Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa WanRayen » 06 Júl 2022 10:19

serpens napísal:BTW Stano WC si nepamatas, lebo ten sanitarny kontajner tam zrejme vtedy este nebol a na WC sa chodilo do vnutra...

tak Tak. Kontajner bol privezený v zime 2012 a leto 2013 už bol v prevádzke

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Júl 2022 10:43

WanRayen napísal:...ak to vyjde vidíme sa v NITRE a potom by sme mohli na jednu noc prespať v Partizánskom vo hvezdárni. Čo vy na to?


:victory:
Čiže hvezdáren 15.10.2022 cestou z Nitry? To mi vychádza ako mocno dobrý nápad.

Ruka hore, 1+1
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa serpens » 06 Júl 2022 10:44

Keď už sme pri tom guláši - dobre sa pamätám, že Maťo mal silnú alergiu na mäsové proteíny a práve táto zázračná "tekutina" ho postupne vyliečila a teraz už také veci nerieši? :scorn: :haha: :P
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa spider » 06 Júl 2022 10:47

To mi pripomenulo jeden Hrádok, kde sa po akcii išlo na nejakú chatu. Ja som tam teda nešiel, ale tuším ste niekam išli na jednu noc, možno aj dve. Bolo to ale dávno, v časoch, keď ešte lepil aj Patero :)
Takže ja som za, pokojne aj dve noci, ak by to šlo.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa pisho66 » 06 Júl 2022 10:50

Akože mlieko nemôžem a z hovädzieho mäsa niečo cítim, ale keď gulášmajster uvarí túto zázračnú "tekutinu", tak aspoň čo som si všimol v posledných rokoch je všetko v poriadku :) . Takže guláš len od Petopata :wink:

Po Nitre by to šlo
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa martin1807 » 06 Júl 2022 11:03

Som rád, že som sa aj napriek okolnostiam mohol na deň zastaviť. :big smile:
Ďakujem za výborné gastro zážitky, zaujímavé workshopy a príjemne strávený čas.:)
Rád som vás všetkých zase po čase videl, dobre bolo, tak snaď sa vidíme aj niekedy nabudúce :victory:

Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Júl 2022 14:36

Tie športové aktivity napadli aj mňa až dnes ráno (žeby spánkový deficit?!). Ako aj Spider písal, možno keby sme ich mali, nemáme toľko priestoru sa púšťať do dlhých diskusií problémov tohto sveta. :)

spider napísal:Inak, práve som zistil, že som mal celý čas v kufri badmintonové rakety s košíkmi. Dúfam, že by to nikto ani nehral, lebo ma to serie, že som na to zabudol :haha:

Ak by moc nefúkal vietor, podľa mňa by sa našli hráči. Joj, keby si videl ten badmintonový zápas Ivant vs. Petopato spred pár rokov :haha: :haha:

Možno by sa naozaj hodilo niekde spísať akýsi "zoznam úloh na ďalší ročník", kým máme čerstvé spomienky a podnety.

A ten nápad si zorganizovať nejaké "afterparty" po Nitre sa mi tiež páči a išiel by som. Ale jedným slovom dodám, že som aj trochu skeptický, keďže už boli pokusy o zimnú hvezdáreň a pod., no napokon to ostalo v rovine nápadov, možno aj kvôli nízkej účasti. Čiže sa na to neteším, ale o to viac budem rád, ak sa to stane realitou :victory:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa petopato » 06 Júl 2022 21:11

Tiež sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným za príjemne strávené chvíle, ale hlavne pomocníkom pri varení, ktorí ma doslova rozmaznávali a nenechali ma nič robiť okrem dirigovania a kúrenia pod kotlíkom. :wink:
K tým debatám (hádkam) hádam len toľko, že snáď nám to každému niečo dalo, mne teda určite, lebo som si rozšíril obzor a akokoľvek divne to vyznie aj takto sa lepšie spoznávame a vieme spolu fungovať.
Hlásim sa na Hvezdáreň 2023! :victory:

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa johnny7 » 06 Júl 2022 22:24

Konečne som sa dostal k tomu, že ako bolo na hvezdárni. Pre mňa je to každoročne "musí byť" akcia a len kvôli last minute dovolenke by som bol ochotný rozhodovať sa, že či prídem alebo nie.

Tohtoročná hvezdáreň bola trochu špecifická, bolo nás dosť málo a ešte aj na poslednú chvíľu sa zo zdravotných dôvodov museli odhlásiť "stálice" čo ma mrzelo, lebo som sa tešil na celú nahlásenú posádku. Tí čo došli, tým Ďakujem za príjemné strávenie troch dní plných diskusií, síce aj o nepríjemných témach. Až na jedno moje "zlyhanie" (Miro, Peťo, Peto a Stano vedia) keď mi už došli psychické sily a argumenty to bolo super. Dozvedel som sa opäť veľa nových vecí, keďže diskutéri sú inteligentní ľudia, s ktorými rád preberám akékoľvek témy (aj keď tohtoročné boli niektoré také, že to proste nevymyslíš). Keby netrebalo spať, tak by sme šli asi 4 dni v kuse

Dostal som aj ocenenie, za čo ďakujem hlavne kvôli mojim deťom, lebo tie keď to videli, tak hneď som v ich očiach zase stúpol. Pohár bol za to že som bol najaktívnejší lepič, aj keď by som to nazval skôr prilepič. Lebo som len prilepoval čo som si doniesol už pripravené .

Ja som prišiel až druhý deň, takže som prišiel o nejaké kulinárske zážitky, ale to čo som stihol...Slintám ešte teraz. Za mňa bol guláš tento rok best of the best a dal som si niekoľkokrát. Boli to moje raňajky, obed aj večera. Halušky síce klasika (...veď tam nie je čo pokaziť...) Ale samozrejme výborné. Aj keď....slanina mi prišla nejaká horká)

Tie športové aktivity beriem ako jediné negatívum tohto roka. Tiež som sa tešil na vzduchovku a chcel som aj doniesť strelivo, nech máme dosť. Ale ako som sa balil, nezobral som ani frisbee čo aspoň to sme mohli pometať trošku.

Páni. Tešilo ma... a ako by ujo Murphy povedal, neteším sa na budúci rok a hlásim moju účasť možno už aj na štyri dni. Ak to bude po 5. júli, nie predtým
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa developer10 » 27 Júl 2022 11:00

Počúvajte, netešitelia, ako to bude s budúcim jubilejným ročníkom? Hovorili sme o nejakom termíne, ale či si už môžem zarezervovať u rodiny ako fixný a nemenný, na ktorom budeme pokračovať v zaujímavých témach ako názovfirmy na výrobu elektromobilov ktorý sa nevyslovuje alebo či je paradajka ovocie... A samozrejme to lietadlo na bežiacom páse a určite viac lepenia, že jo?! :D Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Archív 2022"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných