Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 26 Máj 2023 08:27

Tak toto vyzerá veľmi dobre!
Najviac sa mi páči tento zadný kryt kolesa:
Matej napísal:

:girl:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 26 Máj 2023 09:03

Pekná patina. Inak motor by som vôbec nestriekal. riedkou farbou to pekne natrieš aj štetcom a následne zašpiníš. Ťahy štetcom vôbec nebude vidieť.... :)
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 26 Máj 2023 09:52

Ešte k tej farbe - ani mne sa s Ammo farbami nedarilo, sú to špecifické akrylové farby, ktoré sa striekajú inak, ako bežné akrylové (musia sa "práškovať" po vrstvách). Namiešal si to podľa mňa fajn, pri ruskej technike to až tak podstatné nie je. Ak by si ale chcel presnejšie odtiene a nechce sa ti miešať, osvedčili sa mi AK Real Colors. Vlastnosťami sú takmer identické, ako Tamiya, akurát je širšia paleta odtieňov a ťažšie sa u nás zháňajú.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 26 Máj 2023 11:06

Ďuri: áno je pravda, že štetcom by to bolo raz dva..ale bojím sa, že by som sa nedostal všade kam chcem s farbou..ja som ten typ čo radšej bude 2 hodiny maskovať, nadávať a potom to za 5 minút nastriekam a za 5 sekúnd odmaskujem.. :haha:

Spider: ťažko povedať, prečo sa mi s nimi nedarí..pritom videá vyzerrajú easy, pretrepeš a striekaš.. :bad smile: Áno na tie farby od AK som narazil..aj som mal vybratú, konkrétne https://www.airbrushcentrum.sk/ak-real- ... -15061..tu ich majú aj dosť skladom..ale ako som písal..ja som a budem fanúšik Tamyia farieb..sú blbuvzdorné a aj môj airbrush z Ali za 15E si snimi poradí.. :wink:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 26 Máj 2023 11:18

Kvôli takýmto stavbám mám rád naše fórum, ktorému žiadny FB nemôže konkurovať!
Predloha síce ide úplne mimo mňa, ale spracovanie je fakt parádne. Už sa teším ako budem farbiť Sturmtiger.
U mňa najviac zabodovali smerovky a reťaz, s nimi si sa krásne vyhral. Naopak, trochu mi chýba špina vo vnútri rámu (áno, nemáš to ešte hotové, preto len taká technická).
S farbami súhlasím, Tamiya sú naozaj jedinečné farby, na ktoré keď si zvykneš tak do pištole iné nepotrebuješ ..
:big smile: :victory:

Motor rozhodne nastriekaj. Hoci je maskovanie časovo náročné, výsledok bude určite stáť za to. Tu by som ti odporučil kúpiť niečo tekuté (ak ešte nemáš).
Ja používam Maskol od Humbrolu (sú ale aj iné prípravky), ktorým si viem maskovanie niektorých častí spraviť jednoduchšie a hlavne efektívnejšie.
Napríklad tieto časti stačí odspodu spraviť páskou ako máš a vrch "zaliať" maskolom, ktorý sa o zbytok po vyschnutí postará.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 26 Máj 2023 11:44

Oliver, ako je na tom Maskol od Humbrolu s pachom? Smrdí to? Minule som na skúšku kúpil toto a z toho smradu ma až napínalo, tak to letelo okamžite do koša :haha:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 26 Máj 2023 11:47

spider napísal:Oliver, ako je na tom Maskol od Humbrolu s pachom? Smrdí to? Minule som na skúšku kúpil toto a z toho smradu ma až napínalo, tak to letelo okamžite do koša :haha:


Hoci je fialovej farby, zrovna po fialkách nevonia. :haha:
Ale nie je to také hrozné. Príjemná vôňa to nie je, ale ani to nie je vyslovene smrad.
Je to subjektívne, záleží od každého zvlášť. Píšem to ako človek, ktorému surfacer, benzín a iné chémie voňajú. :bad smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 26 Máj 2023 11:53

No veď toto, že syntetika, riedidlá a podobné modelárske chémie mi celkom voňajú, ale toto smrdelo ako plesnivá zdochnutá ryba, ktorú už niekto raz zjedol :haha: no fuj.
Dám si tu aj sám tip na tento prípravok, spomínajú sladkú vôňu vanilky, tak objednám a dám vedieť, či chutilo voňalo.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 26 Máj 2023 18:39

Robíme na podobných modeloch, ale toto sa nedá porovnať. Fakt ako živé.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAZ 537G + ChMZAP 5247G /Model-Kom/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Máj 2023 22:57

Veru parádne napreduješ a dávaš tú latku poriadne vysoko!

Matej napísal:Ešte doplním postup, ako som robil zadné svetlá..Nakoľko sú dosť zložité (Ico nesmej sa) tak som to spravil nasledovne: diely z modelu som si podlepil na hrúbku 1mm, následne vyrezal a zaretušoval, napustil sekundovým..Aby to malo look ako z plastu, fénom som si nahrial sáčok, ten čo sa v obchode dá zobrať keď si dáte nakrájať chleba a ten som natiahol na svetlá..S fóliou mi to nešlo..

Ale veď nevyzerajú zle, povedal by som že tvoj postup je taký slušný ŽaVeS :victory:

A ešte dlžím reakciou z predošlého príspevku:
Matej napísal:Diferenciály, prevodovky, také tyčky, asi hriadele, čo diferenciály spájajú..však Ico názvy doplní :bad smile:

Správne si ich pomenoval, čo spájajú diferáky, sú kardanové hriadele. :wink:

Ja tiež nerád maskujem pol modelu, preto osobne by som ten motor asi farbil po častiach a skompletizoval až potom. Samozrejme aj to má nevýhody, napr. problematické farbenie a dopĺňanie trubiek a káblov.

Ešte na tú tému maskolov: ja mám doma Mr. Masking Sol Neo (zelený) a ten prakticky nesmrdí vôbec.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných