Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Rozhľadňa Brdo / 1:150 / FREE

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Rozhľadňa Brdo / 1:150 / FREE

Príspevokod užívateľa Fito » 29 Okt 2019 10:48

Toto je taká jednoduchšia vystrihovačka a ani by som sem nedával report, ale zaujala ma tam jedna vec, ktorá sa mi páči.

Model nakreslil Marian Hlaváč a vydal ho free pod hlavičkou Regionu Biele Karpaty.
Link na stiahnutie modelu:
http://www.jurkovicuv-svet.cz/uploads/i ... 20brdo.pdf

Na tejto stránke si v spodnej časti môžte stiachnuť aj niekoľko ďalších rozhladní :
http://www.jurkovicuv-svet.cz/galerie.htm

No ale k veci, ktorá sa mi páčila.
Tip: To, že autor myslel aj na menej skúsenejších modelárov, a ponúka aj možnosť zostavenia modelu s "plochými" oknami, to je už dnes bežné a videl som to na viacerych modeloch.
Čo ma prekvapilo, je alternatíva stavby bez chlopní. Postup pre variantu bez chlopní je pekne v texte popísaný a venujú sa mi aj návodové kresby.
Môže sa to zdať ako triviálne, ale podľa mňa je to super krok k pochopeniu a zvládnutiu bezchlopňovej techniky lepenia.
Teda samozrejme pre začiatočníkov.


A ku stavbe samotnej. Všetko pasuje ako má a keďže už teraz viem, že rozhľadne mi doma nezostanú tak lepím rovno dve.
Tá väčšia je v pôvodnej mierke 1:150, menšia je menšia tak akurát ( pri tlači som zvolil možnosť dve strany na stranu, takže presnú mierku neviem)

...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozhľadňa Brdo / 1:150 / FREE

Príspevokod užívateľa Fito » 27 Nov 2019 11:37

Toto už je samozrejme dávno hotové, rozhľadňa už robí radosť inde.
Pohodička, radosť lepiť takéto modely.

...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Maťo | 48
Príspevky: 82
Meno: Matej
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozhľadňa Brdo / 1:150 / FREE

Príspevokod užívateľa Maťo » 27 Nov 2019 22:28

Toto som pár rokov dozadu tiež lepil, a tiež som to posunul. Asi je to taký posunovací model :wink: .
***Na viac som sa nezmohol.***

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných