PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa vasik1 » 26 Dec 2011 19:20

Takže ako som sľúbil, opäť som od figúriek a zvieratiek "doma" s týmto kolosom od GPM.
Dôležité veci o vystrihovačke som napísal tu: viewtopic.php?f=94&p=81163#p81163
A čo-to k modelu načrtol aj môj sparing Fito: viewtopic.php?f=25&t=3924

V recenzii som zabudol napísať jednu dôležitú vec: návodné kresby sú zatiaľ to najhoršie, čo som kedy videl. V roku 2011 vydá GPM model s ručne rysovanými návodmi. Nič proti poctivému technickému kresleniu, keby boli zrozumiteľné a jasné. Toto je ale pre mňa osobne príšerný chaos. Chýbajú akékoľvek pohľady na celky (vaňa, veža) a ide len o zmes očíslovaných technických výkresov natlačených na čo najmenšiu plochu, kde však absolútne netuším, akú časť tanku zobrazujú. Už pri kostre vani som zamrzol a absolútne netuším, ako to zložiť. Najmä diely K10L, K10P a K11P, K11L. Oba diely (10 a 11) sú narysované ako jeden celok s množstvom čiar, a ja netuším, kadiaľ ich prerezať. V návodovkách samozrejme ani zmienka. :cry: Nuž dnes to nechám tak, ráno je múdrejšie večera...



Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa Oliver » 26 Dec 2011 20:07

Na toto som čakal. :P
Teším sa na ďalšie postupy, určite to bude dobré. Nevzdávaj to, ty to zvládneš. :victory:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa sony » 26 Dec 2011 20:54

vasik1 napísal:V roku 2011 vydá GPM model s ručne rysovanými návodmi. Nič proti poctivému technickému kresleniu, keby boli zrozumiteľné a jasné. Toto je ale pre mňa osobne príšerný chaos.


onééé neoštiepkaj sa a prihod náhlad.. rád si to pozriem :wink:
a teším sa na tvoju prácu :victory:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Eduard | 29
Príspevky: 650
Meno: Eduard
Bydlisko: Trenčín- Soblahov

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa Eduard » 26 Dec 2011 21:10

Vasik prosím ťa, ty už kostry musíš lepiť aj zo spánku :haha: samozrejme budem tu nasačkovaný denno denne a držím palce :victory:
Hotovo: Pzkpfw V Panther, Messerschmitt Bf 109 F-2

Užívateľov profilový obrázok
tunnelDT | --
Príspevky: 202
Meno: jano
Bydlisko: Detva

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa tunnelDT » 26 Dec 2011 23:15

vasik1 napísal:
V recenzii som zabudol napísať jednu dôležitú vec: návodné kresby sú zatiaľ to najhoršie, čo som kedy videl. V roku 2011 vydá GPM model s ručne rysovanými návodmi. Nič proti poctivému technickému kresleniu, keby boli zrozumiteľné a jasné. Toto je ale pre mňa osobne príšerný chaos. Chýbajú akékoľvek pohľady na celky (vaňa, veža) a ide len o zmes očíslovaných technických výkresov natlačených na čo najmenšiu plochu, kde však absolútne netuším, akú časť tanku zobrazujú. Už pri kostre vani som zamrzol a absolútne netuším, ako to zložiť. Najmä diely K10L, K10P a K11P, K11L. Oba diely (10 a 11) sú narysované ako jeden celok s množstvom čiar, a ja netuším, kadiaľ ich prerezať. V návodovkách samozrejme ani zmienka. :cry: Nuž dnes to nechám tak, ráno je múdrejšie večera...



inak ja obdivujem alebo sa skor cudujem takym co sa pustia do lepenia skor nez by sa uplne zoznamili s kresbami a s dielmi ....ale drzim palce :victory:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa petopato » 26 Dec 2011 23:38

Tak sme sa dočkali. Budem sledovať a fandiť, ale hlavne kritizovať, lebo ťa chcem posúvať vpred :wink:
P.S: vidím, že už aj fotiť si sa naučil...

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa Fito » 27 Dec 2011 10:03

tunnelDT napísal:... inak ja obdivujem alebo sa skor cudujem takym co sa pustia do lepenia skor nez by sa uplne zoznamili s kresbami a s dielmi ....ale drzim palce :victory:


Tooooto ma na rano rozosmialo najviac :haha: :haha:
Ked nenafoti Vasik, tak nafotim vecer ja, tie navodovky su uuplne asi to najhorsie, co som kedy videl. Absolutny chaos.
Treba vidiet.

Vasik, ja uz mam kostru za sebou, tak to vecer nafotim, myslim, ze som to poskladal tak, ako to ma byt.
K10 a K11 treba od seba oddelit, teda odrezat uplne, vzniknu dva diely....
vecer pofotim, a aktualizujem svoje vlakno, uz mam vytmelenu vezu, a vcera som konecne usulal hlaven, spokojnyy som :)

Edit: Manzelka sa tiez tesi, ze uz mas TWARDEHO ?
:P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa vasik1 » 27 Dec 2011 12:39

tunnelDT napísal:inak ja obdivujem alebo sa skor cudujem takym co sa pustia do lepenia skor nez by sa uplne zoznamili s kresbami a s dielmi

...tak to píš do vlákna im :wink:

Ale k veci. Som rád, že mi dal Fito za pravdu. Takže malý fotoexkurz:

Jediný nákres zostavenia kostry a zatiaľ zistené nedostatky:
- diely K10LP, a K11LP sú naznačené oddelene, ale v zošite sú vcelku
- ktovie, kam ide časť kostry K10aL, a K10aP - v návode ani zmienka
- diel K1 zasahuje v návode po rebro K5, v skutočnosti ide až za rebro K4 (aspoň dúfam)



Nešťastné diely K10 a K11:
- nenaznačili kde končí jeden a začína druhý
- zadná časť dielov dokonca nie je dotlačená (v krúžku)



Netuším, či režem správne :shocked: (ak aj nie, tu sa bude dať ešte napraviť). Nuž nezačali sme úplne najšťastnejšie...


Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa terenkoza » 27 Dec 2011 13:01

oooooo rozdupat :victory:
tato chyba a dalsie su aj v mierke 1:25... niekto to tu doklepal do konca v 1:25, takze urcite ma na to grif :victory:

ano :) sam velky elefant ho robil viewtopic.php?f=25&t=3279 sam som ho motivoval zo zaciatku, ale zbytocne :bad smile:
nevidim tam vsak kostru, asi zaves a siel bez nej :) ja som sa tiez sam nevdel vysomarit s tym zadkom tam, tak som to rozdupal 3:)

drzim palec :victory:
Naposledy upravil/-a terenkoza v 27 Dec 2011 13:06, upravené celkom 1 krát.
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: PT-91 TWARDY /GPM/ 1:16

Príspevokod užívateľa johnny7 » 27 Dec 2011 13:06

Ak to spravne chapem, tak ten barzjakopozaoblovanydlhy diel kostry, treba doslova odrezat od ineho dielu, lebo su vytlacene tak, ze su spojene tak akoby jeden diel? Tak to jo dost na .... Neviem si predstavit vyrezat seriozne oba diely. To bud z jednej strany je pekne "povypichovane" alebo z druhej. Jedine kopia to isti...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný