Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Dec 2022 23:33

No paráda, veľmi pekné detaily. Dobre sa na to kuká, len pokračuj :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 07 Dec 2022 22:31

Report
Brzdový valec je hotový. Držiaky nasadím, až keď bude na mieste podlaha, zatiaľ ide do škatuľky. Lepil sa bez problémov, všetko na chlp sedelo.

Na rade sú parné valce.



Počítačka: 940 dielov a 1643 nitov/skrutiek/matíc
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Jene » 18 Dec 2022 22:52

Čím ďalej toto sledujem, tým hlbšie do krabice s modelmi odkladám šmikajdu tejto mašinky... :P Máčš môj veľký obdiv dávať ako čistostavbu... :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 20 Feb 2023 13:28

Viem, že už dlho nebol žiaden update, ale na mašinke sa pracuje. Pomaly, ale pracuje. Teraz dávam dohromady rozvody, takže je to hromada samostatných drobných kúskov, ktoré sa budú skladať až nakoniec. Takže ani niet veľmi čo fotiť - ak ma pamäť neklame, tak som niekde okolo súboru 85.
Až to bude, nafotím to celé komplet :big smile:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 13 Jún 2023 11:05

Report
Tak sa po dlhom čase opäť hlásim s nejakým tým pokrokom. Času je málo, a priznám sa, že i chuti. Tie rozvody boli naozaj prplačka, ktorá ma extra nebavila. Problémy neboli, len milimeter sem-tam ako sa niečo vzájomne trošku posunulo - nič, čo by sa nedalo zvládnuť.
Aspoň nejaké rýchle foto:




Počítačka: 1456 dielov a 1844 nitov/skrutiek/matíc
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa balu11 » 13 Jún 2023 21:18

Zdravím kamaráde, tak tohle vlákno budu hodně pečlivě sledovat, protože mám v plánu do téhle šmikajdy zaříznout, až dodělám Hurvínka. Kafemlejnek je tak trošku moje srdcovka. Akorát to budu stavět jako Kafemlejnek 310.0134 "Litovel". Jinak, jak tak na to koukám, tak se s tím pasuješ na výbornou. Prostě umíš. :big smile:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva 310.0 "Kafemlejnek" (1:25, autor: Aleš Cupák, vydavateľ: O.Hejl/Betexa)

Príspevokod užívateľa developer10 » 13 Jún 2023 23:51

Musím povedať že si tu trošku chýbal, skoro by som vyhlásil pátranie :haha:

A k Tvojej robote sa vyjadrím len stručne - len tak ďalej! Aj keď úplne chápem (de)motiváciu stavať meganáročné diely ktoré aj tak nebude vidieť, ale ako hovoril učiteľ v Pelíškách- viďeržaj! Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku


Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní