MT-LB /ORLIK/ 1:25

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 27
2K+
Príspevky: 2090
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 20 Aug 2021 20:24

Také pekné "vnútornosti" porobíš a potom to zadekľuješ :haha: . Teším sa na výsledok. :victory:
na stole: Tatra 815 AGRO, Tatra 148 AGRO
naposledy dokončené: Tatra 813 S1, Rozhledna a chata na Suchém vrchu, Tatra 813 NTH+BSS NS2-29.21.20,Tatra 148 S3,Tatra 815 GTC

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 37
Wykonawca
Príspevky: 2647
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 08 Okt 2021 16:12

Nádherná kombinácia prefarbovaných a originálnych dielov. Kebyže si detailne nepozriem fotky a neprečítam reporty zo stavby, myslel by som si že je to celé čistostavba. Úžasne spracované detaily a čistota práce na najvyššej úrovni. Asi prehodnotím výber modelov, lebo nemám šancu na Dragon Wagonovi od GPM dosiahnuť takú úroveň detailov, ani keď upravím všetky diely :)
Hotovo: M4A3 Sherman
Na Stole: Brabham BT26
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 34
Príspevky: 1711
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 25 Okt 2021 17:45

Dlho som vo vlákne neprispel, voľného času je poslednú dobu veľmi málo ale popravde aj chuť na lepenie trocha opadla a trvalo to, kým som sa znova ako-tak naštartoval :) . Po prvý krát som použil na modeli laserové pásy. Z naivnej predstavy, že ich zbúcham za dva dni som veľmi rýchlo vytriezvel :haha: . Bola to babračka, hlavne orezávanie niektorých miest, ktoré boli príliš hranaté (výstupkov v mieste spojovacích osí), ale konečne sú hotové. Patinu som robil len pastelmi a na exponované časti som použil farbu Mr. Metal Color č. 211. Taktiež som napatinoval pojazdové kolesá, pomocou pastelov a detských vodových farieb. Kolesá majú obruče opotrebené kvôli ich pohybu medzi dvoma radmi zubov na pásoch, strieborná Mr. Metal Color bola na toto príliš výrazná, radšej som použil ceruzku Koh-i-Noor 8B.

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 34
Príspevky: 1711
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 24 Nov 2021 15:37

Zlepil som vežičku s lafetovaným 7,62 mm guľometom PKT, ktorý ovládal veliteľ z dola akoby "na diaľku" a zameriaval prostredníctvom periskopického zameriavača. Vnútro vežičky je zjednodušené, má pevné dno a trčí z neho len plechová schránka na náboje. Čo ma nepotešilo je to, že obvod vežičky je menší ako jej obvod nakreslený na vrchnom pancieri transportéra, budem to musieť nejako šikovne zamaskovať. Nepochopiteľné pre mňa je to, že autor spoj plášťa vežičky umiestnil dozadu na jej plnú časť, keď to mohol spraviť vpredu pod lafetou guľometu a dokopy by to ani nebolo vidieť, ťažko som sa s tým zmieroval a chvíľami som chcel zo zapasu koloru vyrobiť celkom nový plášť, no tam by som musel čiernou domaľovať kamufláž a bolo by to asi dosť vidieť. Spoj nemám čím prekryť, napriek snahe som nenarazil na žiadnu fotku, kde by na vežičke bolo niečo umiestnené, zavesené a koniec koncov by to veľmi logiku nedávalo :big smile:
Hotová vežička:


Kolesá a pásy som mal hotové, tak som ešte čo-to postupne dopatinoval a taktiež spravil patinu vozidla, ako vždy tým najprimitívnejším spôsobom - detskými vodovými farbami a suchým pastelom, ale však to nejako dopadlo a už len dúfať, že sa mi k tomu podarí doladiť aj vrchnú časť vozidla. Lepenie kolies a pásov bolo síce trocha zdĺhavé a trebalo dbať na geometriu, ale s výsledkom som spokojný. Z modelu ostávajú ešte nejaké drobné diely, hlavne pohyblivé závlačky vlnolamu a pod., ktorých spracovanie je neskutočne otravné :haha: . Nejaké veci ešte možno doplním aj naviac, podľa nálady.
Vozidlo s hotovým podvozkom:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 33
Príspevky: 1018
Meno: parkourista
Bydlisko: Zariecie, okres PU

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 24 Nov 2021 18:23

sledujem od začiatku a je to paráda.. :jawbone: krásne a čisto postavené..

ten spoj, aspoň podľa fotiek, nie je až tak hrozný.. :wink:
Aktuálne: Maz 537g
Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 47
Príspevky: 284
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 25 Nov 2021 10:24

Tomu hovorím čisté lepenie, krásna práca. A ten spoj bude reálne skoro neviditeľný, fotka to zvýrazňuje. Super to máš, krása!! :victory:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Chi Ri Type 5 (Modelik)

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | --
Príspevky: 969
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 25 Nov 2021 22:42

Nádhera, takto čisto a pekne by som to nikdy nezlepil. Preto prefarbujem a blatím! Sledujem ťa a teším sa na finiš!! :) :dribble:
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní