MT-LB /ORLIK/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 26 Feb 2019 00:00

Ono ten motor zas az tak vidiet nebude :bad smile: a na to, ze si po motore 11 dni zlepil iba sedacky a vetrak, tak nic moc :haha: .
Obdivujem cistotu lepenia, pedantnost a dôraz na detail. Ozaj, ze ano. Tu sa chodim velmi rad pozerat, i ked sa asi nic nepriucim, lebo som lenivy :P .
Davaj het a nesmirgluj sa s tym tolko.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 05 Mar 2019 15:46

Mimapnd - ale ja lepím, ako keby som bol za to platený a mal hodinovú mzdu.... :dhh:

Tak som neodolal a konečne zlepil kostru. Vpredu som pridal kartón aj do zaoblenej časti, autor to tam vynechal so zámerom aby to celé nesťažil tvarovaním 1mm hrubého kartónu do oblúka, ale ja som to pre istotu vyplnil, aby mi tam po prilepení vonkajšej a vnútornej obšívky nevznikla nepekná hrana. Všetko sedelo fajne, je to vlastne prvý krát, čo na modeli používam laserom pálenú kostru. Model je konštruovaný tak, že sa vrchná a spodná časť olepia doplnkami nakomplet a až potom sa spoja, so strechou bude spojená aj predná časť a boky korby.... bude to zaujímavá operácia :)

Ďalej som doplnil zadné čelo, priečku oddeľujúcu osádku od prevodovky, kryty torzných tyčí a nejaké ďalšie prelisy. Všetko sedelo, prípadné úpravy v desatinkách mm sú úplne bežná vec u všetkých modelov, ktoré som doteraz lepil. Dôležité je len to, aby diely neboli prikrátke :P

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 02 Apr 2019 16:34

No, možno tomu niekto ani neuverí (mimapnd :P ), ale na modeli som pracoval podstatne viac hodín, na koľko to vyzerá :haha: :haha: . Mnoho malých dielov, veľa drôtov a potreba všetko zladiť si vyžiadala svoj čas - najprv trebalo vlepiť stredový tunel spájajúci prevodovku s motorom, následne ovládacie páky, od tých prevliecť do prednej časti tiahla a potom pekne až k brzdám. Následne som vlepil prevodovku, vzduchojemy a ďalšie drobnosti. Neupravoval som nič, len k malému vzduchojemu som pridal uzáver a k veľkým potrubia, ktoré som potiahol "do stratena" nakoľko detailné podklady som doposiaľ nenašiel a vrchná časť panciera to zakryje natoľko, že potrubia bude vidieť len čiastočne, tak nech to tam je aspoň naznačené :) . Na nejaké chyby som nenarazil, miestami som z toho celého mal zmiešané pocity, ale nakoniec som s tým spokojný. Týmto je predná časť vozidla hotová. Ďalší na rade je priestor vodiča a veliteľa/strelca a následne motorový priestor. Posledná fotografia ukazuje, koľko z toho asi bude vidieť.

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 02 Apr 2019 18:56

Pekne si sa s tým vyhral. Veľmi dobre sa na to pozerá. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Apr 2019 19:43

Paradne to vyzera uz teraz, krasne detaily! V tomto pripade je to v podstate idealne kombo - detailne spracovany model a nadany lepic modelu :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 02 Apr 2019 21:52

super,to je ono :victory:

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 03 Apr 2019 09:19

Pali výborná práca! super!
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 13 Apr 2021 14:49

To som si tak jeden večer popíjal tatranský čaj, keď mi padol pohľad na najspodnejšiu policu vitríny s torzom rozostavaného modelu a nejako sa mi zapáčila predstava pokračovať v stavbe, keď už je hotový tak na 1/3 :)

Aby som sa navnadil, zlepil som vrchné laserové diely kostry a oblepil ich obšívkou zvonka aj zvnútra, pekne to sedelo, úpravy v desatinách mm sú už spôsobené individualitou :haha: . Pridal som rebrovanie chladiča, tých mriežok tam bolo snáď 30 a aj tak som si ešte zopár musel dovyrobiť, lebo dodržať úplne presné rozostupy bolo o hubu. Nevyšlo to dokonale, ale už s tým nič robiť nebudem.


Na šikmé zapustenie okien som sa pozeral od začiatku s nevôľou, poznáte to, ako to bolo v jednom slávnom filme "Já ho slyším, on dejchá...", tak aj modelár si niekedy povie - "Ja to vidím, toto určite nebude pasovať..." :bad smile: . Tak som vystrihol potrebné diely z kópie, reku že to vyskúšam - a prásk, priezory jedno z najvýraznejších miest modelu a tam fuga jak prase (kto si všimne, že tam mám opačne použité L a P diely, tak je to chyba v značení dielov).... mal som 100 chutí to rotovaným hodom vrhnúť nazad do vitríny, ale nakoniec som vzal aj druhé okopírované okienko, pridal mu na šírke cca 1 mm a na obvode jeho zapusteného plášťa asi tak 2 mm a skúsil priložiť - nevyzeralo to najhoršie. Takže rovnakým spôsobom som pridal na rozmeroch aj originálnym dielom, nasilu to naohýbal, nasilu zlepil a nasilu vlepil do modelu, milimeter po milimetri sekundovým lepidlom. Na to, aká chyba v modeli to bola, to nevyšlo najhoršie, ešte tam jemne doladím retuš a niečo hádam aj schovám pri patine, keď tam znázorním opotrebenie hrán. Keby bolo už celkom zle, stále môžem nechať zatvorené poklopy priezorov a nebude vidno absolútne nič. Teda pokiaľ sa dokončenia model vôbec dočká, nejaké nepríjemné prekvapenia mi na nálade pri jeho lepení istotne nepridajú :haha:

Prvý pokus priezoru z kópie s viditeľnou chybou:

Druhý pokus s už upravenými dielmi:

Výsledok s upravenými originálnymi dielmi:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 14 Apr 2021 00:52

Počuj tá dakarka ti voľako zozelenela :haha: :haha: Ale šak aspoň dačo lepíš, tak lep :P :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 14 Apr 2021 10:04

super návrat k týmto starším kúskom, že :haha:
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní