Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 22 Okt 2023 00:54

Veterný mlyn

Mierka : 1:120
Autor : Marián Hlaváč
Vydavateľ : MIGAS

Ďalší model do série ľudovej architektúry. Toto bol jeden z prvých modelov čo som zlepil, keď vyšiel v časopise Zenit... tak som si dal repete po nejakých 35 rokoch...Model je bez úprav, zlepil som aj doplnky - voz, rebrík a mlynské kamene, doplnil som trávu, figúrky a stromy, pár fotiek:

Zax | 52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Nov 2023 22:40

Deepsea Challenger

Mierka : 1:35
Autor : Julius Perdana (free model)
Vydavateľ : paper-replika.com

Pár slov o originále:

Deepsea Challenger (DCV 1) je 7,3-metrová (24 stôp) ponorka navrhnutá tak, aby dosiahla dno Challenger Deep (Mariánska priekopa), najhlbšieho známeho bodu na Zemi. (ponorka dosiahla hĺbku 10.898 m) 26. marca 2012 kanadský filmový režisér James Cameron pilotoval toto plavidlo, aby dosiahol tento cieľ pri druhom ponore s posádkou. Deepsea Challenger je postavený v Sydney (Austrália), výskumnou a dizajnérskou spoločnosťou Acheron Project Pty Ltd, zahŕňa vedecké zariadenie na odber vzoriek a 3-D kamery s vysokým rozlíšením; ponorka dosiahla najhlbší bod oceánu po dvoch hodinách a 36 minútach zostupu z povrchu. (zdroj.wikipedia)

Model sa dá stiahnuť z paper-replika.com. Trup je celkom pekne spracovaný, ale detaily chýbajú, tak som ich dorobil podľa dostupných fotiek...Upravil som nasledovné veci:
-do vertikálnych motorov doplnené lodné skrutky
-nad priezor doplnená 3D kamera
-nad priezor doplnené 4 reflektory
-doplnené ramená, na pravom ďalšia 3D kamera a reflektor, na ľavom reflektor, doplnené káble
-dorobená robotická ruka pod priezorom, doplnený reflektor a káble
-do pravej a ľavej šachty dopnené detaily a záťaž
-doplnené nity a rámy z drôtu, ktoré chránia vertikálne motory a reflektory...
...a to je asi všetko...pár fotiek:

Zax | 52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 23 Nov 2023 23:07

The Scream
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: etsy.com

Video: https://youtu.be/BqSo8-dZQcQ

Nedávno bol Haloween tak aj Keisuke Saka vydal pri tejto príležitosti automat. Aj tento automat sa dá kúpiť na etsy.com. (pdf:4 strany s dielmi + 2 strany s navodom) Úpravy som nerobil, okrem zafarbenia zadnej strany tlače (tam kde bola po zlepení vidieť), pri lepení všetko sedelo ako vždy pri tomto autorovi a hotový automat funguje celkom pekne.

Zax | 52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 03 Dec 2023 17:28

Zvonica v Lieskovom
(obec Cerová)

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

V obci Cerová (okres Senica, Slovensko), časti Lieskové sa nachádza zachovalá murovaná zvonica s jedným zvonom. Podľa farskej kroniky na tomto mieste stála staršia drevená zvonica postavená ešte pred kostolom, lebo už v roku 1793 bola ako veľmi schátraná opravená. Pri veľkom požiari v roku 1814 úplne zhorela a žiare ohňa neodolal ani zvon. V roku 1815 si dali Lieskovčania uliať nový zvon a o desať rokov si postavili novú zvonicu. V 60. rokoch 20. storočia ju poškodilo zemetrasenie i silný vietor, preto ju Lieskovčania opravili. Zvon po dlhoročnom používaní praskol, preto ho v roku 2020 nahradil nový. Pri posvätení dostal meno Ján na počesť cerovského rodáka arcibiskupa mons. Jána Bukovského. Fotka reálnej stavby:

Model som upravil - prerezal som okná a dorobil poschodie so zvonom, pridal jednoduchú podložku. ...pár fotiek:

Zax | 52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 11 Dec 2023 00:25

Climbing Santa Bank
(kinetický model)

Video: -
(tentokrát bez videa, momentálne fungujem v provizórnom režime na notebooku, potrebujem preinštalovať windows na mojom PC na čo teraz nemám moc času, tak keď sa to podarí doplním aj video)

Idú vianoce tak pridám prvý vianočný automat - pokladničku so Santom. Hore sa hádžu mince vďaka čomu sa Santa posúva hore po komíne, keď je váha mincí dostatočná mince sa presypú dole odkiaľ sa dajú vybrať a Santa sa presunie do dolnej polohy. Aj tento automat sa dá kúpiť v digitálnej podobe na etsy.com. Úpravy som nerobil, pri lepení všetko sedelo a ako vždy pri tomto autorovi a hotový automat funguje pekne.

Zax | 52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 27 Dec 2023 00:06

Papírový betlém

Mierka: ?

Autor: Tomáš Hrebík, vTOM

Vcelku jednoduchý betlehem, ktorý som vložil do krabičky, na pozadie som pridal pár hviezdičiek a na podlahu piliny.

Zax | 52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Jan 2024 17:30

Warming up for X-Day
(kinetický model)

Video: -
(momentálne fungujem v provizórnom režime na notebooku, potrebujem preinštalovať windows na mojom PC na čo teraz nemám moc času, tak keď sa to podarí doplním aj video)

Pridám ďalší vianočný automat - rozcvičujúceho sa soba a keďže máme začiatok roka tak by sa takáto rozcvička hodila po silvestri asi nám všetkým. :wink:
Aj tento automat sa dá kúpiť v digitálnej podobe na etsy.com. Úpravy som nerobil, pri lepení všetko sedelo ako vždy pri tomto autorovi a hotový automat funguje pekne.

...pridám ešte prehľad modelov, ktoré som zlepil v roku 2023 (v takom poradí ako som ich postupne lepil) :

Prajem všetkým veľa šťastia, zdravia a úspechov v novom roku a nech nám to lepí aj v roku 2024 :wink:

petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 01 Jan 2024 20:47

Zax napísal:
Pridám ďalší vianočný automat - rozcvičujúceho sa soba

On sa rozcvičuje?
Ja som si myslel, že si to rozdáva s jedličkou :haha:

Zax | 52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Jan 2024 22:02

Vidiš takto som sa na to nikdy nepozeral :big smile: ale ako sa vraví, každý tam vidí to, čo tam chce vidieť :bad smile:

Zax | 52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Jan 2024 18:33

Nativity play set

Mierka: ?

Autor: Playrama, Etsy

Keďže som bol skoro celé vianočné sviatky v práci, nestihol som si zlepiť skoro nič...pár betlehemov som ale začal a keďže teraz už mám viac voľného času môžem ich aspoň dokončiť...Ide o jednoduché betlehemy, ktoré som si zohnal na Etsi. Prvým je tento betlehem, ktorý sa dá postaviť s voľnými figúrkami, ktoré si deti môžu rozložiť. Ja som z toho urobil betlehem, ktorý som umiestnil do krabičky.

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný