MT-LB /ORLIK/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa laki » 15 Jan 2019 09:19

hm, tie nepresnosti. preco to radsej nepredavaju v elektronickej verzii na bielo bez kamuflaze za 5 eur? clovek za to da 20 eur a aj tak to bude musiet nakoniec doladovat na kolene a premalovat.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 15 Jan 2019 09:36

laki napísal:hm, tie nepresnosti. preco to radsej nepredavaju v elektronickej verzii na bielo bez kamuflaze za 5 eur? clovek za to da 20 eur a aj tak to bude musiet nakoniec doladovat na kolene a premalovat.

Tu si skor myslim, ze nevenuju modelu po nakresleni vela casu... otestovat model inym modelarom trva niekedy aj viac ako jeho tvorba a to sa niektorym autorom/vydavatelstvam cakat nechce.
Alebo ma Palino krive prsty a zle striha :haha:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 20 Jan 2019 20:37

Mimapnd, to s tými krivými prstami je vysoko pravdepodobné, ale prečo to radšej nezvaliť na krivé nožnice? :bad smile:

Na moje vlastné prekvapenie, našiel som na inej strane modelu zapotrošené diely č. 78b a 80a, ktoré som v skoršom príspevku označil, že v modeli niesú, takže moja chyba, fakt som ich prehliadol aj keď som modelom listoval x-krát.



Motor sa blíži do finále. Miestami som z toho mal zmiešané pocity, či už kvôli prezentovaným nepresnostiam alebo kvôli dosť obtiažnemu lepeniu niektorých menších celkov, ale keď je to pokope a dodá sa tam trocha patiny, snáď to nebude najhoršie, možno pridám aj pár drôtikov naviac, aby som ho oživil.

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 28 Jan 2019 13:45

Nenechaj sa odradiť drobnými chybami.:) Hlavne že lepíš. :haha: :victory: Len tak ďalej.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 14 Feb 2019 18:54

Motor som konečne dobojoval, čomu sa teším, pretože to nikdy nieje práve moja najobľúbenejšia časť modelu. Okrem skôr prezentovaných chýb sa ešte nejaké menšie našli, ale nefotil som to. Pridal som nejaké hadičky a trubky naviac podľa fotiek originálu. Pribudnú ešte nejaké nádržky ktoré budú upevnené v motorovom priestore a aj keď neviem čo to je a kam to vedie, nevadí, pretože trubky od nich vedú "do stratena" kdesi na bok motora a vôbec nebude vidieť, kam sa napájajú. Zvyšok potrubí, ktoré sú na fotkách mimo motora prilepím až pri jeho konečnej montáži, inak by sa to tam nevtrepalo. Celkovo motor hodnotím starým známym "Dvakrát meraj a raz hreš" :P . Som fakt zvedavý, ako na tom bude zvyšok modelu.
Spravil som ešte nejaké tlakové nádoby, ktoré budú v priestore prevodovky, ktoré som sa rozhodol prebrúsiť a nafarbiť aby mali krajšie oblé čelá a takisto to čo vyzerá ako "výfuk", avšak v skutočnosti to je akýsi systém na tankovanie, odkiaľ vedú trubky do jednotlivých palivových nádrží, ktoré sú celkom štyri.
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 14 Feb 2019 22:10

Motor je moja najobľúbenejšia časť a tento si dal "na parádu" :still dreaming:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4051
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 16 Feb 2019 07:50

motor je super.
velmi nerad lepim motory,moc roboty,pomaly to pribuda a po namontovani skoro nic neni videt

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 16 Feb 2019 22:02

Paly drží tradične kvalitu. :) Odrotované solídne, už len nech to odsýpa :P
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 25 Feb 2019 22:46

Vďaka za reakcie chlapi :P

Naďalej sa venujem interiéru. Zlepil som sedadlá vodiča a veliteľa/strelca a taktiež sedačky osádky vojakov/prepravovaných delostrelcov, ktorých spodné časti sú vlastne ďalšou dvojicou palivových nádrží. Vetrák bude umiestnený v motorovom priestore. Všetko pekne sedelo, bola to radosť lepiť...
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
haluska | --
Príspevky: 46
Bydlisko: vycapy opatovce

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa haluska » 25 Feb 2019 23:48

Ako povedali chalani,ten motor,teda aspoň ja si myslím ten motor je modelom v modeli.Pre mňa je to skvost sám o sebe.Parada,nech sa ti darí aj motor aj model doviesť do dokonalosti.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní