Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 13 Sep 2022 17:38

:big smile: vďaka za komentár ..a áno z odkrývania je toto zatiaľ prvá vec a chcem ešte jednu ak sa podarí. A napredovanie myslím hneď upadne keďže prídu detaily rúrky a pod a to zaberá stále veľa času ..tak uvidíme :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 12 Okt 2022 11:27

BR 52 1:25 Modelik

Niečo málo z môjho pokroku na lokomotive. Pustil som sa do kolies a pohonnej jednotky. Úprimne, z pôvodných dielov som použil len veľmi málo. Takmer nič nesedelo alebo bolo príliš zjednodušené. S výnimkou ojníc a spojníc, ktoré až zopár drobností sedeli pohode.
V istej fáze som to mal chuť hodiť do koša pretože ma unavovali tie nepresnosti a fakt že si všetko človek musí prerysovať. No ako tak som to dokončil a verím že sa to dá aj lepšie. Každopádne ja som spokojný a sám zistujem akou výzvou je takýto model.
Výsledok môjho snaženia môžete vidieť na fotkách. Pre odreagovanie som dokončil koľajnice, ktoré dostali základný nástrek. Chýbaju na nich tiež ešte detaily ale to pribudne postupne. Lokomotíva dostala taktiež nástrek a základný wash. Sú tam ešte rôzne nedostatky, ktoré ale zatiaľ neriešim a až po osadení kotla, boileru a ďalších dielov celok opravím a zjednotim :big smile:


Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa iconmaster » 12 Okt 2022 21:41

Chlape, toto je fakt že bomba :dribble:

Máš môj rešpekt za:
1., Všetky tie prerábky, ktoré si vykonal. Poznám ten pocit, keď každým druhým dielom si sklamaný, ak ich porovnávaš s fotkami originálu a zisťješ, že sú ďaleko od reality.
2., Patinu, ktorá už teraz pôsobí veľmi realisticky - koncentrácia špín okolo skrutiek a detailov, hrdza aj škrabance vyzerajú fakt dobre!

Neuvažoval si, že by si tie nové diely rysoval na počítači? Bolo by možno rýchlejšie ich namnožiť alebo odzrkladliť, ale hlavne by si ich neskôr mohol ponuknúť ako "detail kit" pre budúcich odvážnych staviteľov tohto modelu :)

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 12 Okt 2022 22:42

Ďakujem za komentár. Áno v istej fáze som z toho bol fakt na nervy. V ďalšej fáze to bude už len o prerabke keďže idem robiť druhé ''odkryvanie'' teda uvidíme :big smile:
A to rysovanie v počítači už mi to napadlo skôr ale nikdy som sa neodhodlal spraviť niečo také. Tento model už dokončím tak ako je a s ďalším možno bude aj to

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 13 Okt 2022 08:08

Tomasz napísal:...V istej fáze som to mal chuť hodiť do koša pretože ma unavovali tie nepresnosti ...


Ale vydržal si, a to je dobre. Myslím že to najťažšie máš už za sebou, ešte je celkom výzva dopasovať kabinu + kotol + podvozok, ale keď už si prešiel očistcom podvozka tak to už pre Teba nebude také ťažké.

Povrchovka je super, je vidieť že s tým máš skúsenosti. Teším sa na finále, tvoj report bude peknou motiváciou pre ostatných.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 13 Okt 2022 08:56

Sledoval som tvoju stavbu a tebe to tam sadlo celkom pohode. Ale každopádne vďaka za upozornenie dám si na to pozor :big smile:

Mám otázku odkiaľ máte decaly na túto mašinu ? Sú to tie ktoré ponúka priamo myslím Modelik ako dodatok k modelu ?

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 13 Okt 2022 11:40

Vodolepky sme si objednávali pred dvanástimi rokmi od Precizneho z Poľska:
https://www.papermodelers.sk/viewtopic. ... 640#p35640

Dnes už ich kúpiš bežne ako doplnok, prípadne ti ich vytlačí niekto, kto má na to tlačiareň.

Tip: Tvoj predchádzajúci príspevok som jemne upravil, ak reaguješ na niekoho priamo pred tebou, nie je potrebné používať celú citáciu jeho príspevku. Je to prehľadnejšie.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 13 Okt 2022 11:56

Vďaka poohliadnem sa teda po nich. A tu citáciu si dám do budúcna pozor :big smile: uprimne stále sa učím používať toto rozhranie fóra tuna.

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Tomasz » 12 Nov 2022 14:06

Niečo nové zo stola
Dokončil som bojler kotol a zopár ďalších vecí. Začal som ako inak prerysovaním pôvodných dielov nie preto žeby nesedeli ale kvôli oplechovaniu a rámom, ktoré ho niesli. Šlo cca o 4 mm plus mínus s čím sa objavili obavy ohľadom osadenia. Nakoniec všetko dosadlo ako má s výnimkou jedného nosníka, ktorý som zvýšil o tri milimetre.
Nasledovali dlhé dni plné nazvime to ,,nítovania,, hoci nie všetko boli níti. Vychádzal som z obrazkou, ktoré som našiel kade tade po nete a knihy, ktorú mam. Výsledok mňa samého prijemne potešil. Vnútro som vyplnil takmer presne ako v reály potrubím. Vidieť ho len cez jeden menší výrez na boku. V konečnom dôsledku tam sú len rúry a zopár drobností. Nasledovala predná časť dymnica. Tú som použil pôvodný diel len o čosi upravený. Dorobil som vnútro a chýbajú mi tam ešte detaily ale tie som chcel doplniť až po nestriekaní.
Časti som k sebe zlepil a nahodil hornú a dolnú časť plechov. Ide mi o to aby bolo čo najviac vidieť preto som napríklad vôbec nelepil diel číslo 107, ktorý ako už spomínal vo svojom vlákne Fito bol zle nakreslený.
Celok je nastriekaný základovkou následne vrchnou sivou bez laku a ďalších prípravkou. Potrebujem tam lepiť kvantum menších detailov a toto by mi to len zhoršilo. Pre porovnanie pripájam v závere niekoľko záberov reálnej mašiny, ktoré som našiel na nete.
A výsledok posúďte sami :big smile:


Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Parná lokomotíva BR 52/ 1:25/ Modelik

Príspevokod užívateľa Fito » 12 Nov 2022 14:51

Tak toto je slušná rozborka - už chápem čo si vravel v Nitre, že "čiastočne otvorený kotol". Veľmi dobrý nápad.
A tá povrchovka, och, mám sa ešte čo učiť.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných