Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

T-72 SIM-1/Era (PT-91 TWARDY) /GPM/ 1:16

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

T-72 SIM-1/Era (PT-91 TWARDY) /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa Fito » 31 Okt 2011 22:51

Som tu novy.
Toto je moj prvy, a asi aj posledny tank.
Doteraz nechapem, co ma viedlo k tomu, ze som si ho kupil. Asi nejake skvrny na slnku, ci co.
Tak ale kupil som teda. Kompletka, aj z pasami a palenymi wregami. (-5 zelenych bodov za lasery)
Cena nemala, ked to vsak prepocitam na pocet dielov*cas stavby/cena, tak to je podla mna vyhodnejsia cena ako akciova treska za -50% v Bille.

Mam modru knizku, co znamena, pre tych neskor narodenych, ze som sa vyhol moznosti v realnom zivote pricuchnut k akejkolvek bojovej technike.
Tento fakt ma hned na zaciatku stavia do ulohy outsidera, pripadne 14teho hraca vo futbale (ci kolko ich tam je).

Predloha O predlohe viem toho velmi malo. Polsky tank, pasy a jedno, velice fasa dlhe delo, ktore som naozaj zvedavy ako budem sulat, kedze sa sula z jedneho kusu.
Linky, kde sa da docitat o predlohe:
http://www.wojsko.pun.pl/viewtopic.php?pid=4
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0815172434
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/39078
http://slovakarmy.jex.cz/menu/t-72-m1

Ta posledna linka ma zaujala, kedze sa mi original Polsky tank vobec ale vobec nepaci. Ta polska zelena je hnusna, rad by som to prerobil na Slovensku verziu, kedze tento tank, ktory sa teda vola PT-91, je zevraj to iste, ako T-72. Teda tak som sa docital, dufam ze to je aspon trosku pravda.
Hned sem napisem, ze budem asi hodne improvizovat, co sa farebnej upravy a roznych tych nezmyselnych dielov, ktorymi je tank ovesany tyka. Cize nemam v plane sa nejak krcovito drzat nejakej presnej predlohy. Hentie kratke rurky na vezi sa mi napriklad nepacia vobec.
Tank budem malovat urcite cely, aj zvary si chcem vyskusat, co som tu kdesi v tejto kategorii zahliadol..,a este tusim Panther tu cosi nacvicoval zo sodou bikarbonou, aj to sa mi pacilo velice. A Brzdic ako supal farbu to tam tiez dame. Plany velke, uvidime, kde to skonci. Ako uz u mna byva zvykom, tato stavba bude nieco ako Barcelonska La Sagrada Familia, tiez to stavaju 150 rokov, a nielen ze nevedia, kedy to dostavaju, ale ani nevedia, ako to bude vyzerat.

Fotky originalu :
http://www.t-72.de/html/der_t-72_im_detail.html

Model:
http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=7105
Par pohladov dovnutra. Navodove kresby su asi zvacsene zo starsieho modelu 1:25, ale model samotny uz vyzera byt prekresleny v pocitaci.
K modelu su aj laserove rebra a fajnove pasy. Celkova dlzka po zlepeni 60cm.


3 dni som luskal navodove kresby, ale potom som to vzdal. Ved to sa casom vystříbří. Pripadne zaimprovizujem. O pisanom navode pomlcim, obojstranne husto popisana A3ka, sifra majstra Leonarda je proti tomu nic.
Reporty zo stavby som este nenasiel nikde, tak ak niekto o niecom vie, tak budem povdacny. Pripadne nejake kvalitne stranky z podkladmi, sice mi to je viac menej jedno, ale tak kuknem sa rad.
Interier to k mojmu poteseniu neobsahuje, teda z vynimkou veze, tam je taky kus "interieru", ktory je vidiet cez poklop veze. To mi staci, a rovno si davam -3body za to ,ze sa uspokojim z verziou bez interieru.

A este teda minimalne jeden exemplar vystrihovacky je v rukach jedneho skuseneho tankistu, tak dufam, ze ho coskoro vybali aj on. Nie, paralelkou by som to nenazyval ani omylom :P

Tak, moj skromny vcerajsi progres, zacal som vezou.Iba nacvakane rebra a doplneny zaklad interieru. Pomerova kocka 6x6cm.






Spoiler: Zobrazit
reaktivny armor >
1:25 d=9,3mm š=5mm v=3mm
1:16 d=14,5 š=7,8 v=4,7


Kuvik: d=16, s=8, v=4,5

Georgian T72 SIM-1

This version was upgraded with the K-5 “Kontakt” ERA, and received components from the Polish PT-91 Twardy, with a FALCON C&C system, GPS, SKO-1T DRAWA-T FCS with thermal sight, laser rangefinder and IFF.

...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Okt 2011 23:08

Vidim tu zaciatok zaujimaveho pribehu: "Fito a Tank" :haha:

Fito napísal:tato stavba bude nieco ako Barcelonska La Sagrada Familia, tiez to stavaju 150 rokov

Lenze oni nemaju tie laserom vypalovane wregi ci su tie one!

Fito napísal: A Brzdic ako supal farbu to tam tiez dame.

Vidim, ze na pomerovej rubikovej kocke si to uz uspesne vyskusal :P

Kazdopadne drzim palce zeleninar, po sluzobke to snad neodlozis.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa Oliver » 01 Nov 2011 10:28

Fito držím palce. Bude to síce možno dlho trvať, ale ty to určite dotiahneš do zdarného konca.
A ináč, máš celkom zaujímavú pomerovú kocku.. :P
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa vasik1 » 01 Nov 2011 10:29

A kurňa, predbehol ma :scorn:
Tak si aspoň uzurpujem titul pôvodcu tvojho rozhodnutia. Páni, bol som to JA, vďaka komu si Fito kúpil tento tank :vicotry: Jednoducho mám na ľudí takýto vplyv a chcú ma nasledovať. Môj Twardy ešte leží v tajnej skrýši "u Ježiška", ale hneď 25.12. 2011 sa k tebe pripájam. Snáď mi ďaleko neutečieš.
Držím palce a sledujem.

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa laki » 01 Nov 2011 10:44

drzim palce. konecnych 60 cisel je ohromujuci rozmer.

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa Zavislak » 01 Nov 2011 12:32

...už aj ty Brutus? :ah:

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa majos » 02 Nov 2011 17:51

Zdar,
Ja len taky postreh...
Neviem ci sa metoda laku na vlasy hodi k moderne (to by asi musela byt hodne odstata a zanedbana technika). Vacsinu (asi vsetky) modelov na ktorej aplikovali modelari tuto techniku, tak to boli najma druhovojnove masiny. Navyse sa jednalo o typy s menenou kamo, napr. pustne sede prefarbene na pieskovu alebo zimne varianty. Skus pozriet, mozno mi nieco uslo. Skor by si vyzuzil ine techniky (napr. chipping solou a pod) ktory je na kalsicke oskreniny lepsi. Ale marne to nie je, aj touto technikou dosiahnes oskreniny. Kazdopadne za pokus to stoji, ale ja by som volil inu cestu, ale to je iba moj nazor.
Inac predloha pekna, ale polska varianta sa mi nepaci, najma kamo. A som prekvapeny ze do takej mierky nenapchali komplet vnutornosti.
Tak zdar, M
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa Fito » 28 Dec 2011 22:08

Takze, na uvod ma tesi, ze uz aj Vasik to rozbalil. Aspon v tom nebudem plavat sam, a snad si budeme vediet nejako z tych navodoviek pomoct.
Tu je teda moj skromny postup, ja tie navodovky komentovat nejdem, ale povedal by som to asi tak, ze mi davaju dooost priestoru na improvizaciu :wink:

Veza:
Vezu som vypenil PUR penou, pretoze som ju mal v plane brusit a striekat, tak aby sa mi to neprepadavalo medzi rebrami.
Stale sa mi ten tvar nezdal, ale potom som zistil, ze veza naozaj nie je symetricka, tak som to dalej neriesil a doveroval som tvaru, ktory mi GPM pripravilo.
Po vybruseni peny som kostru oblepil papierovymi dielmi, vsetko sedelo tak, ako ma, ziadne vacsie nepresnosti neboli.



Celu vezu som prebrusil, vytmelil a strekol surfacerom. Povrch bol moc hladky, tak som poslednu vrstvu jemne natupoval stetcom.
Aj tak je to iba zakladovka, takze to sa este doladi. A vacsina veze bude aj tak schovana pod tymi vselijakymi plechmi a zariadeniami, ktore neviem naco su, ale je ich na tej vezi vela.
Interier som dal, tak ako je v navode, kedze tankom nerozumiem vobec, tak som nic dovnutra radsej nepridaval.


Delo:
Toto sa mi cele nepodarilo odfotit, lebo delo ma dlzku 32 centimetrov. Strasne som sa bal toho, ako taku dlhu ruru usulam, ale nakoniec to slo uplne vpohode, netreba sa ponahlat, a za jeden vecer som mal usulane. Este nie je hotove, este tam treba tie opasky ci co to je.


Telo:
Ako uz vasik naznacil, poskladat tychto par rebier, to nebolo jednoduche. Ale nakoniec sa podarilo. Interier vodica vynechavam, nech sa na mna nikto nehneva, ale srat sa stratit tri dni casu tym, ze budem lepit nieco, co nikto nikdy neuvidi, sooorry, ja Vas chapem :P
Keby tam bol vacsi otvor do soferovne, tak nepoviem, ale cez hentaku dierku kukat donutra, no nic, usetril som si par dielov.
Preto je to take zlte a ogrcane, lebo to cele rovno natieram lakom, aby sa to spevnilo. V tejto faze moc na estetiku nepozeram.


A pohlad na celok:
Pridal som pomerovu kocku, no, je to riadny kusok, ale prave preto som si ho vybral.


Otazky:
Ja mam tolko otazok, ze sa az hambim pytat, lebo som v tejto kategorii fakt ze omylom, cisty beginner a newbie... Tak sa budem nenapadne pytat vzdy dve tri otazky, aby som az tak dummikovsky nevyzeral :P

Takze, mam otazku :
1. Mam palene pasy, diely su na obrazku.

Otazka 1a. Ten diel vpravo, to co je ?, mi nehovor, ze to mam zlepit dokopy, to uz aky hruby by ten pas bol ?
1b. mam tie clanky uplne ze oddelit ?, lebo ono sa to da aj takto ako to je vypalene ohybat vpohode, viem ze tam este kdesi idu nalepit drapaky, ale to je asi jedno.

2. Na dele su take kozene remienky, to akoze naco bolo ?, normalne ako opasok, aj z prackou

3.Vie niekto, aku farbu pouziva Slovenska armada ?

3.a ta ista otazka k ceskej verzii :


Tych otazok este bude, dakujem ze mate somnou strpenie. :wink: Pre istotu pripominam, ze moj tank nebude nijakou replikou konkretneho tanku, ani konkretnej armady, bude to uplne nova urcite neexistujuca verzia, dam tam to, co sa mi bude pacit, co sa mi nepaci, to vo vyzbroji nebude.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
tunnelDT | --
Príspevky: 202
Meno: jano
Bydlisko: Detva

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa tunnelDT » 28 Dec 2011 22:14

ta veza je paradna :)
tie opasky niesu na maskovacie siete ? :D typujem len

Užívateľov profilový obrázok
ELEFANT | 52
Príspevky: 1267
Meno: Radek Lamche
Bydlisko: Dolní Benešov ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 28 Dec 2011 22:29

Ahoj Fito takže . Pásy přijdou nalepit na sebe ty pásy jsou ve skutečnosti fakt dost hrubé. Řemen na kanonu zapíná kryt proti tepelnemu záření a jsou kožené .A pozor twardeho měla jen polska armáda a malajsie takže si musíš rozmyslet jestli stavět Twardeho nebo T-72 jako ty dva na fotce ,ale pokud se rozhodneš pro T-72 bylo by tam spousta úprav a konkrétně i věž a kanon tak jak jsem to dělal já. .Držím palce

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní