Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa bodie4 » 04 Jan 2022 10:18

Všetkých Vás pozdravujem v novom roku 2022.Predstupujem pred Vás s hotovým modelom číslo 2. Po dokončení nášho zámku som si myslel, že som si splnil svoj modelársky sen, ale súhrn okolností ma prinútil prehodnotiť moje plány. A tak namiesto lepenia som sa vydal na cestu autora vystrihovačiek a chcel by som Vám ponúknuť naše spoločné dielo. Pri tvorbe modelu nášho zámku som spoznal pár ľudí, s ktorými spolupracujem aj naďalej a tak vzniklo aj toto dielo. Najväčšiu zásluhu na tomto modeli má modelár orech, ktorý to všetko nakreslil. Keďže sa nezachovali žiadne farebné fotografie, musel som sa podujať na grafickú stránku ja. Doma mám syna Mathewa, ktorý zlepil betastavbu v mierke 1:100. Túto stavbu si ponechám na prezentáciu hlohovskej verejnosti. Model by mal výjsť v mierke 1:150 / 5 strán A4, 1 strana návodné kresby a obálka/. To som už pripravil ja.Tu musím poďakovať Pesovi, ktorý ma zaučil do základov Corelu. Ďalšie poďakovanie patrí Maťo-Kolovi, ktorý mi zabezpečil 27 palcový monitor, na ktorom usilovne pracujem. Teraz ma čakajú už len rokovania so sponzormi, aby táto práca uzrela svetlo sveta. Držte mi palce, aby som aj toto doviedol do úspešného konca. Môžete mi napísať aj Váš názor a hlavne hodnotenie, ako sa Vám to páči.
Všetko dobré, priatelia modelári!



Užívateľov profilový obrázok
tujano | --
Príspevky: 88

Re: Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa tujano » 04 Jan 2022 10:34

Krásna práca. Blahoželám. A pre nás ostatných nádherný darček do Nového roka. Oznam keď to bude vydané.

Užívateľov profilový obrázok
Spitfire | --
Príspevky: 565
Meno: Kurt

Re: Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa Spitfire » 04 Jan 2022 12:01

Ahoj ,

veľmi čisté a postavené s presnosťou, bravo

Užívateľov profilový obrázok
Aki | 49
Príspevky: 46
Meno: Aki
Bydlisko: Slatiňany, CZ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa Aki » 04 Jan 2022 13:38

Tvarově model nevypadá vůbec špatně, ale chtělo by to asi něco udělat s těma zářivýma barvama a trochu si pohrát se stínováním. Minimálně okna a cibulky by si to zasloužily... Slepený je to parádně. :)

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 155
Bydlisko: Nitra

Re: Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa RKK » 05 Jan 2022 23:10

Vyzera to velmi pekne, skoda, ze sa ta stavba nezachovala v 1:1. Tiez by som sa prihovaral za upravu farieb, aby to neposobilo az tak zivo (aj ked chapem, ze bez chybajucich fotografii je tazko trafit tie spravne farby).

V porovnani so zamkom bolo toto velmi rychlo pripravene. Drzim palce, aby sa to podarilo dotiahnut do tlace.
Co bude dalsie na rade? V Hlohovci mate este zopar zaujimavych stavieb :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa orech » 12 Jan 2022 22:04

Ahoj :victory: ,

Maťo to slepil fakt parádně. Jsem rád, že jsem se mohl podílet na tvorbě tohoto modelu. Teď už se jen dokopat k dokončení dalšího projektu, který máme s Maťom těsně před cílovou páskou. Jen ten poslední krok :-(
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa mirec116 » 07 Apr 2022 06:37

Momentálne pracujem na betastavbe v mierke 1:150, už aj so stmavenými oknami. Ešte doplním údaj, ktorý som v tomto vlákne nenašiel - budova synagógy dnes už neexistuje (postavená v roku 1891, zbúraná 1960).



Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa mirec116 » 08 Apr 2022 13:54

Po 30 hodinách práce (najmä nad plastickými fasádami) mám hotovo, rozmery modelu v mierke 1:150 sú 217 x 129 x 111 mm.



Užívateľov profilový obrázok
tujano | --
Príspevky: 88

Re: Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa tujano » 09 Apr 2022 08:45

Nádhera !

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Synagóga Hlohovec /M.Brezovský - autorský model/ 1:100

Príspevokod užívateľa bodie4 » 02 Okt 2022 17:37

Všetkých Vás pozdravujem a prinášam Vám aj jednu pozitívnu správu. Po dlhšom čase, ako som predpokladal, ale nakoniec predsa, sa mi podarilo nájsť cestu na to, aby som aj Vám predložil môj model synagógy v mierke 1:150 k tomu, aby ste si ho mohli zlepiť, ale najskôr zakúpiť. Prejdem rovno k veci. Podarilo sa mi dostať synagógu do tlače / 300 ks/. Cena 1 ks je 6.- eur. Kto bude mať záujem, môže si ju zakúpiť už na akcii v Nitre. Oznamujem Vám to aj preto, že kto sa do Nitry nechystá, môže osloviť niekoho, kto mu ju v Nitre kúpi. Pridávam na ukážku pár pohľadov na obálku aj črevká.


Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných