Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 50
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Máj 2021 18:32

Zvonica z Malohontu: Drienčany

Mierka : 1:??
Autor : Jaroslav Jablonský
Vydavateľ : Vystrihovačky-papierové modely (Perfekt)

Renesančná zvonica z 50-ych rokov 17. storočia. Zvonica má murovaný základ. Je súčasťou areálu Evanjelického a. v. kostola a Pamätnej fary Pavla Emanuela Dobšinského na kopci nad dedinou, odkiaľ je pekný výhľad na Drienčany i CHKO Drienčanský kras. Fotka reálnej stavby:

Moje úpravy:
vyrezal som okná a urobil jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:

Zax | 50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 17 Máj 2021 14:32

Ruské protitankové delo ZIS-2
(Pomník a "skanzen" v Skároši - prvej oslobodenej dediny v okrese Košice-okolie (17.12.1944), 20km od Košíc)

Mierka : 1:25
Autor : Ing. Ladislav Jakubčo, BaJ
Vydavateľ : Fifík

Pridám ďalší kúsok do série pamätníkov a keďže sme 8-9.5 oslávili koniec II.svetovej vojny, pridávam pamätník práve na toto obdobie. Model ZIS-2 vyšiel vo Fifíku, podložku som urobil podľa reálneho pamätníku v Skároši, ktorý vyzerá takto:

Čo sa týka samotného modelu, tak som si myslel, že ide o jednoduchý model, ale tie rúrkové diely neboli celkom jednoduché, aspoň pre mňa...model som sa snažil aspoň trochu vylepšiť-všetko, čo tam bolo len nakreslené som urobil trošku viac plastické, pridal nity, ešte by sa dalo trochu pohrať s kolesami...pridal som trochu patiny...snáď to vyzerá trochu lepšie...podložku som sa snažil urobiť podľa reálneho pamätníka.
Pár fotiek:

Saskardin | 47

Príspevokod užívateľa Saskardin » 17 Máj 2021 21:29

Parádička :big smile:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Chi Ri Type 5 (Modelik)

Zax | 50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Máj 2021 13:45

Dík, chcel som tu vyskúšať takú lacnú sypačku statickej trávy, ktorú som zohnal kdesi na ebay, ale moc to teda nefunguje, takže si to budem musieť nakoniec zmontovať predsa len podľa toho návodu, čo je tu na fóre... :wink:

Zax | 50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Jún 2021 11:33

Hačikó
(Bronzová socha na vlakovom nádraží Šibuja v Tokiu)

Toto je len taká drobnosť-ďalší kúsok do série pamätníkov. Nielen významný ľudia a udalosti majú pamätníky, aj pár zvierat má svoju sochu. Mám rád psy, celý môj život mi robia spoločnosť (teraz mám už šiesteho), takže keď som našiel tento 3D model, musel som si ho zaradiť do zbierky. Ide teda o kombináciu 3D tlače (socha a nápis) a papierového modelu (podstavec). Dá sa to síce vytlačiť aj s podstavcom, ale bola by to zbytočne dlhá tlač a aj tak som si to chcel upraviť, takže som si urobil podstavec svoj. Čo sa týka predlohy, tak to asi netreba vysvetľovať, ide o psíka, ktorý po smrti svojho pána ešte 9 rokov chodil každý deň čakať na nádražie či sa náhodou nevráti... Boli o ňom natočené 2 filmy, tých sôch je viac, táto bola prvá, pôvodne postavená v roku 1934, obnovená v roku 1948, stojí na nádraží, kde každý večer čakal. Viac tu:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ha%C4%8Dik%C3%B3

Pár fotiek:

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný