Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Aug 2022 17:52

Kaplnka sv. Floriána
(Kestřanské kaplnky)

Mierka : 1:87
Autor : Marián Hlaváč, Miroslav Gabriel
Vydavateľ : MiGas and MED, 2019



Kaplnka sv. Floriána je výklenková kaplnka z 1. polovice 19. storočia v obci pri výpadovke na Lhote u Kestřan.
Model vyšiel v zošite Kestřanské kaplnky, ktorý obsahuje 6 kaplniek plus 2 varianty, takže sa dá postaviť celkovo 8 kaplniek.
Moje úpravy:
pridal som figúrku, dvierka a urobil som jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:



Zatiaľ hotové Kestřanské kaplnky:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 21 Aug 2022 21:59

Kríž Ježiša Krista
(Kestřanské kaplnky)

Mierka : 1:87
Autor : Marián Hlaváč, Miroslav Gabriel
Vydavateľ : MiGas and MED, 2019



Kríž v miestnej časti Chotěbořice. Ide o dvojmodel v neopravenom a opravenom stave.



Moje úpravy:
Bez úprav, pridal som figúrku a urobil jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:

Pôvodný stav:



Opravený stav:



Všetky Kestřanské kaplnky vo fotorámiku 15x10 cm:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 31 Aug 2022 23:29

Vostok 1 - kozmická loď
(Sovietsky zväz)

Autor: Jan Rukr, Waclaw Tabencki, Drahomíra Frýbová

Vydavateľ: ABC 14/2022

Mierka: ?

Ďalším mojim prírastkom do kozmickej techniky je tento zaujímavý dvojmodel kozmickej lode Vostok 1. Nedávno som lepil prvý model, ktorý vyšiel v časopise Zenit, teraz prišiel na rad prvý model, ktorý vyšiel v časopise ABC. Pôvodná verzia vyšla v ABC 7/1962, v tohtoročnom ABC vyšla pretlač tohto modelu, ktorá bola doplnená o verziu od J.Rukra, ktorý pre obe verzie urobil aj pekný stojan. Pár slov o originále:



Vostok 1 bol sovietsky pilotovaný orbitálny kozmický let v rámci programu Vostok a prvý kozmický let s ľudskou posádkou vôbec. Vostok vyštartoval 12. apríla 1961 s kozmonautom Jurijom Gagarinom na palube. Obletel Zem a po 106 minútach úspešne pristál na padáku.

Model som lepil z originálu z časopisu ABC, trochu som s tým zápasil, ale nejako sa mi to podarilo zlepiť...pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 11 Sep 2022 12:58

Peg-Leg Pirate
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA PIRATES! (kniha)

Video: https://youtu.be/NDf0mgmuraE



tento automat je z knihy AMAZING AUTOMATA PIRATES! V knihe je celkom 5 roznych piratskych automatov. Je tam pár všeobecných slov o pirátoch, potom každý automat je inšpirovaný nejakým slávnym pirátom, návod na zostavenie a 3 listy s predseknutými dielmi. Strihať sa teda nemusí, ale lepeniu sa nevyhnete...ja som si to ešte zaretušoval...kniha je síce v angličtine, ale návod je obrázkový takže sa to skladá v pohode (naviac diely ktoré sa lepia spolu sú označené rovnakými číslami) Je tam ešte priložené fotopozadie s palubou lode.

Toto je posledný automat zo série pirátskych automatov, celá séria je zakončená pirátom s drevenou nohou a s papagájom na pleci. :bad smile:



Všetky automaty pekne spolu:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 02 Okt 2022 21:06

JAWA 884.5 /Mega Graghic/ 1:12

Mierka : 1:12
Autor : Miloš Čihák
Vydavateľ : Mega Graghic



Model plochodrážnej motorky. Čiastočne upravený model. Kompletne som prerobil kolesá, ktoré dostali výplet, bombírovanie na boky aj obvod vrátane dezénu. Zvyšok je upravený len v drobnostiach, ešte som pridal jednoduchú podložku. Pár fotiek:



Finálny stav po malej úprave podložky:

Naposledy upravil/-a Zax v 01 Jan 2023 15:22, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Recoil | --
Príspevky: 22
Meno: Recoil

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Recoil » 07 Okt 2022 08:09

Piráti sú riadna sranda :) A motorka parádna, bez srandy. Výplet na nej je super apgrejd. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Spitfire | --
Príspevky: 565
Meno: Kurt

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Spitfire » 07 Okt 2022 08:16

Skvelá konštrukcia, najmä lúče!

Pekná dioráma!

S pozdravom
Kurt

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 21 Okt 2022 23:17

Automaty mám rád, každý rok si pár týchto pohyblivých modelov postavím. Pokiaľ k tomu dopredu neexistuje video, niekedy som sám prekvapený ako sa to dokáže pekne rozpohybovať :big smile:

Čo sa týka vypletaných kolies v podstate ich robím už pri každej motorke (kde boli aj reálne použité), je s tým síce viac roboty, ale toto je tak dominantný detail (spolu s kompletne bombírovanými kolesami s dezénom) že to stojí za to takto to urobiť :wink:

Kto bol v Nitre si možno všimol túto malú kaplnku medzi oldies modelmi, konečne som sa dostal k tomu aby som si ju pridal do galérie...

Zámocká kaplnka

Mierka : cca 1:150
Autor : Marián Hlaváč
Vydavateľ : Elektrón/Zenit 3/1992

Toto je pomerne starý model, ktorý má 30 rokov. Model vyšiel ešte raz s trochu upravenými farbami, ja som staval pôvodnú verziu. Chcel som si vyskúšať, ako bude vyzerať popri aktuálnych modeloch architektúry...Má to svoje limity, ale keď tomu človek venuje trochu času stále sa z toho dá urobiť celkom pekný model...
Toto o predlohe napísal autor:
Súčasťou barokových zámockých záhrad a parkov bola veľmi často drobná architektúra - fontány, skleníky, hudobné pavilóny, ale aj malé kaplnky. Často boli neodmysliteľnou súčasťou záhrady, a preto stavitelia kládli veľký dôraz na začlenenie architektúry do prírodného prostredia. Nachádzali sa v príjemných zákutiach a spolu s okolitými stromami či drobnými jazierkami ešte viac umocňovali dojem z celého zámockého areálu.

Moje úpravy:
Samotný model som moc neupravoval, ako ozdobné gule som použil špendlíkové hlavičky. Upravil som vežu, kde som prerezal okná a pridal zvon, hornú časť som vybrúsil zo špajdle a pridal kríž.
Oválnu podložky som si vytlačil na 3D tlačiarni, pridal som nejaké stromy, trávu a pár figúriek...Stále to ale chcelo ešte pridať nejaký pekný detail a tak som začal uvažovať o koči s koňmi...pôvodne som si chcel urobiť nejaký vlastný, no spomenul som si, že pán Vyškovský podobný doplnok urobil vo svojom modely Vily z roku 1901 v Petrovicích a tak som použil model jeho bryčky...Nebolo to až také jednoduché postaviť, ale nejako som to dal...Na bryčke som upravil akurát kolesá, ktoré som si vytlačil na fóliu aby boli priehladné...vo finále som ešte pridal postroj pre kone a to by bolo asi všetko...

Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 03 Nov 2022 00:32

Halloweenske papierové automaty
(kinetické modely)



aj tento rok som si urobil nejaký ten strašidelný automat, teda vlastne dva... :bad smile:

Pennywise

Zdroj: etsy.com

Autor: Keisuke Saka

Jednoduchý automat, po zatlačení tlačítka klaun zmení výraz tváre.



Conservatory Coffin

Zdroj: haunteddimensions.raykeim.com

Autor: Ray Keim

Jednoduchý automat, po zatlačení tlačítka sa zdvihne veko truhly.


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 13 Nov 2022 22:28

Untiring Kitty
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: etsy.com

Video: https://www.youtube.com/watch?v=E7P5UbzDvY8



Ďalší automat od Keisuke Saka. Tento automat sa dá kúpiť na etsy.com. (pdf:2 strany s dielmi + 2 strany s navodom) Úpravy som nerobil, pri lepení všetko sedelo a hotový automat funguje pekne a hladko.


Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní