Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Apr 2022 17:30

LADA (VAZ 2121) NIVA 1600 Dakar

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk (FE1529-free model)

Pár slov o predlohe:
Toto auto sa zúčastnilo Paríž - Dakar 1983 kde obsadilo 2. miesto. Piloti boli André Trossat a Eric Briavoine (obaja Francúzko)



Moje úpravy:
...len pár drobností, auto som trošku zaprášil a urobil jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Jún 2022 23:16

Pamätník motorizovaných jednotiek
(ZIS 6, BM-13 "Kaťuša")

Mierka : 1:?
Autor : Ing. Ladislav Jakubčo, BaJ
Vydavateľ : Papierové modely, vystrihovačky (Perfekt)



Tento pamätník je venovaný vojakom sovietskych motorizovaných jednotiek, ktorí padli vo Veľkej vlasteneckej vojne (1941-1945). Nachádza sa v meste Krivoj Rog na Ukrajine.
Je to ďalší prírastok do mojej série pamätníkov...tento pamätník som si vybral, pretože som mal dostatok fotiek z rôznych uhlov, tak som mohol ako tak urobiť zodpovedajúci podstavec...
Model kaťuše je z červenej knihy vystrihovačiek od pána Jakubča. Model som neupravoval, len som prerezal "vzduch" a vymenil farbu okien podľa reálnej predlohy. Podstavec som urobil približne podľa fotiek, v prednej časti som ho trochu skrátil, pretože už takto je to dosť veľké...Pôvodne som si myslel, že to je jednoduchý model, ale toto nie je celkom pravda, dosť som s tým zápasil...nie je to ideálne zlepené, ale aspoň sa mi to podarilo dokončiť.

Pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 19 Jún 2022 10:55

Zvonica v obci Podzámčok
(okres Zvolen, SR)

Mierka : 1:87
Autor : Michal Vršanský, Tomáš Hrebík
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Drevená zvonica z roku 1868 so štvorcovým pôdorysom stojí pri kostole sv. Jána Krstiteľa na návrší v strede obce Podzámčok. Nachádza sa v nej zvon z obdobia baroka, z roku 1782 od Jána Juraja Knoblocha z Banskej Bystrice. Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2000. Fotka reálnej stavby :



Moje úpravy:
prerezal som "vzduch" a urobil som jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 26 Jún 2022 15:07

Kaplnka sv. Jozefa
(Kestřanské kaplnky)

Mierka : 1:87
Autor : Marián Hlaváč, Miroslav Gabriel
Vydavateľ : MiGas and MED, 2019


Kaplnka sv. Jozefa je výklenková kaplnka zo začiatku 19. storočia v miestnej časti Chotěbořice.
Fotka reálnej stavby:



Model vyšiel v zošite Kestřanské kaplnky, ktorý obsahuje 6 kaplniek plus 2 varianty, takže sa dá postaviť celkovo 8 kaplniek. Ja som začal kaplnkou sv. Jozefa. Je to maličký model s pár dielmi tak som pridal aspoň dvierka podľa reálnej predlohy a figúrku.

Moje úpravy:
pridal som dvierka podľa reálnej predlohy, figúrku a urobil som jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 03 Júl 2022 12:05

Pilierové Božie muky
(Kestřanské kaplnky)

Mierka : 1:87
Autor : Marián Hlaváč, Miroslav Gabriel
Vydavateľ : MiGas and MED, 2019

Pilierové Božie muky z prelomu 18. a 19. storočia sa nachádzajú na konci obce pri výpadovke na Dobev. Fotka reálnej stavby:



Druhý model zo série Kestřanské kaplnky.



Moje úpravy:
Bez úprav, pridal som figúrku a urobil jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 11 Júl 2022 22:41

Vrtuľník OSA

Autor: Ladislav Badalec

Vydavateľ: Vystrihovačky, papierové modely (zelená kniha)

Mierka: 1:60

Model lepený pri príležitosti osláv 75. narodenín p. Badalca. Je to model bezpilotného lietajúceho stroja Osa, čo je akýsi predchodca dnešných dronov. Je navrhnutý podľa románu Julesa Verna Podivuhodné dobrodružstvá Barsacovej výpravy. Model síce vyzerá jednoducho (rozsah 2xA4), ale skoro celý sa skladá z valcových a kužeľových tvarov, takže lepenie nebolo až tak jednoduché ako som si myslel...
K modelu som urobil podložku, keďže dej sa odohráva v Afrike, základ podložky tvorí piesok. Aby mi osa nestála priamo na piesku, musel som vymyslieť nejakú pristávaciu plošinu. Myslím, že by sa k tomu mohla hodiť Viktoriánska nitovaná plošina. Aby som si to nemusel kresliť sám, upravil som si časť modelu Eiffelovej veže od Canonu. Prerezal som konštrukciu a pridal nity...Na podložku som pridal aj postavu geniálneho vedca Marcela Camareta, ktorý ešte kontroluje výkresy a dáva pokyny mechanikovi na plošine...


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 17 Júl 2022 13:03

Rowing Ashore
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA PIRATES! (kniha)

Video: https://youtu.be/JopyltS9FlA



tento automat je z knihy AMAZING AUTOMATA PIRATES! V knihe je celkom 5 roznych piratskych automatov. Je tam pár všeobecných slov o pirátoch, potom každý automat je inšpirovaný nejakým slávnym pirátom, návod na zostavenie a 3 listy s predseknutými dielmi. Strihať sa teda nemusí, ale lepeniu sa nevyhnete...ja som si to ešte zaretušoval...kniha je síce v angličtine, ale návod je obrázkový takže sa to skladá v pohode (naviac diely ktoré sa lepia spolu sú označené rovnakými číslami) Je tam ešte priložené fotopozadie s palubou lode.
Tretím automatom, ktorý som zlepil je Rowing Ashore, ktorý zobrazuje veslujúcich pirátov v člne. (ďalšie automaty budem pridávať postupne) Tento automat som trochu upravil. Piráti v člne sú spracovaní bez nôh, čo síce nemá vplyv na chod automatu, ale nevyzerá to dobre, tak som 2 pirátom sediacim proti sebe nohy doplnil pomocou obrázka z knihy, ktorá je pri automatoch.


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Júl 2022 17:09

Božie muky sv. Mateja
(Kestřanské kaplnky)

Mierka : 1:87
Autor : Marián Hlaváč, Miroslav Gabriel
Vydavateľ : MiGas and MED, 2019



Pilierové Božie muky z prelomu 18. a 19. storočia, ktoré sa nachádzajú v poliach na východ od obce. Ide o dvojmodel v neopravenom a opravenom stave.



Moje úpravy:
Bez úprav, pridal som figúrku a urobil jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:

Pôvodný stav:



Opravený stav:



Zatiaľ hotové Kestřanské kaplnky:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Aug 2022 23:20

Dancing a Jig
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA PIRATES! (kniha)

Video: https://youtu.be/wrM3_LvgWCE



tento automat je z knihy AMAZING AUTOMATA PIRATES! V knihe je celkom 5 roznych piratskych automatov. Je tam pár všeobecných slov o pirátoch, potom každý automat je inšpirovaný nejakým slávnym pirátom, návod na zostavenie a 3 listy s predseknutými dielmi. Strihať sa teda nemusí, ale lepeniu sa nevyhnete...ja som si to ešte zaretušoval...kniha je síce v angličtine, ale návod je obrázkový takže sa to skladá v pohode (naviac diely ktoré sa lepia spolu sú označené rovnakými číslami) Je tam ešte priložené fotopozadie s palubou lode.

Štvrtým automatom, ktorý som zlepil je Dancing a Jig, ktorý zobrazuje tancujúceho piráta. (ešte pridám jeden automat z tejto série)


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 09 Aug 2022 22:44

Kaplnka sv. Wolfganga
(Kestřanské kaplnky)

Mierka : 1:87
Autor : Marián Hlaváč, Miroslav Gabriel
Vydavateľ : MiGas and MED, 2019



Kaplnka sv. Wolfganga je baroková výklenková kaplnka z konca 17. storočia v lese Na Volfánku.
Model vyšiel v zošite Kestřanské kaplnky, ktorý obsahuje 6 kaplniek plus 2 varianty, takže sa dá postaviť celkovo 8 kaplniek.
Moje úpravy:
pridal som figúrku a urobil jednoduchú podložku.Niekoľko fotografií:



Zatiaľ hotové Kestřanské kaplnky:


Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných