Selbstfahrlafette Vomag /GPM/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Re: Selbstfahrlafette Vomag /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 14 Jan 2024 21:51

Tomasz napísal: Výsledok už posúďte sami

Ale jasné, že je to dobré...

Tomasz | --
Meno: Tomáš Wolanszký

Príspevokod užívateľa Tomasz » 14 Jan 2024 23:14

juraj_ziacik napísal:Parádne ti to ide. Inak nezvolil si úzku podložku? Chcelo by to o trošku širšiu nie? Aj keď v tomto štádiu už je asi neskoro.... :confuse:

Je trošku užšia žiaľ na širšiu nemám priestor ale nie je to na pevno a za ďalšie ešte je to len veľmi hrubý obrys terénu bude to podstatne širšie a pribudne zopár detailov :big smile:

Tomasz | --

Príspevokod užívateľa Tomasz » 04 Feb 2024 12:59

Pokračujem a Vomagom. Pustil som sa do kabíny ktorá vyžadovala pár zásahov a úprav z mojej strany keďže málokedy som spokojný :)

Takže aby som bol presný upravil som dvere tak aby sa dali otvárať komplet prerobil prednú motorovú časť a rovnako sedadlo. Nasledovaly bočné plechy kapoty, ktoré som si robil komplet nové a samozrejme aj blatníky. Tam som sa rozhodol urobiť aj zašpinenie kvôli tomu že potom po osadení sa tam už nedostanem.

A blatníky

Samozrejme pohral som sa aj s prístrojovou doskou prerobená na kompletku

No a vo finále prišiel rám predného okna keďže na predlohe sklo nie je tak ho neskôr spravím rozbité. Všetko dostalo základné zašpinenie a zopár efektov odrenia a pod. Hrám sa teraz hlavne s novým vodou riediteľnym washom od miga. Na niektoré veci je perfektný iné robím klasikou. A na záver niekoľko fotiek
:big smile:

Vojta s | 36

Príspevokod užívateľa Vojta s » 04 Feb 2024 15:56

Vypadá to parádně!

martin1807 | 29
2K+
Meno: Martin Bilý

Príspevokod užívateľa martin1807 » 05 Feb 2024 12:59

Veľmi pekne ti to pribúda. ;-) parádne detaily aj detailne zašpinenie :still dreaming:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Tomasz | --

Príspevokod užívateľa Tomasz » 05 Feb 2024 19:28

Ďakujem :big smile: tak pomaličky sa s tým hrám a uvidím čo z toho bude keďže v hlave už mám ďalšie projekty

Tomasz | --

Príspevokod užívateľa Tomasz » 20 Feb 2024 10:11

Pred nedávnom som začal kompletovat zadnú časť Vomagu. Vedel som že to bude zložité a odkladal som túto časť na poslednú chvíľu lenže teraz sa bez toho už nepohnem ďalej.
Vopred upozorňujem na kostru teda rebrá. V originály nie je žiaden návod ako ich k sebe lepiť preto je človek odkázaný na skúšanie prikladanie a pod. Po dvoch dňoch ma to prestalo baviť a prerobil som to celé podľa svojho. Hlavne doplnil som celú zadnú časť o interiér teda zásobníky na muníciu a priestor pre rezervu.

Nahodil som obšivku a hornú časť. Následne blatníky a povrch korby. Tam som nahradil pôvodný diel slzickovým plechom. A celé nastriekal základnou farbou. A následne prišiel test na sucho napriek tomu že som si dával pozor aby všetko bolo na svojom mieste presne nesadlo to takže jemne úpravy a bolo.

Na mojej predlohe teda na obrázku ktorý mám som si všimol že na jednej strane chýba operadlo vzadu na korbe preto som nechal len nosník operadla. Pohral som sa so sedačkami a prišlo striekanie.

No a prave tam sa mi prestalo dariť a až na tretí pokus som konečne dostriekal tu zadnú časť aby aspoň ako tak zodpovedala mojej predstave. Prezeral som si rôzne stroje z vojny a hlavne teda aplikáciu kamufláže.
Myslím tým toto

Preto aj moja je ako po opravách a boji

Tomasz | --

Príspevokod užívateľa Tomasz » 26 Feb 2024 12:38

No a keďže som mal trošku viac voľného času podarilo sa mi dokončiť dvere na korbu a stĺpiky ktoré budú držať bočnice. Všetko dostalo nástrek a okrem bočnìc už aj osadené na mieste :big smile:

LaBa | 43
Meno: Ladislav Bachorec

Príspevokod užívateľa LaBa » 26 Feb 2024 13:04

WOW pri pohľade na to neviem čo povedať.... nádhera

Tomasz | --

Príspevokod užívateľa Tomasz » 27 Feb 2024 20:26

LaBa napísal:WOW pri pohľade na to neviem čo povedať.... nádhera

Ďakujem

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný