Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 11 Máj 2022 09:55

Ahoj, pekne ti to rastie, ale dovolím si ťa upozorniť na chybku :


Uholníky 71a môžeš rovno odstrihnúť zarovno s dielmi 67 , 16, 21 - musí tam byť rovina, na ktorú príde podlaha budky 115.
A výška rebra 71 - tú budeš tiež neskôr dolaďovať podľa toho, ako ti vyjde náklon kureniska - ( mám pocit že si aj vymenil rebrá 70 a 71 medzi sebou, ale nie som si istý - tak či tak obe rebrá je potrebné výškovo upraviť).

A prezraď, na akú knihu čakáš.
Držím palce do ďalšej stavby.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Saskardin » 11 Máj 2022 10:58

Fito napísal:Ahoj, pekne ti to rastie, ale dovolím si ťa upozorniť na chybku :


Uholníky 71a môžeš rovno odstrihnúť zarovno s dielmi 67 , 16, 21 - musí tam byť rovina, na ktorú príde podlaha budky 115.
A výška rebra 71 - tú budeš tiež neskôr dolaďovať podľa toho, ako ti vyjde náklon kureniska - ( mám pocit že si aj vymenil rebrá 70 a 71 medzi sebou, ale nie som si istý - tak či tak obe rebrá je potrebné výškovo upraviť).


Zlatý Kafemlejnek :beat plaster:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 166
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 11 Máj 2022 13:18

Fito napísal:Ahoj, pekne ti to rastie, ale dovolím si ťa upozorniť na chybku :


Uholníky 71a môžeš rovno odstrihnúť zarovno s dielmi 67 , 16, 21 - musí tam byť rovina, na ktorú príde podlaha budky 115.
A výška rebra 71 - tú budeš tiež neskôr dolaďovať podľa toho, ako ti vyjde náklon kureniska - ( mám pocit že si aj vymenil rebrá 70 a 71 medzi sebou, ale nie som si istý - tak či tak obe rebrá je potrebné výškovo upraviť).

A prezraď, na akú knihu čakáš.
Držím palce do ďalšej stavby.


Ďakujem za radu upravím to. Síce som pozeral niekoľko krát návody ale tie sú aké sú no.
A čo sa týka knihy tá už dnes konečne došla a je to Kriegslok BR 52 Train In Detail No.1

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 166
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 12 Máj 2022 12:10

Mimochodom rád by som sa pridal tiež do multioaralelky vedel by ma tam niekto pridať ? ak je to možné teda :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 12 Máj 2022 13:10

Samozrejme, si tam, multiparalelka (štafeta) je otvorená pre všetkých už skoro 13 rokov :shocked: :

BR52:
HOTOVO Elefant - BR-52 /Modelik/ 1:25
80% Fito - BR-52 /Modelik/ 1:25
75% Ivant - BR-52 /Modelik - prekreslene/ 1:25
70% Paluso - BR-52 /Modelik/ 1:25
70% Naraznik1 - BR-52 /Modelik/ 1:25
20% Ali - BR-52 /Modelik/ 1:25
10% Tomasz BR-52 /Modelik/ 1:25
Serpens - BR-52 /Modelik/ 1:25
Juraj_ziacik - BR-52 /Modelik/ 1:25 - vaha s ucastou

Dal som ti zatiaľ 10% , nech máš motiváciu ísť hore.
Dúfam že ostatné stavby máš naštudované, lebo už Pablo Lasica vravel, že "Tí, ktorí si nepamätajú minulosť a chyby Modeliku, sú odsúdení k zopakovaniu rovnakých chýb..."
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 166
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 12 Máj 2022 16:52

Ďakujem. Priebežne si pozerám kto to ako robil a bol som upozornený na pár nedostatkov ktoré sa môžu objaviť pri stavbe. Tak snáď tomu modelu hanbu neurobím.

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 166
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 26 Júl 2022 12:17

BR 52 1:25 Modelik
Po dvoch mesiacoch sem pridávam opäť niečo zo stavby. Pustil som sa do odpruženia a krauss-helmholtzovho podvozku. Ten pôvodný som vyhodil a nahradil ho vlastným. Nie je to na 100% ale podľa mňa oveľa lepšie než to predtým :big smile:




A konečný výsledok plus fotka z realnej mašiny (zdroj : František Kořán. Kriegslok BR 52 Train In Detail No.1 2011)


ň

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 27 Júl 2022 13:06

Tak na toto sa veľmi dobre pozerá, z originálom (Modelikovym) je to neporovnateľné.
Ide ti to pekne.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 166
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 27 Júl 2022 18:24

Fito napísal:Tak na toto sa veľmi dobre pozerá, z originálom (Modelikovym) je to neporovnateľné.
Ide ti to pekne.

Ďakujem za komentár :big smile: dúfam že to pôjde takto aj ďalej

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 166
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 12 Aug 2022 17:59

Kedže mám miestami problém rozvrhnúť si prácu na lokomotíve rozhodol som sa dokončiť podvozok. (Je to moja prvá takto veľká stavba a celkovo prvá lokomotíva teda to bude zrejme tým). Začal som brzdami. Zadný mechanizmus bolo nutné kompletne prepracovať a pôvodne diely som použil minimálne. Brzdy samotné nesedia vôbec a tak riešim tlač nových. Nechcel som len tak sedieť preto som začal makať na iných častiach.





Zameral som sa na zadnú časť, podložku a pohon. Zadná časť ako taká potrebovala taktiež mnohé úpravy to môžete vidieť na fotkách vyššie. A ako som avizoval pohon chcem urobiť otvorený a teda výsledok môžete vidieť. Musim však uznať, že detailne fotografie som nenašiel. Ak to bude prepadák pri najhoršom to celé prekryjem plechom teda budem rád za Vaše názory nechať alebo prekryť. V hornej časti válca ešte chýba par detailov, ktoré doplním po nastriekaní.



Pripájam ako obvykle niekoľko záberov z reálu. Aj keď tu vo fóre je ich dosť. Fotky zadnej časti sú z knihy Kriegslok BR 52 Train In Detail No.1
od Františka Kořána a tie dve ďalšie odniekiaľ z internetu. Hľadal som ich večer a zdroj som zabudol.



A na záver podložka. Nebude to nič extra obyčajný výsek koľajiska. Podvaly robím papierové s povrchovou úpravou. Detailne fotky sem nahodím nabudúce. Ide to pomaly ale to asi pri každej takto veľkej stavbe.


Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní