Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 22 Nov 2022 00:32

Kaplnka Nanebovzatia Panny Márie (Straky)

Mierka : 1:120
Autor : Tomáš Hrebík
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Kaplnka stojí uprostred obce Straky v okrese Nymburk v ČR a bola postavená v roku 1841. K jej dôkladnej oprave došlo v rokoch 1868-1874, kedy bol zhotovený celý nový vrch strechy a veže. V roku 1877 bol nainštalovaný pozlátený kríž na kopulu a v roku 1905 sa zaobstaral obraz Nanebovzatia Panny Márie, ktorej bola potom kaplnka novo zasvätená.V roku 2005-2006 došlo k celkovej oprave vrátane výmeny oltára a znovu pozlátenie kríža na kopuli veže.



Moje úpravy:
pridal som kríž a urobil jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 28 Nov 2022 23:02

Kaplnka sv. Anny (Divín)

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Kaplnka sa nachádza neďaleko hradu v obci Divín. Jej vznik je datovaný do roku 1775. Bola postavená z kameňov ruín hradu. Okolo kaplnky sa nachádza cintorín pôvodne určený pre významné divínske rodiny. Fotka reálnej stavby:



Model som neupravoval, len som pridal podložku, staval som zložitejšiu verziu...pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 06 Dec 2022 01:13

Vianočná pohľadnica
(Priestorový obrázok v krabičke)

Autor : Miroslav Rigitko a BaJ
Zdroj: Fifík 12/2022

Keďže nám dnes chodí Mikuláš, zlepil som si túto 3D pohľadnicu, ktorá vyšla v poslednom Fifíku.
Sv. Mikuláš patrí medzi najobľúbenejších svätých. Žil v 4. storočí v Myre, kde pôsobil ako biskup. Tento deň je spomienkou na jeho dobrotivé činy, pomoc ľuďom v núdzi a na jeho mimoriadnu zbožnosť. Je považovaný za patróna detí. Sviatok sv. Mikuláša je obľúbený najmä deťmi, ktoré sa v tento deň tešia na obdarovanie sladkosťami a rôznymi drobnosťami. Zvykom je očistiť si topánky, dať ich večer do obloka a ráno si v nich nájsť milé prekvapenie. Neskôr sa u nás udomácnil zvyk obchôdzky Mikuláša s anjelom a čertom, ktorí rozdávali darčeky i „čertovské“ odmeny. Tak dúfam, že ste boli dobrí a ráno si nájdete v čižmách sladkosti a nie uhlie :wink:



Priznám sa, že som celkom nepochopil ako majú dieliky presne do seba zapadnúť, tak som si to urobil podľa seba, dorobil som k tomu ešte rámik. Je to taká drobnosť na poličku, ktorá poteší...


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Dec 2022 01:05

Sliding Deer
(kinetický model)

Autor: Keith Newstead

Zdroj: Model Shop - tlačený model zo série Automata Collection

Video: https://youtu.be/qcgfqXdOo-o





Napadol nám sneh, tak som si zlepil tento automat od Keitha Newsteada. Škoda, že tento autor už moc netvorí z papiera, jeho automaty sú neskutočné. Kto má záujem, môže pozrieť jeho stránky. (https://www.keithnewsteadautomata.com/my-work/)
Mne sa podarilo zohnať tento automat v tlačenej podobe, diely boli predseknuté, takže stačilo len retušovať a lepiť. Rozsah bol 3,5 strany plus obrázkový návod. Hotový automat funguje pekne. Pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 26 Dec 2022 01:01

Pop-up Christmas card

Vydavateľ: https://www.mylittlehouse.org/christmas ... -card.html

Autor: Didier Martin

Máme tu vianoce, tak zase pridám nejaký ten betlehem do mojej zbierky. Keďže v ABC tento rok betlehem nebol a Fifík publikoval starší betlehem, ktorý už mám zlepený, popozeral som sa po internete. Na stránkach mylittlehouse.org je hromada vystrihovačiek pre deti, ktoré spracovávajú rôzne časti biblie, betlehemov je tam viac, tak si odtiaľto snáď ešte niečo zlepím. Tento betlehem má formu pop-up karty. Pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Jan 2023 15:19

THE NATIVITY STORY

Vydavateľ: https://www.mylittlehouse.org/the-life-of-jesus.html

Autor: Didier Martin

Ďalší betlehem zo stránky mylittlehouse.org, tento je vo formáte 3D obrázka. Tak ako je na týchto stránkach zvykom je aj v čiernobielom vydaní, ktoré si môžu deti vymaľovať podľa seba. Ja som lepil farebnú verziu, na ktorej netreba nič meniť, dá sa z toho postaviť kompletný 3D obrázok aj s rámikom. Pár fotiek:



...pridám ešte prehľad modelov, ktoré som zlepil v roku 2022 (v takom poradí ako som ich postupne lepil) :



...a keďže máme 1. január, chcel by som všetkým popriať všetko dobré do nového roku, hlavne veľa zdravia, šťastia a všetkého čo si želáte a prajete a nech nám to všetkým lepí aspoň tak dobre ako v minulom roku :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 08 Jan 2023 23:11

Christmas Crib with Kings

Vydavateľ: Schreiber-Bogen

Autor: ?



Posledný betlehem tejto zimy, ďalšie snáď pridám budúce vianoce... Mali sme sviatok troch kráľov, tak som rád, že sa mi podarilo zlepiť zrovna tento klasický kúsok od Schreiberu...Betlehem som podlepil 0,5 mm kartónom, namiesto opôr figúriek z vystrihovačky som použil špajdle, na terén som použil umelý mach, celý betlehem som umiestnil do krabice, ktorú som nastriekal čiernou farbou. Pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 15 Jan 2023 20:46

PEUGEOT 405 TURBO 16 DAKAR

Nedávno nám skončil Dakar, tak si pridám pár ďalších autíčiek do zbierky. (Aj toto autíčko je zo série Dakarských miniboxov. FDS vydal sériu týchto legendárnych áut ako adventný kalendár 2021)

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk (FE4071-free model)

Pár slov o predlohe:
Toto je auto Ariho Vatanena pre preteky Paríž - Dakar. S týmto autom vyhrala dvojica A.Vatanen - B.Berglund Paríž-Dakar v roku 1990.



Moje úpravy:
Upravil som uchytenie kolesa na streche a ešte pár drobností, auto som trošku zaprášil a urobil jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 22 Jan 2023 18:03

LADA SAMARA T3 DAKAR

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk (FE4060-free model)

Pár slov o predlohe:

V roku 1990 Lada Poch nasadila na Rallye Dakar tri špeciály Samara (v aute bol použitý motor Porsche), do ktorých usadli Jacky Ickx (so spolujazdcom Christianom Tarinom), Patrick Tambay (s Dominikom Lemoynom) a Jérome Riviére (s Danielom Jacquemardom). Najúspešnejším sa stal Ickx, ktorý preteky dokončil na skvelom siedmom mieste. Jednu rýchlostnú skúšku potom dokonca vyhral! Riviére bol jedenásty, zatiaľ čo Tambay kvôli zadrenenému motoru musel odstúpiť hneď po prvom dni. Štartovné číslo 213 je práve auto J.Icxa.



Moje úpravy:

Trochu som upravil nárazníky, blatníky a ešte pár drobností, auto som trošku zaprášil a urobil jednoduchú podložku.Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 29 Jan 2023 15:09

LAMBORGHINI LM002

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk (FE4061-free model)

Pár slov o predlohe:
V roku 1988 Švajčiarsky tím World LM Racing Team prihlásil jasne červený LAMBORGHINI LM002 na Paríž Dakar (jazdci JO.COUCET - M.KERZEN), a hoci niektoré zdroje uvádzajú, že musel z pretekov odstúpiť, iné zdroje uvádzajú, že toto auto so štartovným číslom 519 skončilo v kategórii Maratón na 10. mieste, čo vôbec nebolo zlé na súkromný tým...



Moje úpravy:
Tu som pridal viac detailov. Najprácnejšia bola konštrukcia okolo korby, na ktorej je lano, ktoré drží náhradné kolesá, ďalšie potom sú: upravená predná maska, rozšírené blatníky, pridané detaily na streche a ešte pár drobností... auto som trošku zaprášil a urobil jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:


Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný