Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
JozefS | 44
Príspevky: 43
Meno: Jozef Sýkora
Bydlisko: Vikartovce

Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa JozefS » 29 Dec 2020 19:43

Páči sa mi predloha modelu, takže ako ďalší model, som sa rozhodol pre Izraelský tank Merkava IV. Mám k nemu aj laserové doplnky - kostra, kolesá a pásy. Je to môj prvý model od Angrafu, na prvý pohľad, nič pre začiatočníkov. Návod je veľmi stručný, zaberá pol strany A4 :-( ,takisto kresby by mohli byť podrobnejšie.



Jedno dopoludnie som strávil miešaním farieb na retuš. Číslovanie dielov na korbu a na vežu začína rovnako od 1... :-(
Tento model som nenašiel ani na tomto, ani na českom fóre, asi ho veľa ľudí nemá. Čiastočne sa budem inšpirovať stavbami na poľskom fóre:

http://www.kartonowki.pl/modele-szukaj,merkava

Ako som sa dočítal, model je zložitý a má aj dosť chýb.
Zatiaľ som neprišiel na to, ako založím kolesá na vlečné ramená, keďže podľa kresieb treba vyrezať stred kolies

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 29 Dec 2020 22:19

Nooo tak toto budem sledovať.
Odvaha ti veru nechýba, ak s poliakmi nemáš moc skúseností, tak Angraf nie je asi to najvhodnejšie na začiatok.
Ale ak by si mal nejaký problém, kľudne sa pýtaj, tankistov je tu dosť.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 30 Dec 2020 08:40

Vitaj v klube entuziastov. Ja som podobne skočil na tank od Modeliku a je to očistec, to ti poviem :haha: Ale treba to brať ako tréningový model a nezdary veľmi neriešiť, ono je to zábava v každom prípade - teda až kým sa nedostaneš na kolesá a pásy, tam je to o čistej zenovej vytrvalosti a vyrovnanosti. Veľa šťastia, na toto sa rád pozriem! :victory:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
JozefS | 44
Príspevky: 43
Meno: Jozef Sýkora
Bydlisko: Vikartovce

Re: Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa JozefS » 30 Dec 2020 10:53

Fito napísal:Nooo tak toto budem sledovať.
Odvaha ti veru nechýba, ak s poliakmi nemáš moc skúseností, tak Angraf nie je asi to najvhodnejšie na začiatok.
Ale ak by si mal nejaký problém, kľudne sa pýtaj, tankistov je tu dosť.


S poliakmi nejaké skúsenosti mám, ale len GPM a Modelik, tam problémy neboli, alebo len maličkosti.
Tu je chyba hneď na začiatku:



kostra korby, diel W 1, chýbajú výrezy na zasunutie dielov W7P, L, uvidíme, čo ma čaká ďalej
Navyše je diel W1 príliš vysoký, treba zhora odrezať 1 mm, aby dosadol vrchný diel W9

Užívateľov profilový obrázok
JozefS | 44
Príspevky: 43
Meno: Jozef Sýkora
Bydlisko: Vikartovce

Re: Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa JozefS » 04 Jan 2021 14:13

opláštenie kostry hotové, sadlo to celkom dobre, menšie odchýlky pripisujem mojej nepresnosti.
pozície na osadenie koliesok pod pásmi sú na ľavej strane vyššie o 2- 2,5 mm, oproti pravej, hádam to nebude spôsobovať problémy pri ďaľšom postupe, aj keď vo finále ich nebude vidno



pre tieto kolieska som pridal z vnútornej strany valčeky, aby to bolo pevnejšie



pribudlo zopár krytiek v strednej časti korby, okrem dielov 7b, c, d sú všetky zakreslené v návode
ich polohu som označil na obrázku, diel 7a je už na pohľad priveľký, treba upraviť podľa potreby,
netuším však, kam ide 7c, podľa dĺžky nikde nepasuje


Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa slimák » 04 Jan 2021 15:28

JozefS napísal:...netuším však, kam ide 7c, podľa dĺžky nikde nepasuje...

Nejaký report od poliakov by ti nepomohol? I keď ja tam na fotkách taký pásik veru nikde nevidím. :confuse:
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... r=0&page=4
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
JozefS | 44
Príspevky: 43
Meno: Jozef Sýkora
Bydlisko: Vikartovce

Re: Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa JozefS » 21 Jan 2021 18:38

Po sviatkoch som opäť nastúpil do roboty, času je menej, ale stavba pokračuje ( teda skôr každodenné lúštenie návodu a kresieb ).
Rebrá vo výfuku boli zase priveľké,s umiestnením pomohol google, veľkosť som prispôsobil. Ešte som to vylepšil o sieťku.


Pokračoval som bočnými dielmi, ktoré sú zložené z viacerých segmentov. Na jednom z nich sú prehodené farby, na vrchnej a bočnej ploche. Navyše sú tieto diely na viacerých stranách, a na každej je iný odtieň farby, takže skôr model na prefarbenie.
Podľa mňa sú diely na vrchnej časti korby trošku dlhšie, tie bočné mi nesadli celkom presne.


Zadná časť s únikovým východom, tam neboli problémy. Nakrivo nalepené madlo je už opravené :)


Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 21 Jan 2021 19:26

Pozerám že samé chyby, asi by to naozaj bolo lepšie prestriekať a zaprášiť. A pritom nie až tak starý model..... :-(
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
JozefS | 44
Príspevky: 43
Meno: Jozef Sýkora
Bydlisko: Vikartovce

Re: Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa JozefS » 13 Feb 2021 20:57

Pribudlo pár drobností na korbe a pustil som sa do podvozku. Merkava má vlečné ramená a pružiny, toľko dielov podvozku som nemal na 2 transportéroch, ktoré som robil predtým dokopy, hotový očistec.
Upevnenie ramien ku korbe sa skladá zo 6 dielov a treba ich zlepiť v takej polohe, ako sú nakreslené (pozor na pravú a ľavú stranu). K tomu som si urobil pomôcku z laserového setu:



Vrchné kladky sú založené na sucho, počkám s nimi na pásy, aby to všade sedelo. Aj keď vo vystrihovačke nie sú, použil som špajle na ramená a okrúhle špáradlá na vrchné kladky, pre pevnejšie spoje.


Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Merkava Mk. IV LIC / Angraf / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 14 Feb 2021 19:28

tiez si myslim ze by bolo lepsie poopravovat vsetky chyby vystrihovacky a cele natret.
dvere vzadu su pre vysadok,tank vozi vnutri vojakov ako napr,bvp

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných