Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Sd.Kfz.251/1 Ausf C+Nebelwerfer42 / GPM+Model-Kom / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf C+Nebelwerfer42 / GPM+Model-Kom / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 11 Júl 2020 18:58

Oliver napísal:
maaaslo napísal:nechcem rypat, ale toto je presne to za co som baziroval kamarata z Bosan. "Idem pri more, pridas sa?" "poloz to na zem pri stolicku" a podobne patvary su tusim endemicke k tej vasej oblasti kolo Trencina...
navod na blato raz vyuzijem, dakujem.


Raz som počul ako nejaké ženy z východu vo vlaku nadávali na nás Trenčanov, že sme nespisovní. Pretože áno, my ideme PRI Tesco, PRI komín a pod. Hlavne, že keď na východe idú na dva piva je spisovne.
Samozrejme ja tu nechcem rozoberať dialekty východniarov a západniarov, ale to v tom vlaku ma pobavilo a vždy si na to spomeniem, keď nám niekto to slovo "pri" kvázi vyčíta. Mojej frajerke to lezie do uší.

Oliver: A ako je to spisovne? idem po dva piva ? :haha: :haha: takychto perliciek je viac ako dost, ale aspon vidiet aky je ten nas rodny jazyk rozmanity na dialekty, narecia. V UK sa Anglicanom (tym myslim pravych odchovanych Anglicanov) Slovencina ako jazyk velmi paci, je pre nich taka zvucna, lubezna.
Kecup: Kecup, Kecup, ja radsej horcicu :wink: ale si tu rozputal dialektovu vojnu :bad smile: :bad smile: .
Model mas paradny, ci po Trenčánsky, ci Vychodňarsky. Aj tu za mlakou sa pekne na tie krasne slnecne fotky pozera. Za mna jednoznacne velky adept na fotku mesiaca.
Podlozka je podla mna taka akurat, ide z nej aj akysi ten dej, chajdicka pekne rozvrzgana, ta strecha je paradna, len este tu slamu trosku oprsat aby tak neodstavala, ale v kazdej mierke su limity, co sa ako da spravit.
Jedine, co ma velmi zaujima: nespadnu tie zavesene prilby po stranach polopasu, ked sa natriasa po bojisku?
Tesim sa na dalsi model, ktory ti budem zavidiet.
Matus
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf C+Nebelwerfer42 / GPM+Model-Kom / 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 11 Júl 2020 19:26

Ja som nerozpútal nič :D ja píšem od srdca a bez rozumu :D Keby začnem rozprávať nárečovo po našom, Ľudo Štúr by ostentatívne opustil celú doménu papermodelers :P Prilby nespadnú sú na ramienkach :P s tou strechou máš asi pravdu....možno jemný nádych tmavosti by nezaškodil
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf C+Nebelwerfer42 / GPM+Model-Kom / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 12 Júl 2020 15:03

stalo sa mi ze mi zacali plesniviet kolesa na autach. natieral som ich vodou rieditelnou farbou slovakryl. po natreti koleso vyzeralo skoro ako gumove. plesne som sa zbavil navzdy tak ze som ju potrel vodickou na smadlave nohy urgo, dostat v lekarni. a farba letela do smetaka.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf C+Nebelwerfer42 / GPM+Model-Kom / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Aug 2020 22:34

víťaz súťaže foto mesiaca júl 2020, nádherná stavba, takto to má vyzerať.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf C+Nebelwerfer42 / GPM+Model-Kom / 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 09 Aug 2020 08:01

Je mi cťou a ďakujem :wink:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
mineraly | 48
Príspevky: 515
Meno: Rastislav
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf C+Nebelwerfer42 / GPM+Model-Kom / 1:25

Príspevokod užívateľa mineraly » 14 Aug 2020 12:19

Nádhera. Tá drevenica mi pripomenula ruský film "Biely tiger".

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných