MT-LB /ORLIK/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 16 Júl 2021 12:45

Paly napísal:Si bol teda v mojom meste a v múzeu môjho kamaráta :bad smile: . S tým MT-LB mu budem pomáhať ak budem mať práve čas, čaká sa na diely motora zo zahraničia, bude plne pojazdné :P


Dal som to trochu narýchlo, lebo sme mali ešte ďalší program. Ale je to parádne. Aj deťom a mládeži sa páčilo.
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 25 Júl 2021 17:50

Prinášam zatiaľ najväčší progres od začiatku stavby :) . Spodná časť vozidla je na 99% hotová, chýbajú už len 4 vzpery, ktoré sa budú opierať o strop, ale tie som zatiaľ neumiestňoval, lebo ako som zistil, výškovo tam nesedí X vecí, ktoré by prekážali montáži vrchnej časti a musím ich znížiť :haha: . Do interiéru vlepené sedadlá, ovládacie prístroje vodiča a veliteľa, NBC filter, batérie (k nim doplnené káble), vrchné aj spodné palivové nádrže, vzájomne prepojené trubkami, operadlá výsadku, čerpadlo palivového systému. Podľa fotografií vozidla som doplnil niekoľko ďalších káblov a trubiek. Najhoršou časťou bolo vlepenie samotného motora. Autor plánuje najprv vlepiť predel motorového priestoru /kde sa musia aj tak ustrihnúť niektoré chlopne 1 mm kostry, inak to tam človek nedostane/, ale ak sa tým niekto bude riadiť, bude veľmi "rád", pretože k motoru nemá šancu následne doplniť výfukové potrubia, trubky k chladiču a ďalšie diely z drôtu. Najprv som teda nalepil motor. Jedno šťastie, že som si primeral vrchnú časť panciera. Motor som musel znížiť o cca 1 mm /urezaním spodnej časti/, pretože ak by som to neurobil, jeho poklop by sa nedal celkom uzavrieť. Všetko som poprepájal, doplnil niekoľko ďalších vecí a káblikov obklopujúcich motor a až následne s istou dávkou sily som okolo neho nasunul steny motorového priestoru. Patina je skoro hotová. Následne sa pustím do dokončenia vrchnej časti vozidla, aby som obe časti mohol konečne spojiť, čo bude asi zaujímavá operácia :beat plaster: .

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 25 Júl 2021 18:20

Vyzerá to fest dobre a tá jemná patina.. :still dreaming:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Júl 2021 22:23

Veru, radosť pozerať! Tie detaily, trubky a hadičky a k tomu tá akurátna patina, proste super :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 27 Júl 2021 20:12

CI pana. Parádne to máš. A jak už chlapci spomínali tá decentná patina na to si macher. :P :wink:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Dody » 27 Júl 2021 22:15

nechvalte ho tolko, spysnie nam a prestane sa s nami bavit :P

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 03 Aug 2021 13:49

Dody napísal:nechvalte ho tolko, spysnie nam a prestane sa s nami bavit :P


A my sa poznáme??? :shocked: :P

Nuž teda, vrchnú časť vozidla som mal predpripravenú, nič extra som tam neupravoval, akurát som pridal drobný trojlistý vetráčik priestoru vodiča a v jeho blízkosti zvnútra na čelnom pancieri vedenie kvapaliny k ostrekovačom okien - keď už autor z vonkajšej strany spracoval samotné ostrekovače :big smile: . Čo mi bilo najviac do očí, že model neobsahuje vnútorné časti periskopov - dorobiť ich bola podľa mňa nutnosť, pri otvorených pokolopoch ich tam naozaj má byť vidieť. Dorobil som teda 4 kusy periskopov a jeden "nekompletný" - ako som videl na fotkách vozidiel, prostredný periskop vodiča sa štandardne vozil vybratý, aby zbytočne neprekážal výhľadu cez okienko a až v bojových podmienkach ho vodič nasunul a uzavrel pancierový kryt okienka. Kým bol vybratý, na mieste periskopu ostala spolu s jeho držiakom len opierka čela. Všetky periskopy som vylepšil vyrezaním skiel, pridaním fólie a aj zrkadlovej fólie pod 45- stupňovým uhlom.


Spojenie oboch častí vozidla som na sucho skúšal x-krát, na moje nemilé prekvapenie v prednej časti priestoru prevodovky po stranách bolo vidieť dosť nepekné a rozmerné medzery, ale chápem, že konštrukcia 1mm kostry bola v týchto miestach komplikovaná a autor za to až tak nemohol. Vyriešil som to prilepením kúskov vyrezaných na mieru zo zapasu - viď prvá fotka. Naposledy som odfotil spodnú a vrchnú časť vedľa seba :)



Zlepovanie dalo dosť zabrať, najprv som zalepil len prepážku vodiča a postupne všetko ostatné, pričom si to takmer všade vyžadovalo korekcie obšívky- ale tak to má byť, hlavne, že nikde nechýbala a že kamufláž na seba pekne nadväzuje. Najhoršie bolo zlepiť prednú časť - "nos" vozidla, tam som minul kvantum sekundového lepidla a kým nezaschlo, vyžadovalo si to dosť "násilné" držanie častí pokope. Napokon to ale nejak dopadlo. Pridal som ešte predné blatníky a KONEČNE model nadobudol tvary reálneho vozidla :victory:

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 03 Aug 2021 17:13

Horory tu opisuješ, ale tie fotky vyzerajú jak z rozprávky. Krásne čistá práca. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 04 Aug 2021 07:25

Nádherná a detailná práca, toto bude (už je) paráda! :P
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 13 Aug 2021 14:54

Keďže som už mal nachystané takmer všetko potrebné na podvozok, pustil som sa do jeho kompletácie.

Najprv som umiestnil 12 ks "torzných tyčí". Prvých päť náprav na oboch stranách je vlečených, posledné sú tlačené, preto aj tá väčšia medzera medzi 5. a 6. nápravou, kvôli opačne otočeným ramenám. Aby som si uľahčil dodržanie rovnakého uhla ramien na celom vozidle, prerátal som si ako vysoko má byť od osí kolies dno transportéra a podľa toho som dno vypodložil vyrezaným dielom z 2,5 mm hrubého kartónu. Nalepenie náprav bolo už veľmi jednoduché. Doplnil som tlmiče prvých a posledných ramien s dorazmi, mechanizmus napínacích kolies a tiež hnacích kolies. Dno vozidla som doplnil otvormi na vypúšťanie olejových náplní a paliva a prelismi. Od pondelka sa mi síce začína vytúžená dovolenka, ale do hrádku to dokončiť stihnem jedine zázrakom :haha:

Live hard, ride easy.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní