Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 30 Sep 2022 10:06

Report
Pomaly, ale isto som niečo polepil. Kabína je takmer dokončená a aby som vedel lepšie opísať priebeh stavby, rozdelil som to na menšie reporty podľa uhlu pohľadu



- zarážky na pancierovaných krytoch okien som vyrobil podľa fotiek celé nanovo, a až potom som zistil, že základný diel je originál aj priamo v šmikajde. Aby bolo aj niečo vidno v kabíne, jedny dvere som nechal otvorené. Upravil som všetky pánty, všetko je prilepené napevno, diely mi prídu dosť ťažké a časom by sa odtrhli.
- schodíky sú nahradené laserom pálenými dielmi. Snažil som sa to narezať/narýhovať a ohnúť do pravého uhla, ale odporúčam to radšej rozrezať a potom zlepiť natupo sekundovým lepidlom
- násady náradia v kabinete v prednej časti kabíny a podobne aj kladív som vyrobil z paličiek na miešanie kávy, lebo som nemal po ruke balzu. Ak bola potrebná väčšia hrúbka, zlepil som dva kusy sekundovým lepidlom. Podľa fotiek zreštaurovaných modelov som sa rozhodol nafarbiť násady zelenou ako je celý model a hlavné časti som natrel antracitovou revellkou.
- Spätné zrkadla sú odložené, na kabíne sú iba držiaky, v priebehu stavby by som ich odtrhol neopatrnou manipuláciou. Smerové svetlá nie je veľmi dobre vidno. Originálne diely som nahradil fóliou. Červená je natretá z rubu transparentnou červenou a čierna antracitovou.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 30 Sep 2022 10:19

Report


- na streche sú upravené všetky diely, lebo v origináli to bola dosť bieda. Na Guľomet som použil rovnaký postup ako Shermanovi - je zlepený z dvoch kópií aby pôsobil plastickejšie. Vnútro hlavne je z injekčnej ihly, priemer si veru už nepamätám. Celok som potom "pretiahol" uhlíkom z nastrúhanej ceruzky. Nanášal som to papierovou vreckovkou.
- na trojnožku som hlavné diely upravoval podľa potreby, uchytenie je z nafarbenej papierovej pásky. Pracky sú z jemného drôtika, bolo nemožné vyrobiť takú drobotinu z papiera. Hlavné popruhy som vyrábal tiež celé nanovo. Rozhodol som sa nedávať na strechu žiadnu plachtu ani maskovaciu sieť.
- kde bolo možné, som dopĺňal matice vhodnej mierky. Väčšina sú ešte Ivantovky.
- na svetlo, či čo to je som dorobil štupeľ s retiazkou, ktorý v origináli chýba úplne
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 30 Sep 2022 10:31

Report


- ťažný trojuholník (aspoň myslím že je to ono, ale minimálne je to súčasť ťažného zariadenia :) ) som mierne upravil, doplnil som retiazky zabezpečovacích kolíkov
- väčšia sranda už boli prídavné svetlá. Na moje počudovanie hlavný diel bol dobre zlepiteľný, a aj keď tvarovo nezodpovedá predlohe, nechal som to tak. Vnútorné diely som vyrobil z hliníkovej fólie zo šampanského. Vyrážal som ich pomocou guľových koncoviek (myslím, že sa dajú sa zakúpiť ako pomôcky na tvarovanie doplnkov na torty) a pravítka s kružnicami. Žiarovka je z fólie vytvarovanej na zabrúsenom špáradlu a prilepil som ju kvapkou herkulesa, aby mi sekundové lepidlo nezahmlilo fóliu.
- boxy na pravej strane sú scratch, lebo potlač na originálnom diely vôbec nezodpovedala tvaru rúčok, ktoré som dorábal z jemného drôtika
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 30 Sep 2022 10:49

Report


- predná časť prešla najväčšími úpravami, veľa roboty bolo so svetlami a mal som problém s oknami - budúcich lepičov by som chcel upozorniť na dosť závažnú chybu: vo vnútri sú na kryte motora tyče, ktoré ak sa ponechajú v dĺžke podľa šablóny, bránia osadeniu fólie okien. Uhol predných okien je dosť veľký a ja som musel s nervami tyče odlepiť a skrátiť, lebo nedá sa to pekne čisto odcvaknúť a zabrúsiť a doretušovať kvôli tvrdosti drôtu.
- na kapote je to "zrejme ťažné zariadenie", ktoré sa spolu s "trojuholníkom" na zadnej časti kabíny používalo na nakladanie na náves. Rozmýšľal som že to použijem v rozloženom stave, ale tank bude už naložený na návese a takto na kabíne to vyzerá lepšie
- hlavné svetlá som vyrábal celé nové ako scratch a na vnútro som použil rovnaký postup ako na prídavných zadných svetlách. Akurát predné fólie som naryhoval podľa šablóny, ktorú som si nakreslil. Ochranné rámy sú prerobené, niektoré papierové časti som nahradil drôtikmi, lebo v origináli bola plochá len vonkajšia obvodová časť
- v motorovej časti s chladičom som doplnil nejaké káble, ktoré oživili prázdny priestor. Dvierka nechám otvorené, na fotkách a videách bývajú otvorené aj počas jazdy.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 30 Sep 2022 12:58

Zírám... aj keď som to už videl naživo, stále zírám... čistota, presnosť, úpravy... no jedna báseň sledovať! Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 30 Sep 2022 13:09

velmi pekná práca!
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 30 Sep 2022 13:58

Teda Johny, toto je fakt mazec, klobúčik dolu. :wink:
Model som staval, takže viem čím si prechádzaš.
Dúfam, že v Nitre 2023 ho uvidím naživo.
Držím palce, nech ti to lepí ako doteraz.

PS: Možno je to foťákom, ale niekde ti svietia biele miesta (na spodnej časti chladiaceho otvoru čela kabíny, tak isto pod ňou ako máš ťažné zariadenie).
Určite už o nich ale vieš. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 30 Sep 2022 14:37

Oliver napísal:PS: Možno je to foťákom, ale niekde ti svietia biele miesta (na spodnej časti chladiaceho otvoru čela kabíny, tak isto pod ňou ako máš ťažné zariadenie).
Určite už o nich ale vieš. :big smile:


Viem co myslíš. Je to odraz svetla od lepidla. Vidno to len pod uhlom v rozmedzí asi 30 stupňov. Kazdopadne to pretriem a zmatnim.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 30 Sep 2022 20:29

Fakt paráda. :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: M25 Dragon Wagon / GPM + úpravy / 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 10 Okt 2022 10:46

:shocked: Fajne to máš, dobre ti to ide. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní