Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa vasik1 » 20 Máj 2020 19:16

Tak ma tu teda opäť máte. Kým je čas a zápal, treba rezať, strihať, lepiť... :victory:

Po miniankete pri húfnici nebolo o čom. Stugy boli vždy moje najobľúbenejšie pancierové stroje druhej svetovej vojny, a preto môj ďalší počin je práve tento krásavec:



Už ich pár vzniklo, asi najznámejším a vo vysokej kvalite je ten Brzdičov, ktorý vo svojom vlákne uviedol aj pár technických informácií, tak s dovolením použijem:

http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=25&t=2082

Ja budem, samozrejme, robiť čistostavbu. Brzdičova stavba avizovala viacero nepresností - asi najväčšia je nepasujúca prevodovka. Som zvedavý, ako sa s tým popasujem. K modelu mám aj laserové diely kostry a pásov.

Report
Kostra

Vaňa sa skladala bez problémov, bolo potrebné skosiť hrany - aj v laserových dieloch boli línie rezu naznačené.



No a hneď za horúca som nalepil vnútornú obšívku. Diely sedeli absolútne presne.



no a nakoniec som dal aj tú vonkajšiu. Tu som mal veľmi malú dušičku - spomienky na Panzerhaubitze, kde nesedelo nič, sú ešte čerstvé. Chcel som ju dať v jednom kuse, ale nakoniec som ju rozrezal na tri časti: boky a spodok. S absolútnou radosťou musím konštatovať, že ešte snáď ani raz som nemal žiadnu prácu s dopasovaním. Všetko dokonale sadlo - určite som musel niekde urobiť chybu :P



Tak snáď dostanem v Šahách aspoň dvojku.
Naposledy upravil/-a vasik1 v 14 Mar 2021 12:23, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Máj 2020 19:46

Paráda, nad týmto modelom som v súvislosti s výberom môjho ďalšieho počinu uvažoval aj ja.
Držím palce v stavbe. Verím tomu, že sa dočkáme opäť parádneho vysledku. Za sebou máš aj PZ III (Stalingrad), takže minimálne 50% bude podobných.
Sledujem.
:big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 20 Máj 2020 21:00

Sadam do prvej rady....
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 21 Máj 2020 07:54

johnny7 napísal:Sadam do prvej rady....

posuň sa kúsok..sadám vedľa teba..

inak 10r. dozadu som ho lepil s terenkozou (žije ešte??) ako paralelku..kuk sem..
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=25&t=1676
normálne som si prešiel celé vlákno aj s fotkami..to som ešte vedel pekne lepiť.. :haha:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 21 Máj 2020 17:44

Tiež prosím jeden do prvej rady rovno aj s pukancami, korona ešte chvilku podrží tak verím že to bude rýchlovka :) Model mam v šuflíku aj ja a tak tá pasujúca obšívka vie potešiť :big smile: Držím silno palec :big smile:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 21 Máj 2020 17:57

No tak to bude opäť krásny model, ale aby tomu tak skutočne bolo, musí ťa k tomu vyburcovať petopato, na ktorého komentár netrpezlivo viacerí čakáme :P
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 22 Máj 2020 18:43

niekolko zaujimavosti:
- motor stuga je dost zravy,hlta 5 litrov benzinu za minutu. v terene vysosa 350-400litrov. podla obtiaznosti terenu.
wh tanky sa tankovali hlavne z bandasiek,posadka sa pekne nachodila kym natankovali
-stug sa startuje rucne, klukou zozadu ako ostatne wh tanky. kluku tocia 2 osoby
stug ma aj elektricke startovanie z baterie,to sa pouzivalo len v boji.
-zvuk startera stugu je specificky,poznaju ho vsetci co videli filmy serie star wars. filmari pouzili zvuk startera ako zvuk imperialnych tie stihacov
- vesanie velkych kusov pridavnych clankov pasov na tanky bolo oficialne zakazane lebo to dost zvysovalo spotrebu,ale nerespektovalo sa to
- aby odviezli v stugu co najviac municie ukladali ju casto aj na dlazku
- 76 tankov znicil so svojim stugom dr. bodo spranz

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa vasik1 » 28 Máj 2020 12:57

Ďakujem za povzbudivé slová plus špeciálne Matejovi za vlákno (ja som na vašu stavbu už aj zabudol, hold 10 rokov už je nejaká doba :red: ) a Romanovi za zaujímavosti.

Report
Takže pomaly sa bavkám s interiérom. Bez mučenia priznám, že som tam tie osi pôvodne nechcel dávať (veď ich nebude vidieť), ale s tým by som ani pred sebou ani pred vami neobstál :wink:



Pár nepresností sa objavilo - táto sa dala zakryť:


No po prečítaní Brzdičovho a Matejovho vlákna boli avíza, že predný pancier je kratší o vyše milimeter.... JE :beat plaster:



Buď chýba vpredu alebo vzadu. Brzdič (myslím) tmelil pri kanóne, no on to mal ľahšie, model striekal. Matej môžem otázku? Ako si to vyriešil? Na hotových fotkách to máš už bez chyby.

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 28 Máj 2020 19:56

..takto z hlavy si už nepamätám..keď budem cez víkend doma tak pozriem a pofotim..zatiaľ lep kolesá.. :haha:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Stug 40 Ausf.F/GPM/1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 31 Máj 2020 10:29

..ahoj Peťo..tak som to pozrel..ja som tam kde ten milimeter chýba nalepil pás len už neviem či zo zapasu koloru alebo z dielu, ktorý som buď nepoužil alebo odrezal z dielu, na ktorom to nevadilo..
Snáď pomohlo.. :wink:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní