Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Júl 2022 22:25

Ahojte všetci, ktorí ste boli, ale aj tí, ktorí ste neboli, a najmä tí, ktorí ktorí ste ešte nikdy neboli na Papierovej hvezdárni! Ja som bol toho roku prvýkrát a tu je pár teplých slov o tom, s akými pocitmi som odtiaľ odišiel:

Report
Z DENNÍKA NOVÁČIKA

Možno by sa zdalo, že neexistuje dôvod, pre ktorý by taký starý kôň s dvoma deťmi a spokojným životom mal tráviť predĺžený víkend s neznámymi chlapmi na druhej strane republiky. Ešte k tomu v starej hvezdárni v zabudnutej “diere” skoro na konci sveta. Ten, čo má deti, ale asi skôr pochopí, že jo. A ešte k tomu sú všetci klamári!
Nikto z prítomných sa že vraj na hvezdáreň netešil! Ja som sa tešil ako prasa, a nepokazili to ani pokusy mojej rodiny o opakovanú sabotáž inou akciou :haha: Túto akože kliatbu treba prelomiť, zrušiť predsa, tak sa na to dám! Podľa mňa sa všetci vždy strašne tešia, iba ro skrývajú, zatajujú a klamú, že sa netešia!!

Ďalšia vec, ako som vravel, všetci ste boli pre mňa neznámi chlapi a poznal som vás viac menej iba vo virtuálnom svete. Chuť vás spoznať aj osobne bola silnejšia o to viac, že niektorým som sľúbil za ich pomoc alebo informácie pivo a svoje sľuby nerád nedodržiavam :) Extra pivo si zaslúžil Stano Spider za ponuku spolujazdy od vlaku, ešte pred začiatkom dokázal, že modelári sú skvelá parta a veľkí pohoďáci, o to viac som sa tešil.

Smutný som bol, keď som videl odhlášky z akcie, a hlavne som sa tešil na Tina, dôvodov bolo viac a niektoré možno počkajú na neskôr. Taktiež ma trochu mrzelo, že som musel odísť skôr a zmeškal som pozorovanie. Krátke súkromné pozorovanie s riaditeľom nebolo nič extra, ale aj tak to bol príjemný bonus.

Ale poďme k tomu čo bolo… Bolo úžasne! Počasie paráda, ubytko akurát, strava famózna (Petopato a Serpens ďakujem za ďalšiu inšpiráciu, nabudúce sa pridám aktívnejšie), ale hlavne vy všetci - chlapi modelári! Aj ja by som sa sťažoval na pomer debát ku lepeniu, ak by neboli také dobré, také osviežujúce, a hlavne ak bolo dobré zadanie úvodnej otázky (napríklad to lietadlo…).

Čo som sa najviac tešil boli workshopy, keďže na lepenie som kvôli využitiu hromadnej dopravy nemal pakšamenty. Samé dobré veci a hlavne vysvetlené tie veci, ktoré aj reálne využijeme. Ďakujem ešte raz aj Mirovi aj Icovi! Idem skúšať, uvidíme čo z toho vyleze.

A bezpochyby gratulujem Johnymu ako držiteľovi putovného pohára na najbližší rok - vidieť Dragona a Tvoju prácu naživo bol naozaj zážitok!

Takže ako nováčik môžem povedať len jedno - akcia, nad ktorou netreba váhať. Ako povedal jeden nemenovaný účastník: “Ak nie si k****, si tu vítaný vždy!” tak aj v tomto nadnesenom a humornom duchu sa vliekla moja účasť a môžem každému vrelo odporúčať.

A určite nabudúci rok, ak sa nás pozbiera viac vychodňaroch, beriem auto, tak neváhajte a nepremýšľajte! Vidíme sa o rok! Trimce še!

A ešte nejaké špatné fotoky odomňa
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Júl 2022 23:17

developer10 napísal:Nikto z prítomných sa že vraj na hvezdáreň netešil! Ja som sa tešil ako prasa, a nepokazili to ani pokusy mojej rodiny o opakovanú sabotáž inou akciou Túto akože kliatbu treba prelomiť, zrušiť predsa, tak sa na to dám! Podľa mňa sa všetci vždy strašne tešia, iba ro skrývajú, zatajujú a klamú, že sa netešia!!

Prekukol si nás! :doubt:

Ale aby sme to dali na správnu rovinu (myslel som, že to bolo vysvetlené na mieste): Toto je naša povera, ktorá (pokiaľ si dobre pamätám) pochádza od Serpensa po tom, čo sa viackrát stávalo, že ľudia, ktorí sa najviac tešili, napokon nemohli prísť z rôznych dôvodov. Samozrejme, že vnútorne sa všetci tešíme, ale máme povinnosť to zadržiavať, aby sa veci nedo...

Inak ten prístup sa niekedy osvedčí aj v bežnom živote: radšej sa dopredu príliš netešiť, nevžiť sa do niečoho, čo ešte len bude. Ak to z nejakého dôvodu nevyjde, človek je potom menej sklamaný. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa serpens » 06 Júl 2022 00:00

developer10 napísal:Nikto z prítomných sa že vraj na hvezdáreň netešil! Ja som sa tešil ako prasa... a hlavne som sa tešil na Tina... zmeškal som pozorovanie...

Murphy nikdy nespí :P Ber to ako výstrahu a bud rad, že si vobec docestoval :haha:

Keď sa človek teší popredu, maximálne sa naplnia jeho očakávania, keď sa neteší a akcia vyjde, radosť sa znásobí...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa sony » 06 Júl 2022 08:22

o tom "tešení" by vedel aj Traktor rozprávať, ak si dobre pamatám, tak mu cestou na hvezdáren niekto napáral do auta, pár ročníkov dozadu, či? :P

A je mi ľúto, že som vás tento rok neprišiel pozrieť, na poslednú chvílu nám oznámili, že Veronku vezmú na operáciu (vyberali jej nosné mandle), tak som ostal doma pre prípad nepredvídateľnej komplikácie. Murphy!!!
A to sme sa s Tinkou vôôôôôôôôôôôôôôbec netešili na Hvezdáreň :haha:
Naposledy upravil/-a sony v 06 Júl 2022 08:25, upravené celkom 1 krát.
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa spider » 06 Júl 2022 08:23

Nechal som si to trochu prejsť hlavou, aby som na niečo nezabudol.

Na hvezdárni som sa objavil po 11 rokoch. Vtedy som bol ešte zasran, takže som všetko bral asi inak, ako teraz a hlavne, takmer nič som si už nepamätal, musel som sa pýtať, kde sú WC a podobne :D. Takže dá sa povedať, že to zhodnotím ako taký polo-nováčik.
Išiel som tam síce s tým, že ostatných poznám, ale predsa len, chvíľa niekde na výstave raz za niekoľko rokov je iné, ako keď ste "zatvorení" na hvezdárni niekoľko dní. Hlavne teraz, keď je spoločnosť v takom stave, že sa polarizuje všade a všetko, som mal trocha obavy, či sa tam nedohádame na niečom tak, že tam niekto hodí o zem špekačku, sadne do auta a pôjde domov. To sa naštastie nestalo. Ako sa už spomínalo, síce boli témy, kde sa viac prekrikovalo a vyzeralo to už všelijako, bolo to len v takom zápale a snáď tam nikto nebral nič zle ani osobne. Teda aspoň ja som sa na nikoho neurazil a po chvíli som už vypustil, o čom sme sa bavili.

Čo sa týka programu, bol som trocha "sklamaný" (preto úvodzovky, lebo to nebolo priamo sklamanie), keď som sa pýtal na tie body programu ako strieľanie zo vzduchoviek na terče a podobne a niekto hovoril, že to bolo len také "skopírované z minulých rokov". Je mi jasné, že sa tam nedá naplánovať komplet program na každú hodinu, ale teda s malou dušičkou som sa tešil na takéto súťaživé aktivity. Keby sme mali viac takýchto aktivít, bolo by menej času na zbytočné motanie sa v témach, kde sa to možno naťahovalo viac, ako malo. Inak ale workshop v Rhine super, rovnako aj prezentácia rezania plotrom. Prezentácia od pána (ja som vám vravel, že hovoril "ja vám niečo nachystám a pustím" :D ) bola podľa mňa fajn a pre mňa zaujímavá, ale rozumiem, že ak to počúvate každý rok a teraz to bolo bez Tina, niektorí už počítali sekundy do konca. Trochu škoda, že som zmeškal to pozorovanie, pretože som na jednu noc odbehol. Nevadí, nabudúce snáď Tino odprezentuje všetko.

Jedlo – tu nemám čo dodať. Skvelé. Guláš perfektný (mal som asi 3 alebo dokonca 4 porcie), halušky rovnako super a punčáky jedna báseň.

K účasti – škoda, že sa niektorí na poslednú chvíľu museli odhlásiť, ale aj také sa stáva a nabudúce sa menej tešte! Prajem skoré uzdravenie. Nabudúce snáď vo väčšom počte, nech zaplníme stoly a trocha sa povenujeme modelom, nech to Johny nemusí ťahať sám.

Každopádne, zhrniem to, za mňa super akcia. Boli možno nejaké malé muchy, ale všetky plusy ich prevalcovali. Rád som vás všetkých po rokoch videl, dodalo mi to motiváciu dokopať sa k modelom častejšie a aj to prezentovať. Nech sa všetkým darí a o rok sa vidíme zas :victory:

Na záver nejaké fotky (nefotil som takmer vôbec):


Inak, práve som zistil, že som mal celý čas v kufri badmintonové rakety s košíkmi. Dúfam, že by to nikto ani nehral, lebo ma to serie, že som na to zabudol :haha:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa serpens » 06 Júl 2022 09:07

Teoria stále drzi :haha: A to nevraviac o tom, že lowi mal terc na sipky...
spider napísal:Čo sa týka programu, bol som trocha "sklamaný"...
...ale teda s malou dušičkou som sa tešil na takéto súťaživé aktivity...
Inak, práve som zistil, že som mal celý čas v kufri badmintonové rakety s košíkmi. Dúfam, že by to nikto ani nehral, lebo ma to serie, že som na to zabudol :haha:


spider napísal:Keby sme mali viac takýchto aktivít, bolo by menej času na zbytočné motanie sa v témach, kde sa to možno naťahovalo viac, ako malo.

Inak toto je pravda, sice hralo proti tomu slnko s tymi uzasnymi teplotami, ale mohli ste to vytiahnut :scorn: Na takéto veci je práve Tino a Toudi (vid. hadzanie lietajuceho taniera)...

BTW Stano WC si nepamatas, lebo ten sanitarny kontajner tam zrejme vtedy este nebol a na WC sa chodilo do vnutra...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa WanRayen » 06 Júl 2022 09:09

Ahojte chalani.
Mrzí ma to, že sa to tak vyvrbilo na poslednú chvíľu. Mrzí ma hlavne to, že som nemohol byť s Vami. Hvezdáreň je pre mňa oddych a o to viac, že som na nej dovolenkovo a nie pracovne. Fakt som sa na Vás tešil a budem sa tešiť aj na budúce. Mal som zbalené aj vzduchovky a plyňáky, terče a aj malý strelecký pohár pre víťaza. :-( :-( :-( prívesky kozmonautov som vám chcel doniesť. Pozorovali by sme každú noc tak ako po minule ročníky.
Preto sa Vám ospravedlňujem, že ste si to po tejto stránke až tak neužili. :confuse:
Každopádne ak to vyjde vidíme sa v NITRE a potom by sme mohli na jednu noc prespať v Partizánskom vo hvezdárni. Čo vy na to? :P

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Júl 2022 09:27

Už teraz sa teším a nech si hovorí kto chce čo chce :P

Ico: hej o tej povere viem, ale radšej som rpagmatik a ak sa niečo nepodarí, je to len vecou náhody, aspoň nebývam sklamaný, a ak tak inak len sám zo seba, že nevyšli veci, ktoré som ovplyvniť mohol. Tak sa teším aspoň z akéhokoľvek úspechu. Ale v podstate, ako sme sa bavili v podstate pri každej debate, veľa vecí záleží od uhlu pohľadu zúčastnených a ich vedomostí, preto som rád, že som o vreco informácií bohatší a aj môj uhoľ pohladu ide ďalej obohatený.

Ďakujem za skvelý víkend a vidíme sa opäť raz niekde! Trimce še

PS: A k tej ponitrianskej hvezdárni, tam bude paltiť aj to pravidlo nad 18? Lebo na Nitru budem asi brať malého...
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa lowi » 06 Júl 2022 09:49

Kua... a čo ste mi neprasli dačím po gebuli... napadlo ma to keď som hádzal na krabicu tašku pri odchode.. Dobre bolo... telo si oddýchlo... myseľ už toľko nie.. predsa len témy boli ťažšie ako som bol zvyknutý po minulé roky...
Ale... poučili sme sa... (teda si myslím).. a nabudúce bude zoznam pribitý na altánku... :haha:

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: XIV. Papierová hvezdáreň /1. - 5. júla 2022/ Malé Bielice - Hvezdáreň v Partizánskom[SR]

Príspevokod užívateľa pisho66 » 06 Júl 2022 10:04

Tento rok trochu iné ako po minulé ročníky, ale nič to neberie na tom, že za tie štyri dni čo sme sa tam potili a menšej miere aj údili, som si oddýchol.

U gulášu sa nedá nič vytknúť, jedine, že to koleno by mohlo byť väčšie, aby sa z neho dalo aj najesť :). Ak sa aspoň na niečo tešiť, tak je to práve tento gastronomický kúsok. (Vedúci to zrejme napíše na červeno, ale aj tak).

Som rád, že sme sa stretli aj s novými tvárami, videli a aj niečo pokecali.
Majte sa dobre chlapi a aj lepiť by sa zišlo.


Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Návrat na "Archív 2022"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných