Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25 (HOTOVO)

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 02 Mar 2021 22:10

Potichu sledujem :wink: Už nech je vidieť aj nejaká tá masa kovu :P
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 13 Mar 2021 19:16

Kečup napísal:Potichu sledujem :wink: Už nech je vidieť aj nejaká tá masa kovu :P


No, myslel som si, že to už dlho nepotrvá, ale... keď sa budem ešte niekedy v živote sťažovať na kolesá, dajte mi facku. Pásy....pásy, to je (bude) peklo. Ak som dobre počítal, pásy k tomuto vozidielku majú presne 1680 dielov. :haha: Takto nejako vyzerá peklo :bad smile: Sranda je, že som si k tomu kúpil lasery s tým, že to bude ľahšie - no houby z vajcom.

Ešte budem musieť vykoumať, ako ich poskladám, a hlavne, ako namaľujem. Asi ma investícia do airbrushu neminie :beat plaster:

Ale rozdýcham to, dúfam :doubt: Idem sa učiť, ako sa vyrábajú pásy
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 13 Mar 2021 21:33

Pôjde to. Pomaly, ale pôjde :-) Ten drôtik má 0.2 mm, na tom laseri je nezmyselných 3 mm :haha:

"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 14 Mar 2021 08:45

Pásy ti lepšie pôjde natrieť štetcom ako striekať pištoľou. Majú rôzne zákutia kam je zložitejšie dostať farbu z pištole. Aspoň základ určite lepšie spravíš štetcom. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 16 Mar 2021 08:59

Oliver napísal:Pásy ti lepšie pôjde natrieť štetcom ako striekať pištoľou. Majú rôzne zákutia kam je zložitejšie dostať farbu z pištole. Aspoň základ určite lepšie spravíš štetcom. :big smile:

A mohol by si mi poradiť nejaký základný postup a farby? Ja som v tomto úplný začiatočník, mám nejaké akrylovky od Vallejo, objednal som nejaké tie pigmenty, ale čo presne s tým, zatiľa moc netuším. Natrieť to proste na čierno a zaprášiť kriedou/pigmentom?
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 16 Mar 2021 09:26

Pekne ideš.
Hlavne si tie pásy, ešte kým ich máš takto v celku, naimpregnuj nejakým lakom. Lebo sa ti potom môžu začať rozpadávať..
Lak rozriediš poriadne s riedidlom ( kľudne 1:1) aby to bola také voda, a celé to pretri štetcom, nech to nasiakne.

Impregnácia ti zároveň poslúži aj ako základ pre farbenie - papier nebude toľko sať farbu.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1232
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 16 Mar 2021 10:17

Fíha, takže toto mám brať ako všeobecný návod na laserové pásy? Inpregnácia aby sa nerozpadli? Máte s tým ešte niekto skúsenosti? Konkrétne s laserovými pásmi? :death:
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 16 Mar 2021 10:39

Fito napísal:Hlavne si tie pásy, ešte kým ich máš takto v celku, naimpregnuj nejakým lakom. Lebo sa ti potom môžu začať rozpadávať..


.. tým v celku Fito myslel ešte v kartónových aršíkoch. Urob tak skôr ako ich vyrežeš, potom sa ti to bude robiť horšie.
Mnohí tak robia NITROlakom (lak obsahujúci nitrocelulózu). Ale na také drobné diely ako zuby, ktoré sa nijak neohýbajú a potrebujú byť pevné, sa mne osobne viac hodí lacné a riedke sekundové lepidlo. Na Hetzerovi som takto napustil všetky časti pásov, ktoré sa nijak neohýbali. Keby si ich potom ohýbal, veľmi ľahko by sa zlomili. Lepidlo sa do nich vpije a po odparení sú tie diely naozaj pevné a dosť dobre sa brúsia.

Čo sa týka postupu farbenia, tak pásy som ešte takto nerobil, takže tie čo teraz budú nasledovať na Hetzerovi budú moje prvé. Ešte som sa poriadne nezamýšľal nad postupom.
Napadol mi ale celkom podarený návod od Kovářa: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB ... f=17&t=110
Ono aj záleží čo chceš vo výsledku dosiahnuť ..
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 16 Mar 2021 13:32

No, ten základ článkov už asi nenaimpregnujem, to už mám "vylúskané" z archu. Ale vodiace zuby a "spodky" dielov, tie ešte čakajú. Nitrolak i C-6000 mám. Nejako s tým jazdiť neplánujem, skôr by som to chcel farbiť (predsalen kartónové pásy ako také vyzerajú trošičku čudne). Takže skôr aby sa mi to nejako neskrútilo/nerozpadlo + či mi farba nezablokuje funkčnosť (ohybnosť) tých pásov.
Ono najskôr som si myslel, že som urobil chybu už v základe a mal som to najskôr nafarbiť a potom skladať, ale to by nešlo. Ten spájací mechanizmus je však taký tenký (fakt tam vlezie maximálne 0.2 mm drôt - keď budem doma, tak to skúsim pre predstavu detailne odfotiť), že farba/lak by to asi totálne pochovala. Zrejme tých typov laserových pásov je viacero, tieto také jemnejšie, žiadne 0.8-1mm čapy a podobne. No, tak mám teraz trochu hlavybôľ, čo nakoniec s tým. Ale zatiaľ skladám a ešte dlho budem :-)
Prinajhoršom to trochu postraším riedkou akrylovkou a štetcom. Tu by ste mi mohli poradiť, akú farbu zvoliť - proste čiernu a potom to trochu postrašiť pigmentmi, alebo hľadať nejaké metalické špeciality?

P.S. Vďaka za odkaz, prípadne to skúsim nejako podobne, no.


"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Svo | 43
Príspevky: 232
Meno: Švo

Re: Type 5 CHRI-RI /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Svo » 21 Mar 2021 22:46

Práve som aj na FB pochválil tú čistotu :victory: . Vyzerá to viac ako dobre na prvého poliaka. Motivuje ma to, aby som bojoval ďalej aj ja so svojim "prvým" poliakom. Sledujem, len tak ďalej. :wink:
Galéria Švo
Večný začiatočník...

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný