Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Platte Fougere Maják /Papershipwright/ - 1:250

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Platte Fougere Maják /Papershipwright/ - 1:250

Príspevokod užívateľa mimapnd » 23 Sep 2022 21:39

Helou,
tak som tu zas v architektúre, nie je to Fordson ale rozbehnuť sa po dlhšej pauze nejako treba... tento minipipi maják sa dá kúpiť tutok https://www.papershipwright.co.uk/product/platte-fougere-lighthouse/. Na nete som nenašiel skoro žiadne pekné obrázky ako také... čo ma osobne prekvapilo, kedže je maják pod správou Bailiwick of Guernsey aj Trinity House... divnuo.

Niečo málo o majáku: bol postavený v roku 1910 na označenie konca severného prístupu k prístavu St Peter Port a St Sampson na Guernsey (tento mini ostrov spadá pod UK ale je veeeeľmi blízko Francúzska, preto ten Francúzsky názov). Bol navrhnutý aby bol bez obsluhy a 25-metrová železobetónová veža postavená na skale, kde prvých 14 metrov je iba betón obsahovala dvojité osvetlenie a hmlovú sirénu. Boli prepojené s pobrežnou stanicou, ktorá prevzala riadenie, ak obe zlyhali. Teraz je napájaný solárnou energiou a hmlová siréna je odpojená.
Maják je plne automatický a nie je prístupný verejnosti. Preto asi tak málo "interiérových fotiek"...

Samotný model: tak ten je na takej pol strane A4... model sa dá postaviť za pár hodín ale ja som si to chcel užiť :haha: , tak som spravil zopár úprav.
Foto modelu:

Niečo zo stavby:
najprv som postavil vežu, tam som vyrezal okná a dal fóliu, nie je to ale veľmi vidieť :P

A potom som vybral všetky laserom pálené mriežky a primeriaval, ktorá sa mi na čo hodí. Už som aj zabudol, že niektoré mám označené, že sú na zábradlie, rebríky :bad smile: , starnem asi.

no a potom som už zabudol fotiť postup :beaten: ... poviem pravdu, že najviac mi dalo zabrať zábradlie tej malej plošiny... z mriežky mi to nevychádzalo, a keď som sa začal piplať s drôtikmi, tak jedno sa mi fajne podarilo alebo po priložení to bolo strašne hrubé... tak to šlo s modelárskou zúrivosťou do koša... a z tenkého drôtika to bolo peklo... výsledok teda nie je 100 percent, vyzerá to akoby na to z tej veže spadol :haha: ale po 5tich pokusoch a bola skoro polnoc, tak som to už nechal tak a nechal zaschnúť sekunďák.

Už ostáva "IBA" jeden diel a potom ešte podložka, tá ma čas :bad smile:

16 a 18 som spravil z koncov drevených špáradiel a drôtika. 15tka tá je z drôtikov (hlavná kostra), papiera a fólie (15e), 15f je laser mriežka. Ale ako kukám tak kukám vôbec neviem prísť na to, že čo má predstavovať diel 17...
Ak máte nejaké otázky, shoot.
Zatím čus
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných