Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 19 Sep 2021 20:24

:jawbone: :jawbone: :jawbone:
Veľmi pekná stavba a neskutočne podrobný report :still dreaming: Tá povrchovka tomu dodáva to pravé a máš moje uznanie, za vytrvalosť a fakt detailnosť tej povrchovej úpravy. :wink:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Sep 2021 21:31

Síce je september, ale táto stavba bude asi jeden z "highlightov" roka 2021 :wink:
Fakt parádna robota, krásne si vyhral s detailmi, patinou a v neposlednom rade si to odprezentoval na úrovni, že by to kľudne mohlo byť vytlačené na stránkach modelárskeho časopisu!

Predloha mi nič nehovorí, takže k tomu nemám kompetencie sa nejako odborne vyjadrovať, ale ako laikovi sa mi to pozdáva a aj ako celok to pôsobí super.

Jedno, čo som úplne nepochopil, je to prefarbovanie podložky. Neber to, ako ani kritiku, keďže celkový výsledok je úžasný. Skôr ako môj subjektívny názor na to, že podľa popisu je to brutál práca navyše, ale podľa fotiek nevidím príliš veľký rozdiel medzi pôvodným terénom a vegetáciou a komplet prefarbovaným. Akurát to muselo byť roboty dosiahnúť prirodzené farby trávy a kamienkov, atď. Ale možno pri pohľade naživo by som zmenil názor - snáď v Nitre :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 20 Sep 2021 07:45

sledoval som celú stavbu od začiatku..máš to super.. :big smile:

jedine by som možno doplnil názov modelu na podložku, ale to je detail..
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Sep 2021 11:33

Ďakujem páni. Som rád, že sa model páči, páči sa aj mne. :P

Marmat napísal:Prezradíš, čo bude ďalšie?

Ešte nie som úplne rozhodnutý, ale rád by som po dlhej dobe skúsil niečo z plastu (potrebujem zredukovať počet krabíc v skrini :haha: ) a tentokrát niečo, kde nebudem musieť špekulovať s patinou, takže auto.

iconmaster napísal:Jedno, čo som úplne nepochopil, je to prefarbovanie podložky. Neber to, ako ani kritiku, keďže celkový výsledok je úžasný. Skôr ako môj subjektívny názor na to, že podľa popisu je to brutál práca navyše, ale podľa fotiek nevidím príliš veľký rozdiel medzi pôvodným terénom a vegetáciou a komplet prefarbovaným. Akurát to muselo byť roboty dosiahnúť prirodzené farby trávy a kamienkov, atď. Ale možno pri pohľade naživo by som zmenil názor - snáď v Nitre :wink:

Ten rozdiel extrémne viditeľný ani nie je a na fotkách ho zachytiť je celkom problém. Navyše ani moc fotiť neviem - fotím na stole pod oknom a z druhej strany mám stolovú lampu prekrytú papierom, aby model nemal toľko tieňov. Ja veľmi dúfam, že tento rok Nitra bude, hoci aktuálne zhoršujúca sa situácia tomu moc nenasvedčuje. Chcel by som tam priniesť nesúťažne Tw29 (podložka robená klasickým spôsobom) a môžeš si to porovnať s podložkou pod Hetzerom. Na mňa pôsobí tak trochu "umelo", kdežto tu som sa snažil celej podložke vdýchnuť taký naturálny vzhľad. A niekedy mám rád, keď sú veci komplikované .. :P

Matej napísal:jedine by som možno doplnil názov modelu na podložku, ale to je detail..

Nad tým som uvažoval aj ja, ale nakoniec som spravil bez. Všetky 4 steny sú identické, nechcel som niektorú z nich predurčovať ako tú "pohľadovú".
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 20 Sep 2021 17:47

Je to úplne parádne, nemám slov, jediný detail ktorý by som poupravil sú tie pásy, ktorým by pristal jeden článok naviac, ale o tom sme sa už bavili a pri tom dokonalom zvyšku na to človek aj zabudne. Ešte raz gratulujem a z fotiek by sa mi páčila nejaká upravená na čiernobielo, s pridanou zrnitosťou a vyzeralo by to ako originál z vojny :)
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 20 Sep 2021 18:47

Skvelá robota od podávania reportov až po fotografie a modelársky kumšt! :big smile: Tvoja stavba ma normálne motivuje po pol roku modelárskej lenivosti znova niečo začať tvoriť!. A preto v tom pokračuj, čiže žiadne auto a zasa niečo čo má aspon 20 ton :haha: :haha: Teším sa na Nitru, je to proste meisterstuck. Teším sa keď to uvidím naživo.... Ale .....daj si cez model prosím ťa sklo....minimalne ja budem nad tým strašne slintať. :haha:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 20 Sep 2021 18:56

Perfektné, gratulujem. Krásna predloha, krásna stavba. Celková patina a maskovanie (kamufláž) bude mojím vzorom pre moje modely. Teším sa keď tento model uvidím na živo! :) :dribble:
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 21 Sep 2021 00:19

Paly napísal:Je to úplne parádne, nemám slov, jediný detail ktorý by som poupravil sú tie pásy, ktorým by pristal jeden článok naviac, ale o tom sme sa už bavili a pri tom dokonalom zvyšku na to človek aj zabudne.

Tak tým pásom by pasovali aj 3 články navyše a všeobecne väčší previs, presne ako si písal. No žiaľ, mal som ich vytvarované takto. Nabudúce by som si rád vyskúšal ich lepenie po článkoch (kľudne aj laserové) a tam by sa s tým dalo viac vyhrať. Fotku možno skúsim vo Photoshope nejak upraviť.

Kečup napísal:A preto v tom pokračuj, čiže žiadne auto a zasa niečo čo má aspon 20 ton :haha: :haha:
Ale .....daj si cez model prosím ťa sklo....minimalne ja budem nad tým strašne slintať. :haha:

Ešte uvidím, zatiaľ to vidím viac na ten plast. Hoci mám v hlave aj nejakú predstavu so Sturmtigerom (Answer) a tiež si často listujem Pantherom od Hala. Oba by som prefarbil a vyskúšal tie článkové pásy, ale zas by to bol projekt na dlhé obdobie .. no ktovie. Auto možno postavím za 3 mesiace a potom ... :P
Neboj, model umiestnim strategicky do stredu stola, lebo cez sklo sa na modely zle pozerá (skúsenosť z poslednej Nitry a Tw29 :haha:). Oslintáš tak modely vystavené od kraja .. :haha: :haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
666Morlock | --
Príspevky: 65

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa 666Morlock » 22 Sep 2021 07:34

Pecka

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer /STM/1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 22 Sep 2021 19:34

Veľmi pekný model... :victory: Stavbu som sledoval a učil sa... :)

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní