Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa bodie4 » 03 Apr 2021 16:49

Dovolím si vám prezentovať moju zatiaľ dvojtýždňovú prácu. Využívam covidovú dobu a pustil som sa do tejto ikonickej stavby, lebo som ju na výstavách skoro vôbec nevidel, ale rád by som ju mal v mojej zbierke. Zdroj mi poskytla stránka canonu, kde sa tento model nachádza free. Ja som si ho pre istotu ešte zväčšil z A4 na A3. Je toho 26 strán a tak dúfam, že to zvládnem, lebo mám aj iné plány...Zatiaľ mám hotových 10 strán. Fotodokumentáciu si robím priebežne a tak aj Vám môžem ukázať, ako postupujem.


Užívateľov profilový obrázok
tujano | --
Príspevky: 88

Re: Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa tujano » 03 Apr 2021 18:55

Krásne ideš. Prečo si zväčšoval? Mne sa zdá i tak priveľká. Asi máš dosť miesta na odkladanie :)
Teším sa na celú stavbu.

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa bodie4 » 11 Apr 2021 16:47

Pridávam trochu pokroku v stavbe. Dokončil som západnú stranu. Zatiaľ ešte neprilepujem k abside a pokračujem v stavbe ďalších detailov, ktoré sú rozpracované. Vrátim sa ešte k minulému príspevku, kde som písal, že som si zväčšil stavbu z A4 na A3. Samozrejme proporcionálne, lebo ináč by rozmery nesedeli / len pre upresnenie nasledovníkom /.


Užívateľov profilový obrázok
tujano | --
Príspevky: 88

Re: Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa tujano » 11 Apr 2021 18:38

Suprové detaily, profesionálny výkon.

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa bodie4 » 25 Apr 2021 17:40

Pomaly pokračujem v práci. Teraz Vám dodám aj foto. Najskôr som sa rozbehol k hlavnému vchodu. Kolega sa pýtal, prečo som to zväčšil. Odpoveď bude až na konci práce. Rozmery sú š=23 cm, d=30 cm a v=40 cm. Detaily sú teraz lepšie vidieť a celkový model nie je až taký veľký. Ozdobné prvky na vchode ma ešte čakajú.




Bočný vchod mám tiež hotový. Čakajú ma ešte dve strany druhého vchodu a bude to hotové. Model obohatí aj okolie a preto chystám aj dlažbu, aby to dosiahlo lepší efekt. Pozriem si niečo z talóna, aby výsledok stál za to!Pekný zbytok víkendu.


Užívateľov profilový obrázok
tujano | --
Príspevky: 88

Re: Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa tujano » 25 Apr 2021 17:56

V každom prípade ideš jak drak. Bude to nádherný model.

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa bodie4 » 06 Máj 2021 08:11

Pomaly sa blížim ku koncu. Chýba síce ešte hlavný vchod, ale aj tak Vám predkladám svoju tvorbu. Dostali zabrať hlavne pinzety / veže/. Upravil som ešte dlažbu a okolie. Prepočítal som pomer veže, ktorá ma byť najvyššia v Európe / 170 m / a mala by predbehnúť Ulm. Vychádza mi to na mierku 1:420. Stavba má byť dokončená v roku 2026 / 100. výročie smrti A.Gaudího /. Dúfam, že španielski stavitelia sa môžu prísť ku mne poučiť... Autor vystrihovačky sa odvoláva na plány, ako má stavba vyzerať.



Na záver som sľúbil prekvapenie a tak Vám ho teraz plním. Robil som aj ďalšie stavby z canonu a preto to zväčšenie. Myslím si, že katedrály si to zaslúžia. Horšie je to však s uložením medzi ostatné modely...


Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Máj 2021 11:13

Perfektné kúsky !
Na to už treba riadne veľa priestoru veru, ale veľmi dobre to vyzerá.

Teším sa na pokračovanie.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
tujano | --
Príspevky: 88

Re: Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa tujano » 06 Máj 2021 11:53

Nádherná zbierka, už len prenajať hangár...

Užívateľov profilový obrázok
dolnem | 55
Príspevky: 2
Meno: Petr
Bydlisko: na Slovácku

Re: Sagrada Familia /mierka neuvedená/ CANON free

Príspevokod užívateľa dolnem » 06 Máj 2021 21:32

Perfektní, smekám.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní