Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Mar 2023 14:47

Určite sa nám to páči :victory: Pri pohľade na tú tretiu fotku odzadu človek by myslel už teraz že sa kuká na skutočnú lokomotívu :jawbone:

Jedna technická: nemali by byť tie veká ložísk osí tendra všetky v rovnakej polohe? Predpokladám, že sú pevne umiestnené na ložiskových domcoch.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Mar 2023 14:56

Dúfam, že tvoj aj Fitov model uvidím tento rok v Nitre pekne vedľa seba na jednom stole!
Odkiaľ máš tých dvoch fešákov vedľa mašiny? Už dlho zháňam nejaké použiteľné figúrky v našej mierke 1/25.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 20 Mar 2023 15:05

iconmaster napísal:Jedna technická: nemali by byť tie veká ložísk osí tendra všetky v rovnakej polohe? Predpokladám, že sú pevne umiestnené na ložiskových domcoch.

V prvom rade vďaka a teraz odpoveď na otázku áno a síce to na fotografiách možno tak nevyzerá snažil som sa ich osádzať rovnako a ak narážas na to že su tie časti so šrobami inak tak tam som to mierne pokazil tým že som si to všimol až po zalepení a nechcem to už teraz trhať :big smile:
Ako som už minule spomínal aj táto lokomotíva v mojom podaní má kopec menších nedostatkov no a snáď to príliš nepokazí celý dojem

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 20 Mar 2023 15:08

Oliver napísal:Dúfam, že tvoj aj Fitov model uvidím tento rok v Nitre pekne vedľa seba na jednom stole!
Odkiaľ máš tých dvoch fešákov vedľa mašiny? Už dlho zháňam nejaké použiteľné figúrky v našej mierke 1/25.

Figúrky sú od ICM 1:24 American gasoline loaders v mierke 1:25 ani neviem žeby niekto vyrábal preto som zvolil práve tieto a síce to nie je úplne to pravé orechové myslím že zapadli k modelu. A k Nitre chystám sa tam samozrejme aj tento rok :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Mar 2023 15:14

Dík za reakciu. Aj som si myslel, že to bude takto. Z týchto civilných sa dá vybrať, ale k mojej vojenskej technike je to už horšie. No budem sledovať ďalej či na niečo nenatrafím na webe.
V každom prípade držím palce v pokračovaní, nech model dotiahneš do zdarného konca.
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 20 Mar 2023 15:21

Oliver napísal:Dík za reakciu. Aj som si myslel, že to bude takto. Z týchto civilných sa dá vybrať, ale k mojej vojenskej technike je to už horšie. No budem sledovať ďalej či na niečo nenatrafím na webe.
V každom prípade držím palce v pokračovaní, nech model dotiahneš do zdarného konca.
:big smile:

K vojenskej mi ešte napadlo skús pozrieť diorama world.com ten chlapík čo to má vyrába vlastne figúrky 1:24 rôzne vojenske aj civil

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Mar 2023 15:33

Vďaka za tip, určite si ho uložím do záložiek. YTB poznám, ale na ich shope som nebol nikdy. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 21 Mar 2023 09:00

Ó tak toto je teda riadne finále.
Čím ďalej tým lepšie fotky a detaily.

Tie ložiskové domce by som si asi ani nevšimol, ale teraz keď na to Ico upozornil, no, neviem neviem, či sa to dá iba tak prehladnuť pri inak dokonalom modeli :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 21 Mar 2023 09:39

Fito napísal:Ó tak toto je teda riadne finále.
Čím ďalej tým lepšie fotky a detaily.

Tie ložiskové domce ...:wink:
vďaka Fito no to je to ako som písal že som si to neuvedomil a všimol až keď bolo neskoro. No bojím sa to odlepovat jedine čo mi napadlo použiť žiletku a opatrne ich odrezať

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 07 Apr 2023 16:28

V prvom rade prajem všetkým príjemné prežitie Veľkej noci :big smile:
Pred nedávnom sa mi podarilo podvrtnuty si členok zvýšil sa mi čas na lokomotivu. Pustil som sa teda do tendra a v prvom rade mi nedalo to na čo ma upozornil minule Icon a to boli veka ložísk. Žiletka spravila svoje a už su ako majú byť.
Následne som sa pohral s prednou časťou tá prešla úpravou kompletne. Dvierka boli pôvodne plne funkčné vrátane tých malých dolných častí no neskôr som to nechal na pevno a otvárajú sa len krídla ako celok. Dokončil som zadnú časť trubkarinu a tender dostal zakladovku. Potom nástrek a hrubé zašpinenie. Tým pádom som ho dostal na úroveň lokomotívy a môžem prejsť k poslednému kroku a to je weathering. A áno musím ešte doplniť tu prechodovu plachtu a tri hadice.




Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní