Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 51
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Apr 2022 17:30

LADA (VAZ 2121) NIVA 1600 Dakar

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk (FE1529-free model)

Pár slov o predlohe:
Toto auto sa zúčastnilo Paríž - Dakar 1983 kde obsadilo 2. miesto. Piloti boli André Trossat a Eric Briavoine (obaja Francúzko)

Moje úpravy:
...len pár drobností, auto som trošku zaprášil a urobil jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:

Zax | 51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Jún 2022 23:16

Pamätník motorizovaných jednotiek
(ZIS 6, BM-13 "Kaťuša")

Mierka : 1:?
Autor : Ing. Ladislav Jakubčo, BaJ
Vydavateľ : Papierové modely, vystrihovačky (Perfekt)

Tento pamätník je venovaný vojakom sovietskych motorizovaných jednotiek, ktorí padli vo Veľkej vlasteneckej vojne (1941-1945). Nachádza sa v meste Krivoj Rog na Ukrajine.
Je to ďalší prírastok do mojej série pamätníkov...tento pamätník som si vybral, pretože som mal dostatok fotiek z rôznych uhlov, tak som mohol ako tak urobiť zodpovedajúci podstavec...
Model kaťuše je z červenej knihy vystrihovačiek od pána Jakubča. Model som neupravoval, len som prerezal "vzduch" a vymenil farbu okien podľa reálnej predlohy. Podstavec som urobil približne podľa fotiek, v prednej časti som ho trochu skrátil, pretože už takto je to dosť veľké...Pôvodne som si myslel, že to je jednoduchý model, ale toto nie je celkom pravda, dosť som s tým zápasil...nie je to ideálne zlepené, ale aspoň sa mi to podarilo dokončiť.

Pár fotiek:

Zax | 51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 19 Jún 2022 10:55

Zvonica v obci Podzámčok
(okres Zvolen, SR)

Mierka : 1:87
Autor : Michal Vršanský, Tomáš Hrebík
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Drevená zvonica z roku 1868 so štvorcovým pôdorysom stojí pri kostole sv. Jána Krstiteľa na návrší v strede obce Podzámčok. Nachádza sa v nej zvon z obdobia baroka, z roku 1782 od Jána Juraja Knoblocha z Banskej Bystrice. Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2000. Fotka reálnej stavby :

Moje úpravy:
prerezal som "vzduch" a urobil som jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:

Zax | 51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 26 Jún 2022 15:07

Kaplnka sv. Jozefa
(Kestřanské kaplnky)

Mierka : 1:87
Autor : Marián Hlaváč, Miroslav Gabriel
Vydavateľ : MiGas and MED, 2019

Kaplnka sv. Jozefa je výklenková kaplnka zo začiatku 19. storočia v miestnej časti Chotěbořice.
Fotka reálnej stavby:

Model vyšiel v zošite Kestřanské kaplnky, ktorý obsahuje 6 kaplniek plus 2 varianty, takže sa dá postaviť celkovo 8 kaplniek. Ja som začal kaplnkou sv. Jozefa. Je to maličký model s pár dielmi tak som pridal aspoň dvierka podľa reálnej predlohy a figúrku.

Moje úpravy:
pridal som dvierka podľa reálnej predlohy, figúrku a urobil som jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný