ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Príspevokod užívateľa Saskardin » 18 Nov 2022 13:35

Väčšina z nás by bola z takto "dodrbaneho" výsledku celkom nadšená, ako sa zadarilo :)
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Príspevokod užívateľa martin1807 » 19 Nov 2022 18:52

Veru ako hovoria ostatný, vôbec to nevyzerá, že by to bolo pokazené, ale skôr naopak máš to veľmi pekné.;) Len tak ďalej :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 26 Nov 2022 19:40

Ďakujem vám. Ja by som ten podvozok samohodnotil na 3-. Vidím tu na fóre ďaleko lepšie, mám sa kde zlepšiť. Spravil som tam pár hlúpostí. Navyše táto časť ma nebavila, čo sa na výsledku zrejme tiež odzrkadlilo.

Ďalšie veci ma už bavia ďaleko viac, snáď to aj vidieť na výsledku. Nech sa páči.

Report
Motor sa spravil skoro sám. Problém som pri jeho zostavení nemal v ničom, ten prišiel až pri jeho primeraní "do kasne". Na fotkách vidieť obrúsený koniec olejového chladiča(?), vytŕča moc do boku a nevliezol by pod plechy.




V kryte motora som pri vyriezaní dvierok ponechal v strede pásik papiera, v skutočnom vozidle to tak nejak je. Ako je miestami vidieť, prakticky všade uriezam chlopne a lepím diely natupo. Mriežku som lepil do vrstvy herkulesu na rubovom diele, po obschnutí ešte jemne zafixoval gelovým sekunďákom.



Ešte pridám pár fotiek krytov vzduchových filtrov tuto to bolo trochu náročnejšie, niekde som musel mierne upravovať rozmery. Aj tak mi to nesadlo úplne presne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Príspevokod užívateľa martin1807 » 28 Nov 2022 17:15

Ta mriežka vyzerá parádne :P :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 23 Apr 2023 12:01

Ahojte

Takmer pred pol rokom som model odložil na skiňu, ako každú noc po tom ako si niečo polepím. Na tej skrini ostal až do minulého týždňa, na lepenie som niekoľko mesiacov takmer nemal ani kedy myslieť. Takže najskôr povysávať pracovnú dosku a všetko čo sa dá, potom prišiel na rad štetec a utierka. Po zbavení sa prachu pozvolné pokračovnie.

Report
Niekto niekde písal, že motor do rámu spolu so zvodmi nie je možné dať. Je! Akurát sú takmer neviditeľné. :)
Chcelo to trochu vydržať pri brúsení a šlo to. Držiaky na spodku motora sú skrátené, zrejme ale zbytočne moc.


A spravil som jednu zásadnú chybu, ešte v začiatku pri lepení rámu. prehodil som pravý a ľavý diel, na ktorý ide prilepiť rám motora, myslím že je označený 1d. Aby som si chybu zduploval, tvrdošijne som ten rám prilepil na vyznačené biele miesto a problém si všimol až po zaschnutí. Rám je teda smerom dole trochu zúžený. Nakoľko to bude vidieť vo výsledku som sám zvedavý. Tu je foto prvotnej chyby, miesto pre osadenie dielu 17d má byť z vonkajšej strany.


Časť bižutérie, ktorá ešte nie je osadená na mieste.


Pre minimalizáciu poškodenia už hotových častí som auto osadil na jednoduchý drevenný podstavec, na ktorom s modelom ďalej pracujem.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 01 Nov 2023 12:21

Ahojte

Opäť po pol roku sa hlásim s reportom. Proste slimák. :)

Report
Nahodil som zadnú časť, teda krabice, filtre, výfuk, nárazník. Bolo treba dávať pozor na rozmery skriniek, kontrolovať si ich šírku "nasucho" pred zlepením. Nič zložité, ale odporúčam tu radšej dva krát merať a raz strihať.

Dekle filtrov som osadil hore nohami, čo som si všimol na fotke originálu príliš neskoro. Tie čierne čiary sú v skutočnosti nápisy "HORE".

Jednoznačne najväčší problém som mal pri vlepovaní usmerňovača vzduchu, celok 22. Tu som najskôr nepochopil, aký má mať tvar, neskôr domrvil jeho geometriu pri snahe o opravu. Je to vidieť na fotke, je vlepený nakrivo. Tiky z toho nemám, vidieť ho prakticky nebude, ale zamrzí to.


Ďalší report snáď bude skôr ako naposledy. Nahromadilo sa mi tu už celkom dosť ďalších prichystaných dielikov, ktoré čakajú na "namontovanie na vozidlo".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 12 Jan 2024 21:50

Ahojte.
Na Dane sa od začiatku bojím dvoch vecí. Kabíny šoféra a samotného dela. S prvým z démonov som sa už pustil do boja. :)

Report
Neustále vo mne bojujú dva hlasy. Jeden mi vraví, "Je to dosť zložitý model, lepíš to pomaly, nič tam nemeň a nepridávaj, stačí to čo nachystal autor modelu!".
Druhý nato kontruje: "Pozri na túti fotku, tie dekle vyzerajú predsa ináč, to nemôžeš nechať tak, to by ťa žralo dňom i nocou..."
No, občas to vyhrá jednej, občas druhý. Prvý má mierne navrch. :P

Na volant som najskôr použil O-krúžok na vodnú batériu, čo som onehdá kúpil keď mi tiekla. Keď som ho vložil nad prístrojovku, uvedomil som si že je to strašne veľké. Išel teda nakoniec vytočiť z drôtu.


Z drôtu som popridával pár hadíc a drôtov, čo nie je vidieť ani na tých fotkách, nie to ešte voľným okom. :beaten:
Upravil som páčky pod oknami, sem tam ešte pár drobností.


Narazil som na prvú chybu v modeli. Pravá strana kabíny má kratšie označenie umiestnenia, čo teda nevadí, ale kratší je aj diel 31h. Nie je to moc vidieť, ale pre pokoj v duši som z náhradnej plochy odstrihol obĺžnik primeranej veľkosti a prelepil to. Mimochodom, odporúčam lepiť dovnútra sedačky až po vlepení dielu 31h, ináč ho tam budete mať problém dostať. Ja som pre to musel vyhnúť koleso za sedačkami a potom to naprávať.


Strašne som sa nahľadal lampičiek, dielov 31i a 31j. Mal som už za to, že som ich vyhodil, alebo stratil. Nakoniec sa po hodine hľadania našli, sú na strane s armádnymi znakmi. Ešte poznámka ku chlopniam... Keďže som už zlepil nejakých dvoch, troch "poliakov", cítil som sa veľmi kompetentne lepiť všetko bez chlopní. Na dieloch kabíny to ale radšej takto nerobte! U spoju spodnej časti s vrchnou som si pri tom dosť zavaril, a so správne zaretušovanou chlopňou by som to mal určite jednoduchšie. Asi aj lepšie na pohľad, ale tu ešte počkám na finálny výsledok okapotovania kabíny. Zvyšok fotiek aktuálneho stavu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Príspevokod užívateľa johnny7 » 15 Jan 2024 10:14

Tak toto je krásna čistá robota. Radosť pozerať. (Už sa možno aj opakujem)...Či?
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: ShKH vz.77 Dana / RipperWorks/ 1:32 - by slimák

Príspevokod užívateľa martin1807 » 18 Jan 2024 14:10

Pekne ti to ide. ;-) Len tak ďalej.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní