Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa sony » 23 Jan 2023 19:44

jáááj tak toto je vážne super podívana.
obaja odvádzate fajnovú prácu.
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa QUASI » 24 Jan 2023 14:10

Páni, dík za podporu.
Teraz robím na trupe, a keďže nasávacie rúry budú komplet durch, kokpit je dosť zaujímavý, pod kokpitom je zbraňová šachta takisto komplet otvorená - tak je to aj celkom zábava.

Aktuálne teda špekulujem nad kokpitom a čo nakoniec do neho.
No nejak to už dostáva konečnú podobu. Už asi piatu, aby sa to dalo aj logicky zlepiť, nie len že pekné tvary a detaily. (Fito je trpezlivý, však :wink: , nech sa mi podarí podklad pre prvú papierovú dobrú.)


Takže, stay tuned ...

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 25 Jan 2023 00:16

Tak toto vlákno mi ušlo lebo nechodím do vojenskej techniky. V3Ska vyzera super a kabína sa mi páči hlavne ohyby su vyriešené tak akurát (real vs rezy v oblinách). Ak model vydáš tak si ho určite kúpim. Držim palce autorovi aj testerovi v postupe.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Feb 2023 18:23

Ja som vravel Quasimu, že otvorme toto vlákno aj v Leteckej technike,lebo toho Migu je tam pomaly viac, ako V3Sky...

No ale poďme k veci, postupujeme vpred, aj keď pomaly, lebo projektant nestíha prekvapivo závratnému tempu betatestera, ktorému zjavne zachutilo.
Takže ako som vyrábal kabínku.

Report
Kabínka

V podstate pri takomto modeli sú dve možnosti, kúpiť si kabínku MIG15 hotovú od nejakého vydavateľa, teoreticky by mala pasovať,
alebo tak ako v mojom prípade, otravovať autora tak dlho, až Vám pošle 3D model kabínky.
Najskôr náhlady na Quasiho prácu:


3D
A tu už nastupujem ja, 3D model narezaný v Sliceri, a pár fotiek z priebehu tlače ak tu je náhodou niekto kto netuší ako taká 3D tlačiareň funguje.
Tip: 3D tlačiareň to je taká vec, že kým ju nemáte, tak ju nepotrebujete. Ale ak si ju kúpite, tak sa pýtate sami seba že ako ste mohli bez nej žiť.



Kopyto
Vytlačené kopyto potom už stačí vytmeliť, vybrúsiť, streknúť surfacerom a je pripravené na naťahovanie fólie.
Na naťahovanie fólie je vhodné mať po ruke Ivantovo vákuové oné, ale ak nemát nevadí, pre takéto jednoduchšie kabínky sa to dá aj bez prípravku, je potrebné si kopyto prichytiť na vyvýšenú podložku, aby ste mohli ťahať fóliu až pod hranu kabínky, a je.
Fóliu môžte požiť asi bársjakú, teda našiel som aj takú čo sa teplom zmrašťuje, tak takú nie.
Fóliu stačí krátko nahriať nad šporákom keď manželka nie je doma ( aby nezistila že viete ako sa zapína šporák) , zapnúť vysávač ktorý nám spraví ten správny podtlak, a zohriatu fóliu rýchlo a zbesilo natiahnuť na kopito.
To čo vzniklo pri tomto prvom pokuse, to môžte zahodiť, lebo veď nie ste asi profesionálny fólio zohrievač, a pokračujete n+prvým pokusom.
Mne sa vydaril pokus číslo 4 ( v postate číslo 3, lebo nerátam to zistenie že mám odloženú aj zmrašťovaciu fóliu)



No a potom "už iba" olepíte kabínku pásikmi zvonku , zvnútra, prepážka sem, prepážka tam ( autor to zbytočne komplikuje), a ešte dve sklíčka dovnútra kabínky ktoré nebude vidieť, a je to. Trošku mi to nalepovanie pásikov ušlo do strany, ale pre prezentačné účely to snáď stačí.

...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 01 Feb 2023 18:52

Dobrý postup a ten oný prípravok nepoznám. To si rád pozriem niektorý mesiac v tipoch a trikoch.;) :still dreaming:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Feb 2023 20:56

No paráda! Nedávno aj mňa napadlo, či by 3D tlač nezrýchlila výrobu kopyta pre vákuovanie - tak dík za demonštráciu :victory:
Ešte jedna technická: aké vrstvenie si použil? Vyzerá to celkom jemné, je to 0,1 mm?

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 02 Feb 2023 10:37

Nastavenie vrstvy som dal na 0.2mm, to sa mi zdalo dostatočné.

Trysku mám 0.4, ale tlačiareň si stým nejak poradí, dá sa nastaviť aj vrstva 0.08mm, ale to už potom netlačíš 30 minút, ale o dosť dlhšie.

Aj tak aj tak to potrebuješ vytmeliť a prebrúsiť, takže to je podľa mňa zbytočné tlačiť to tak jemne, 0.2 je tak akurát.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa Brzdič » 02 Feb 2023 21:24

Parádní Fito.

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa QUASI » 02 Feb 2023 21:59

Takže pokračujeme ďalej, musím makať. Tester žiada vkuse nové diely. :big smile:

(...ja furt neviem, či to dokopy je zelenina, či lietač, či čo...)

Tá šachta pod kokpitom prekvapila - je nesúmerná stranovo a ani podlaha kokpitu (teda aj vrch šachty) nie je rovno, takže nečakaná zábava. Pred analýzou som to videl na brnkačku...

Takže nejaké obrázky z diania - také trošku krajšie nech to nie je len klasické Rhino.

Spodná - zbraňová šachta je teda hotová, no z kabíny ide preč sedačka (tá je tam len na overenie rozmerových súvislostí kabíny, no a že som sa chcel pochváliť, že som ju aj tak nakreslil) a bude tam niečo iné, aby pilot Čkalov mohol pozerať aj dopredu aj dozadu.

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Odmrazovací agregát OA-63 / QUASI / 1:32

Príspevokod užívateľa QUASI » 11 Feb 2023 22:33

Tak aj keď to na prvý pohľad vyzerá že od minula som veľa nepostúpil tak predsa aj hej.
Bude to teda riešené ako nejaká trubková konštrukcia plast/špajla možno - drôt nie lebo z toho bude treba vybrusovať oblúkové napojenia (točiť papier do priemeru 1,5mm je zrejme blbosť - aj keď kto by chcel tak si to kľudne podľa šablóny zatočiť bude môcť) uvidíme ako to vyjde pri teste.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní