto je parádna mašina. Súhlasím síce s Oliverom, že by to chcelo trošku walorizovať, aaale myslím že takáto leštenka to je presne tvoj štýl.

Podložka je samozrejme v tejto sekcii takmer povinnosťou, som zvedavý čo vymyslíš.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 48
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 21 Dec 2022 21:09

Nádhera. Mne udreli do očí a zaujali ma tie pánty na dverách. Môžeš k nim niečo napísať? To je obdĺžnik papiera a na ňom nalepený drôtik? Časť špendlíka? Vyzerajú veľmi dobre a celý model samozrejme tiež,

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 21 Dec 2022 21:15

Veľmi pekné. :wink: So tiež zvedavý na podložku.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Dec 2022 22:52

Oliver & Fito - súhlasím s vami, môj prístup stavby lešteniek bez akéhokoľvek "weatheringu" má taký hračkársky nádych. V kabíne je po zastrešení totálna tma, tam by možno patina nevadila, aj keby sa nepodarí, ale ani by nebola moc viditeľná. Moje debutovanie v tejto kategórii som ale nechel hneď aj pokaziť nevydarenou patinou.. Ale mám v archíve aj 1-2 ďalších lokomotív, kde by som už mohol byť aj trochu odvážnejší :)
Inak ešte na margo tej patiny, aj pri nákladiakoch v kuse uvažujem, že ak cieľom je napodobniť vzhľad nového vozidla, akú patinu by som mal použiť a na ktoré detaily, a či vôbec?

Aby som predišiel sklamaniu publika: od tej podložky prosím nečakajte žiadne zázraky, bude to naozaj len "nutné minimum" - čiže koľajnice a nejaký ten posyp, ak sa to vôbec podarí. Takže v podstate ani dioramkou sa to nebude dať nazývať. Dôvodov je viac: po prvé, nemám k tomu zaobstaraný žiadny materiál, ani posyp (mačací záchod na posyp ešte hádam nájdem doma, ale to je všetko). Ďalej nemám žiadne skúsenosti s tvorbou krajiny (koho vyhecujeme na workshop na Hvezdárni??) a úprimne nemám k tomu ani chuť v tejto chvíli. Ale niekedy v budúcnosti by som rád vyskúšal urobiť aj niečo viac, ak podmienky dovolia.
Momentálnym cieľom teda je, túto stavbu ukončiť a rád by som sa presunul na ďalšie projekty, než ubehne dovolenka..

johnny7 napísal:Ico, tu by som ťa nečakal. Fórum teraz sledujem pomenej, ale toto je pre mňa prekvapenie roka :). Máš to perfektné. Najbližšie sa tešíme na lietadielko :wink:

Díky Johnny! A môžem ťa znovu potešiť, lietadielko už mám aj rozrobené, akurát z plastu :girl:

paluso napísal:Nádhera. Mne udreli do očí a zaujali ma tie pánty na dverách. Môžeš k nim niečo napísať? To je obdĺžnik papiera a na ňom nalepený drôtik? Časť špendlíka? Vyzerajú veľmi dobre a celý model samozrejme tiež,

Zabudol som ich nafotiť zvlášť, ale je to ako píšeš: kúsok odĺžnika na ktoré som nalepil kus plastovej tyčky, ktorá má imitovať kĺb pantu. Čiže výroba pantov prístupom metódy ŽaVeS :)

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 22 Dec 2022 09:11

Ak je cieľom napodobniť vzhľad nového vozidla, tak potom by som s patinou bol opatrný. Možno, ako píšeš, by som ju radšej ani nerobil. Vnímam to podobne pri plastových autách, kde zväčša použijem maximálne tak wash. Aj ten len niekde.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní