Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Sd.Kfz. 250/9 /GPM+rebuild/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Roman » 08 Nov 2014 21:36

ked sa uz bavite o greifovi tak jedna zaujimavost : v jednom hpm skumali vozidlo a zistili ze to nebola verzia 250/3 ale verzia s delostreleckym dalekohladom 250/5,ta nema lavicu pre posadku,poznat to podla toho ako je ujo rommel vnoreny a vynoreny za pancierom vozidla.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 08 Nov 2014 23:19

Ano tiez som si vsimol ze greif ma len jednu stolicku za soferom ale lavicu tam nema. Mne sa podarilo pokazit greifa bo mi nesadla obsivka akosi ked som lepil vrchny diel a ked som to retusoval tak som zrobil machulu a pri jej odstranovani som poskodil povodnu farbu tak som to vzdal. Este som premyslal nad tym ze by som z tohoto tu mohol zrobit verziu 250/3 bo vnutro z greifa mam cele a tu by som len vrchny plat orezal trosku a veza by mi ostala na daco ine :haha: len neviem co na to posadka. Palyho som sa uz pital ten je za a co vi na to?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 09 Nov 2014 01:31

Na vnútornej obruci hnacieho kolesa su sroby a tie tam tiez dam aj na pojazdove srobky pekne.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 09 Nov 2014 23:56

Tak ako som slubil hnacie kolesa aj s 50 srobkami a trochu hrdze a prachu uz len pojazdove
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 13 Nov 2014 20:52

Taaak momentálne sa hrám s pojazdovymi kolieskami ale po skusenostiach zo stavby sdkkfz 251 kde som lepil originál ramená na ktorych su upevnene no po case sa mi zacali captat smerom dnu teda ku trupu, som sa rozhodol spravit taky mensi kompromis aj ked nerad ale nemozem inac, nedal som kolesa (teda tie na ktorych model stoji)

na ramená ale na papierove rolky a hore som ich podlozil este jednou rolkou. Teraz sa uz nebudu captat aj ked model je o nieco lahsi ako 251.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Oliver » 13 Nov 2014 21:56

Asi si niekde podľa všetkého urobil chybu pri montáži, resp. aplikácii kolies. Pokiaľ sa mi dobre marí, ty si mal v Nitre tiež stalingradskú verziu 251/1, tak ako aj ja. Nikde som podobný problém s "čapťavosťou" kolies nezastrehol na iných modeloch a tieto polopásy majú rovnaké, prípadne veľmi podobné podvozky konštruované s malými odchýlkami.

Prepadanie dovnútra by si mohol teda eliminovať použitím sekundového lepidla ma závesy.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 13 Nov 2014 22:53

Na zaciatku to nebol problem ale po case sa to prejavilo mozno ked sa na to kuknes poriadne dnes tak to budes mat stejne ako ja. Konstrukcne je to uplne inac kukni si svoju 251 a plany greifa co budes stavat a uvidis ze tam je obrovsky rozdiel. Pasy to zastavili ale ta vaha modelu je na tu polsku konstrukciu az moc velka a nechcem aby sa to opakovalo na tomto modeli aj ked je inac rieseny apropo skoro vsetky modely sa po case zacnu captat je to otazka vlhkosti a casu a napr. moj 251 presiel z Rakúska na Slovensko a spät dva krat teda raz Hrádok a raz Nitru a dokopy je to vyse 4000 km. v krabicke a cestujem vlakom takze aj to sa trochu podpisalo. Uvazujem ze 251 tiez dodatocne vypodlozim aby to prislo do povodnej polohy.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Oliver » 13 Nov 2014 23:26

Mne to príde veľmi obdobné riešenie tých podvozkov. Som zvedavý teda na stavbu Greifa.
Vlakom som nikdy ešte model nepremiestňoval a osobne by som asi na to nemal odvahu. Mám dosť pri ceste autom. Tŕpnem pri akomkoľvek otrase, aj keď viem, že model mám 100% pevne uchytený.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 13 Nov 2014 23:44

No mne to prislo dost pritiahnute za vlasy ked su tri vrstvy milimetroveho papiera a na tom to cele ma drzat. Odtialto to mam na sedem prestupov do Hrádku vratane metra vo Viedni a model strazim ako oko v hlave.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: sdkfz 250/9

Príspevokod užívateľa Oliver » 14 Nov 2014 00:48

Takú cestu si s modelom neviem ani len predstaviť. Máš môj obdiv. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní