sdkfz 11 mit holzkabine /roman/ 1:24

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 47
2K+
Meno: Roman

sdkfz 11 mit holzkabine /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 13 Dec 2020 17:38

ahoj
v mesiaci oktober bol na vyrobnej linke polopas sdkfz ,11 valnik s drevenou kabinou.
vyrabat sa zacal od 1943. na vozidle je pouzity cely spodok z transportera sdkfz 251. rozdiel je len v tom ze podvozok nieje zakryty plechmi. nova je kabina a korba. kabina je cela oblozena priklicnovanym klingeritom. na vozidlo je cca 8 fotiek a par sekundovy zaber ako ide v kolone v ardenach pocas bojov v ardenach, existuju dve zrenovovane vozidla.
Obrázok
podla fotiek boli dve verzie ,lisia sa prednym naraznikom. vykresy su z knihy od hilary luis doyleho. jeho vykresy su prvotriednej kvality.
vykres co sa potuluje po internete je nepresny a krivy.
predna cast je velmi narocna na presnost a napasovanie uhlov kapoty.kapota je zlepitelna len podla vykresu z knihy.
nater bude cistozlta,na maskacove vozidlo nieje fotka z vojny
natierat sa bude v lete

Štefan Húska | 39
2K+
Meno: Štefan Húska

Re: sdkfz 11 mit holzkabine /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 13 Dec 2020 18:08

Super akp vždy :P :dribble: :still dreaming:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

iconmaster | 32
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Dec 2020 18:28

Zaujímavé vozítko.. Pri týchto polopásoch ma vždy napadá laická otázka, že kde má tento koncept podvozku svoje výhody? Ak sa riadilo čisto iba pomocou prednej nápravy (teda bez pomoci pásov), asi to nebol žiadny luxus, vzhľadom na to že 70% podvozku a zrejme aj väčší pomer hmotnosti je na pásoch. A keď sa už má riadiť aj prostredníctvom pásov, na čo tá predná náprava na gumách, mohlo byť celé auto iba na pásovom podvozku, nie?

Inak pekne si to zmákol Roman :wink:

Roman | 47
2K+

Príspevokod užívateľa Roman » 13 Dec 2020 19:08

- zabudol som: sutazna otazka: na streche ma polopas drevene trojuholniky,kto prvy uhadne na co sluzia?
-polopas sa riadi aj pasmi. ked sofer otoci volantom tak sa pribrzdi jeden pas ako ked sa otaca tank. polopas ma lepsiu priechodnost terenom ako kolesove vozidlo a aj viac uvezie a utiahne. predne kolesa sluzia na lepsie riadenie/otacanie vozidla. v poriadnom blate nakladak neprejde.polopas prejde a este utiahne nakladak. v horach kaukazu presli len polopasy,bezne nakladaky nevladali prekonavat teren
ked je nakladak/ polopas napr 18 tonovy to znamena ze utiahne 18 ton. -

iconmaster | 32
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Dec 2020 21:27

Roman napísal:-polopas sa riadi aj pasmi. ked sofer otoci volantom tak sa pribrzdi jeden pas ako ked sa otaca tank. polopas ma lepsiu priechodnost terenom ako kolesove vozidlo a aj viac uvezie a utiahne. predne kolesa sluzia na lepsie riadenie/otacanie vozidla. v poriadnom blate nakladak neprejde.polopas prejde a este utiahne nakladak. v horach kaukazu presli len polopasy,bezne nakladaky nevladali prekonavat teren
ked je nakladak/ polopas napr 18 tonovy to znamena ze utiahne 18 ton. -

Dík za upresnenie. Výhody pásového podvozku mi boli jasné, len tá predná náprava mi tam nedávala príliš veľký zmysel. Každopádne tento koncept sa veľmi nerozšíril po 2. svetovej, asi to nemalo príliš veľa výhod..

Roman napísal:- zabudol som: sutazna otazka: na streche ma polopas drevene trojuholniky,kto prvy uhadne na co sluzia?

Asi spojlery na zlepšenie aerodynamiky to neboli, že? :)
Iba si tipnem: používali to ako nejaký "prístrešok" pri vetraní pootvorenými dverami?

Petear | --

Príspevokod užívateľa Petear » 14 Dec 2020 13:27

Ahoj,

nejsou to třeba okapy? :) Spíš mě zaujalo, proč na fotce předlohy jsou ty trojúhelníky zhruba poloviční. Pak taky, že se dost liší provedení blatníku za předním kolem v místě toho filtru, či co to je, a taky ty chladicí mřížky na kapotě, že je máš "nakloněný" dopředu proti fotce. To je zkreslení, nebo se nějak víc lišily jednotlivý kusy?

Jinak respekt, líbí se mi Tvoje "archeologie".

Oliver | 26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 14 Dec 2020 13:36

Roman, ty by si tie modely mal vydávať. Toto je veľmi zaujímavé vozítko ... :big smile:
K tej streche môj tip: nevozili niečo, čo by prečnievalo z nákladného priestoru ponad strechu? :haha:
Oliver

Na stole: Jagdpanzer 38(t) Hetzer
Naposledy dokončené: Messerschmitt Bf 109E-4

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Roman | 47
2K+

Príspevokod užívateľa Roman » 14 Dec 2020 18:02

- polopasy boli moderne pred vojnou.vyrabali ich francuzi,sovieti.poliaci....
-vozidlo co je ciernobielej fotke je druha vyrobna verzia,v knihe od uja doyleho je nafotena ina verzia,na tu bol vykres
- zatial nikto neuhadol vyznam trojuholnikov na streche,veselo skusajte dalej
- predmet na blatniku je tlmic vyfuku,taky isty ma sdkfz 251,blatniky nad kolesom su zobrate z sdkfz 251 ausf D.

juraj_ziacik | --
Meno: Gergej
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 15 Dec 2020 08:55

Pekná práca. Osobne si myslím že to bolo kvôli dodatočnému zaplachtovávaniu strechy, aj keď nechápem dôvod. Druhá možnosť čo ma napadá, že by sa to dalo sklápať a krylo by to vodiča a spolujazdca, ale neviem kvôli čomu. Niečo ako na Kaťušiach.
Aj keď som neuhádol, ďaľší parádny kúsok. Inak, nechceš robiť aj Rusov? :jawbone:

+ ešte jedna možnosť: nie je to náhodou kvôli ochrane plachty za kabínou? Ako ohraničenie, ak by náhodou šiel cez stromy, alebo hranu domu, že to upozorní, aby sa nestalo že mu to strhne plachtu??
Hey Hou, Let´s Go!

Roman | 47
2K+

Príspevokod užívateľa Roman » 15 Dec 2020 17:26

-juro vyborne, mas prvu cenu.je to na ochranu plachty aby ju nestrhli haluze stromov. dreva maju odklonit haluze prec od plachty
- rusi nemaju take pekne pestre maskace ako wh. velmi sa mi pacia tie vselijake cmuhy, hady,machule na wh vozidlach

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní