Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 07 Jún 2020 20:39

Perfekto oliver...tento model mam aj ja...snad niekedy v buducnosti sa pustim....dufam ze prefarbis ako sa patri:-P ak potrebujes camo patterny, google je ich plny :-)
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 14 Jún 2020 18:57

spider napísal:Nemal si lasery aj na 55ke? :P

Mal, ale to neboli pásy od Poliakov .. tieto budem musieť aj skladať a celkovo sa s nimi pohrať.

Vďaka chlapi, uvidíme čo z toho bude. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 14 Jún 2020 21:07

Report
Za posledné dva týždne sa mi podarilo dať niečo aj dohromady.
Ako prvé som začal s kostrou a zložením vozidla ako takého. Diely kostry som si vopred pre istotu niekoľkokrát oskenoval a lepil som zo skenu týchto dielov. Podlepené a zaťažené boli zhruba 1 týždeň, takže mali kooopec času poriadne preschnúť. Lepiť som začal pekne odspodu. Postupoval som pomaly, v žiadnom prípade som z toho nechcel spraviť vrtuľu. Nakoniec sa to celkom slušne podarilo. Priebežne som spoje lepené herkulesom prechádzal aj sekundovým lepidlom. Mám veľmi rád túto kombináciu. Spoje stvrdnú takmer okamžite a veľmi dobre sa následne brúsia.


Vrchná časť korby už bola trošku zložitejšia, pretože väčšine dielov som musel obrusovať hrany tak, aby čo najlepšie k sebe lícovali.


Nasledovala obšívka. Tá je vo vystrihovačke navrhnutá na dva veľké diely - spodnú vaňu a vrch korby. Ja som si každý diel rozrezal na menšie diely a tie lepil samostatne. Obšívka krásne sadla, takmer vôbec som nemusel nič rezať čo by pretŕčalo, prípadne pridávať ak by chýbalo. Hrany som opäť pretiahol sekunďákom a poriadne vybrúsil. Musím sa priznať, že som bol veľmi prekvapený ako sadol aj kamuflážny vzor. Jednotlivé škvrny na seba veľmi pekne nadväzovali, naozaj radosť lepiť. Na korbu som si už začal postupne značiť kde dám zvary a niektoré miesta na dierky, ktoré som brúsením takmer stratil z očí.


Okrem toho som sem a tam zabrdol aj do niečoho inšieho a postupne som spravil upevnenie zadnej dvojice kolies a tiež nejaké detaily na prednej a zadnej strane Hetzera. Zatiaľ takmer všetko v hrubých črtách.


No a zatiaľ časovo najnáročnejšie sú určite kolesá. Rozhodol som sa začať pojazdovými, ktorých je na vozidle "len" 8. Kolesá sú samé o sebe vo vystrihovačke navrhnuté veľmi jednoducho. Stačí zlepiť gumenú obruč zo 4 dielov a vlepiť "disky" (2 diely) + ich stred na vonkajšej strane.


Podľa fotiek walkaroundov čo mám v PC som si kolesá truchu upravil. Ofotil som si niekoľkrát diely týchto diskov. Z nich som si vyrezal tie časti, na ktoré sa lepia šróby, aby boli viditeľne oddelené od ostatného kolesa (1 vrstva papiera). A po obvode som dolepil druhú vrstvu, tak isto z ofotených dielov. Po detailnom pohľade na fotky z walkaroundov som si všimol, že gumená obruba prechádza plynulo do ku stredu kolies takým "schodíkom". Preto som po obvode nalepených častí namotal 0,3 mm široký cínový drôtik, ktorý sa veľmi dobre tvaruje a brúsi. Následne som vonkajší obvod pretmelil Revell Plastom a po vyschnutí gulatým pilníkom prebrúsil. Nie je to úplne dokonalé, ale vznikli mi tam rôzne dierky a iné tvary, ktoré by mohli dobre napodobniť štruktúru gumy.


Ďalej som GPM nity (0,8mm) nalepil na vonkajšej strane kolesa na vyznačené miesta.
Dolepil som tiež šróby do stredu kolesa z vonkajšej strany. Sú to Ivantovky 0,9mm, každú som musel zúžiť zhruba na polovicu hrúbky, pretože boli príliš "tlsté".


Rovnaké šróby by som mal spraviť aj z vnútornej strany, ale neviem či to má význam, keď tam ani nebude vidieť. Zatiaľ som uvažoval, že by som spravil len tie v strede - Ivantovky.


Ono koleso nebude zrejme dokonalá replika originálu. Sú tam rôzne drobné odlišnosti, ale takto sa mi to celkom páči. Omnoho viac, ako keby plocha gumy bola len rovná.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Jún 2020 00:09

Parádne to tuníš, radosť pozerať :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa spider » 15 Jún 2020 09:34

Pekná robota. Inak, ako sa pracuje s tými GPM nitmi? Čo si pamätám roky dozadu, matice a nity od GPM sa mi rozpadávali aj po napustení lakom/sekunďákom a pri brúsení sa to totálne mrvilo. Už používajú lepší kartón?
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Jún 2020 11:28

A v čom sú vlastne lepšie, ako tie, čo vysekneš ihlou?

BTW - ani som nevedel že existuje vydavateľstvo STM - túto skratku používam aj pre môj web (od asi 2003) a plánoval som pod ňou uvádzať aj nejaký ten free model. No čo už, bude to existovať dvojmo.

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 15 Jún 2020 14:23

Zatiaľ to vyzerá dobre, som sa chcel spýtať, aký stroj ideš robiť, či už máš nejakú predlohu vybranú.

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 15 Jún 2020 18:26

Vyzera to paradne :big smile: som zvedavý ako tie kolesá ukážu po nafarbení :big smile:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa vasik1 » 17 Jún 2020 17:32

Ty si nedáš pokoj a ešte aj z tohto škaredého káčatka ideš urobiť labuť...

Perfektný upgrade, výborný report...teším sa, čo z toho vzíde (vidím to na okulahodiacu lahôdku :wink: )

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Jún 2020 06:57

-zaujimavost: na spodku vane su dva obdlznikove plechy.nad nimi su nadrze. konstrukteri chceli aby v pripade vybuchu nadrzi vybuch odtrhol tie plechy a smeroval dole pod vozidlo a nie do bojoveho priestoru vozidla.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný