Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Renault R 35 /1:25/Answer

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa Brzdič » 12 Feb 2022 14:12

Už jsem to zahlédl na FB a vypadá to dobře. Jen na těch fotkách by si mohlo být vyfoceno více než tam je. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa Tomasz » 12 Feb 2022 14:27

Pôvodne som bol tiež fanda nemeckých tigrov a všetkých týchto veľkých mašín ale omrzelo ma to. Preto si vyberám takéto menej známe modely, ktoré si myslím perfektne spestria každú zbierku :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa Tomasz » 12 Feb 2022 14:32

Brzdič napísal:Už jsem to zahlédl na FB a vypadá to dobře. Jen na těch fotkách by si mohlo být vyfoceno více než tam je. :wink:


Tam to dávam skôr pretože toto je moje prvé fórum kam niečo dávam a učím sa stále ako s týmto narábať odpovedať tu niekomu a takéto veci :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa Tomasz » 20 Feb 2022 15:30

Stavba renaultu zatiaľ prebieha celkom v pohode. Pustil som sa do posledného strašiaka tejto stavby a to veže.
Pôvodná veža bola samozrejme navrhnutá ako uzavretá preto som vačšiu časť musel upraviť a patrične podlepiť :big smile:




Nasledoval interiér veže, ktorý som začal kanónom.


Pripájam aj zopár fotografii z reálu.
Zdroj : https://blogkazamata.wordpress.com/2015 ... a-18-1918/
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... France.JPG


Na záver pribudol zadný poklop, otočný mechanizmus veže, zopár detialov a samozrejme nástrek interier a základovka exterier. Malé upozornenie malá kupola na veži sa len veľmi málo zhoduje s realnou kupolou. Použil som síce pri jej stavbe ako základ pôvodne diely ale bolo nutné ich upravovať. Mechanizmus veže som vyriešil na princípe obráteného písmena F, no zatiaľ ju nechávam neprilepenú kvôli striekaniu.



Na veži chýba ešte zopár detialov, ktoré dolpním a vrhnem sa na blatníky :big smile: :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 20 Feb 2022 22:01

Pekne!! Čím to striekaš? Ja pracujem s Revellkami a veľmi dobre sa mi s nimi pracuje. Dobre reagujú s terpentínom a po nalakovaní zanechávajú skvelý povrch po prášení a terpentínovaní, a keď pridám aj voš od AMMO-MIG tak je to celkom fajn.
Inak zaujímavý detail na veži, myslím tím ten náznak po zásahu z oboch strán. Po veľkosti toho zásahu predpokladám od PZ III F, alebo PZ IV D/E. Musela mať posádka veľké šťastie a nervy v "prdeli". Viem že tieto stroje mali celkom dobrý pancier na korbe, ale nie na veži. Celkom prekvapili Nemcov pri prvých útokoch. Kanón nič moc.......

Ale krásna stavba, teším sa!! :dribble: :dribble:
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa Tomasz » 20 Feb 2022 22:11

juraj_ziacik napísal:Pekne!! Čím to striekaš? Ja pracujem s Revellkami a veľmi dobre sa mi s nimi pracuje. Dobre reagujú s terpentínom a po nalakovaní zanechávajú skvelý povrch po prášení a terpentínovaní, a keď pridám aj voš od AMMO-MIG tak je to celkom fajn.
Inak zaujímavý detail na veži, myslím tím ten náznak po zásahu z oboch strán. Po veľkosti toho zásahu predpokladám od PZ III F, alebo PZ IV D/E. Musela mať posádka veľké šťastie a nervy v "prdeli". Viem že tieto stroje mali celkom dobrý pancier na korbe, ale nie na veži. Celkom prekvapili Nemcov pri prvých útokoch. Kanón nič moc.......

Ale krásna stavba, teším sa!! :dribble: :dribble:


No zväčša používam tamiyu, farby od valleja a miga a revell skor na detaily a striekal som nimi asi 7 krát. Ale nebol s nimi problém.
A čo sa týka tanku samotného chystám samostatný príspevok o jeho posádke histórii a nasadení. Žiaľ k niektorým materiálom som sa dopracoval až teraz takže pribudne aj to :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa Tomasz » 27 Feb 2022 12:46

Práce na renaulte pokročili. No v prvom rade uvediem niečo málo o tanku a jednotke, v ktorej slúžil. Tieto veci sa zvyčajne píšu na začiatok príspevku no pre absenciu zdrojov a hlavne nerozhodnosť to uvádzam až teraz.
Rozhodol som sa pre Renault R 35 číslo 50 723 ,,Verdun,, ktorý patril k 12. alpskému tankovému práporu. Prápor bol rozdelený na tri roty, pričom Verdun spadal pravdepodobne k prvej rote. Prápor pôsobil najskôr začiatkom septembra 1939 v Nice odkiaľ bol presunutý do Veckringu. V januári 1940 sa opäť presunul k obci Cattenom. V máji 1940 bol prevelený k Somme, kde sa 5. júna zapojil do bojov proti Nemcom pri Oresmaux. Počas bojov prišiel prápor pôvodne pozostávajúci zo 45 tankov R 35 o niekoľko strojov. O dva dni neskôr sa práporu podarilo odraziť útok pri Lawar-de-Mauger.
Po týchto bojoch došlo k ústupu cez Campreny, Fay-Saint Quentin. Prvá rota ustupovala cez Plainville, Crévecouer-le-Petit a Oise.
Pri tomto ústupe bol zrejme z dôvodu porúch opustený neďaleko Longueau-Saint-Michel spolu s tankom (50 711 ,,Vautour,,), ktorý sa zrejme snažil odtiahnuť.
Zdroje: https://www.chars-francais.net/2015/ind ... 2755-50711
https://www.worldwarphotos.info/gallery ... r35-50723/
https://www.pinterest.fr/pin/323133342017804552/
HISTORICA n°72 MAI-JUIN 1940 LES CHARS FRANCAIS AU COMBAT-oct.-nov.-déc.2012




A teraz samotný model. Keďže som pracoval len s vyššie uvedenými fotografiami bolo pomerne ťažké odhadnúť kamufláž tanku a odtieň jednotlivých farieb. Výsledok posúďte sami. Dekály som si jednoducho vyrezal z krycej pásky podobne ako v prípade môjho predošlého modelu Humbru Mk IV.



A ešte zopár záberov zo stavby.


Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 27 Feb 2022 22:50

Jedna radosť sa pozerať. Obzvlášť chválim za historickú predlohu, pekne si to spracoval a našiel si parádne fotografie. Viem aké je zložité niekedy nájsť ku konkrétnemu tanku dve tri fotky. Teším sa na patinovanie!!! :) :dribble:
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Tomasz | --
Príspevky: 168
Meno: Tomáš Wolanszký

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa Tomasz » 18 Mar 2022 16:57

Po dlhšej odmlke sem pridávam opäť niečo zo stavby renaultu.
Pokračoval som so stavbou výfuku. Až na pár veci bolo nutné nanovo rysovať diely a držiaky.



Podobne aj držiaky na náradie a zdvihák bolo nutné nanovo prerysovať keďže v originály buď neboli vôbec alebo boli zjednodušené.



Pridal som tiež ťažné lano vyrobené zo starého káblu a rybárskych gumičiek plus niekoľko ďalších držiakov, pásov, detailov na poklopy a samozrejme kolesá a podvozok. Stavba samotných kolies bola bez najmenších problémov a diely sedeli perfektne. Chýba už len zopár drobností a môžem sa pustiť do zašpinenia hrdze a iných efektov vrátane pásov.



Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Renault R 35 /1:25/Answer

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 19 Mar 2022 08:36

Najväčšia zábava na koniec (pásy)..... Pekná stavba, pekná podložka. Teším sa na finále! :)
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných