Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Pomoc

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Roman » 07 Apr 2021 06:55

cast textu:
Kotol, ktorý bol v dome od roku 198, sa už úplne „porúčal“. V decembri sa ho opravárovi ešte podarilo sfunkčniť, no teraz to už s 38-ročným kotlom nedokázal. A tak manželia a malé dievčatko zostali v dome, v ktorom okrem elektrického ohrievača nie je žiadne iné kúrenie, bez tepla. Podarilo sa mi narýchlo zohnať firmu na výmenu kotla, ktorá však musela urobiť aj nové rozvody, pretože na staré etážové kúrenie sa nový kotol nedal napojiť.
je tam par nejasnosti:
-novy kotol ide bezproblemov napojit na stare rozvody ,kurenari si prisposobia privody, do systemu treba vlozit obehove cerpadlo. mame rozvody a radiatory v dome vyse 50 rocne,kotol sme museli vymenit v 2017 potom ako prehrdzavel a tiekol modratherm z 1998. jedine ze by po havarii kotla nevypustili cely system a mraz by potrhal potrubia, vtedy treba robit nove rozvody.
-pise ze ma 38 rokov stary kotol ,to bude nieco ako gasex U 20. ten zral podla navodu 10m3 plynu za hodinu , opotrebovany trochu viac. ked sa zapne jeho 12 horakov je to ako krematorium. pred prevraton ked bol plyn lacny taka velka spotreba nevadila nikomu. taky stary zravy kotol dostane lahko.
https://dom.bazos.sk/inzerat/123271763/ ... x-u-20.php
gasex sme vymenili v 1998 ked zacali dzurindisti vsetko zdrazovat. hlavne plyn. to im ta obrovska spotreba stareho kotla nevadila? preco ho nevymenili skor?

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa petopato » 07 Apr 2021 14:04

Takže si prispel 100€?

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa atlon » 24 Apr 2021 17:30

Skúsim aj tu, možno motyka vystrepí.
Nenájde sa u niekoho náhodou Bosch 020470 spojka mäsomlyčeka MUM4 MUM5? 13€ za tento kúsok sa mi zdá priveľa aj na koňa (hlavne keď celý mlynček stojí 40€)
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa lowi » 24 Apr 2021 19:56

To máš v strede s otvorom alebo bez ??

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa atlon » 24 Apr 2021 22:23

V strede je otvor ale nejde cez cele

a zapasováva to sem, do tohoto , na ten štvorec ide zasa ten šnek čo tlači mäso k nožu
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa lowi » 24 Apr 2021 22:46

tak toto máme len ako originál BOSCH. 10,- € peňazí aj s poštovným... :death:

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa mimapnd » 11 Máj 2021 19:44

Helou,
Nitrančania všetkých zemí spojte sa, hľadá sa autobus, a to nie obyčajný, ale vraj Poštový, presnejšie Karosa C734 typ 135AP. Podľa dostupných informácií je jeden niekde v Nitre, ale nevie sa kde. Nevideli ste ho niekto?

Ak by ste ho niekde zahliadli odstavený, dajte vedieť.
Čus
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa developer10 » 11 Máj 2021 22:19

Ahojte papierníci,
mám prosbu/otázku. Dávam malému dokopy nejaké rozbitné modelíky z rozprávky Autá a naďabil som na disneyáckej stránke na pohľadné kúsky, ale sú v PDO formáte. Skúšal som online convertery aj pepakura designer ale neviem si s tým nejak tady vytiahnuť z toho to do čoho môžem strihnúť. Nemáte s tým niekto skúsenosti, poprípade viete to vytiahnuť za pár minút namiesto môjho multihodinového trápenia a hľadania? Dík
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Máj 2021 17:14

a v čom je problém? veď to môžeš vytlačíť priamo cez pepakura viewer, ten je zadarmo, pepakura designer má vo free verzii obmedzenia,
môžeš napr. poprehadzovať diely, prerozdeliť ich, ale musíš to spraviť a vytlačiť na jeden záťah, nedá sa to uložiť, ALE ak je .pdo súbor
zamknutý proti úpravám, tak si s designerom pri ňom ani neškrtneš, teda neotvoríš to, ide to iba s viewerom

alebo si nainštaluj virtuálnu tlačiareň a vytlač to cez viewer do .pdf
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa developer10 » 12 Máj 2021 18:13

No ono je problém že viewer už pepakura nevydáva, je iba designer... Ale dostal som link na stiahnutie nejakej starej verzie tak snáď to pôjde ;) Ďakujem aj za návod na virtual printer to bude dobrá skratka! Dík Milane ešte raz!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný