Rozhľadňa na Bobovci, 1:87, vTOM

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 31
Meno: Michal Vršanský
Kontaktovať užívateľa:

Rozhľadňa na Bobovci, 1:87, vTOM

Príspevokod užívateľa vrso » 21 Aug 2020 14:59

Pri prezeraní fotiek vo foťáku som objavil celkom dosť fotiek zo stavby rozhľadne ,ktorej som spolu s mumodeanelom autorom. Rozhodol som sa postaviť ju vo verzii s drevenými trámami. Pri navrhovaní som tomuto podriadil aj konštrukciu, aby to bolo možné urobiť, ak sa tak niekto rozhodne. Použiť na to môžu drevené hranoly 2x2 mm, ktoré sa dajú bežne kúpiť v modelárskych obchodoch.

Vo fotoreporte sa zameriam viac na drevenú nástavbu. Stavbu papierovej verziu tu už prezentoval mirec.

Spočiatku som veľa nefotil, je to len kužel s oknami a dverami.

Zaujímavejšia časť sú schody so zábradlím, kde som samozrejme vyrezal vzduch. Tvar schodov zabezpečuje vyrezaný kartón ktorý je pod nimi.

Ako som spomínal rozhodol som sa nahradiť nástavbu drevenými trámami. Podľa papierových dielov nieje problém si popririezať potrebné trámy a zlepiť klietku. Do tej sa vlepí vnútorný papierový diel (čiastočne orezaný o madlo zábradlia) so schodami.

Do vnútra som nástavby som ešte vlepil zvislý trám a zábradlie s vyrezaným vzduchom a na vrch prilepil vrch drevenej konštrukcie. Na zvyšné medzery medzi trámami sa použijú trojuholníky vystrihnuté z papierových dielov.

Následne som na celok prilepil ešte strechu a výsledok môžete vidieť na fotkách:

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný