Pomoc

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa QUASI » 20 Okt 2022 16:36

Čaute, už sa veľmi neorientujem, kto zo starých ešte lepí a kto tu pribudol nový - plný síl, tak sa skúsim opýtať takto. Nenájde sa tu nejaký človek s voľnou časovou kapacitou?
Potrebujem potestovať model môjho návrhu.
Kto by chcel niečo také potestovať, tak nech mi napíše.
Pozor, dielov to má isto nad 500. Tematicky by to najskôr mohlo sedieť takým, čo lepia náklaďáky, ale je tam aj prímes inej kategórie.
Detaily v správe.

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Matej » 26 Nov 2022 21:31

Ahoj..mám na Vás otázku, hlavne teda na tých, ktorý sa rozumejú vlakom..chcel by som model lokomotívy, mala by to byť lokomotíva z cias studenej vojny jazdiaca po ruských železniciach.. Ideálne parná, ale mohla by byť aj dieselová..mierka 1:25..nakladna..pozrel som kompletnú ponuku lokomotív, ktoré sú momentálne na predaj..prikladám link..

https://sklep.orlik-models.pl/modele-ka ... ynowe.html

Ja som ztych názvov mimo úplne, nevyznám sa v lokomotívach..neviem či mali sovieti nejaké svoje lokomotívy alebo používali aj lokomotívy z iných krajín..skrátka potrebujem niečo, čo jazdilo v čase studenej vojny a malo to vpredu červenú hviezdu..neviem teda, či je teda niečo dostupné alebo nie..nechcem robiť žiadne prestavby proste kúpiť model a lepiť..

Ďakujem vám za akékoľvek rady a pomoc.. :wink:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa QUASI » 10 Dec 2022 19:37

Mám taký problém s compom (notebookom). Zabudol, že existuje nejaké uspatie. Po čase ktorý je nastavený na uspatie resp. po zatvorení krytu. Sa neuspí ale vypne.
A to tak, že nahnusno, nič si nezapamatá.
Tak som stratil párdňovú robotu v Rhine, keď sa to stalo prvýkrát. To som ešte nevedel o čo ide, ale keď som odbehol od počítača druhýkrát a všetko sa vyplo a stratilo tak to už nasere.

Neriešil niekto niečo také?
Googliť viem, aj postupy som skúšal a nič nefunguje, preto sa pýtam na niekoho konkrétneho kto má skúsenosť.

Zatiaľ som to vyriešil zakázaním uspatia (a teda sa to nevypne) ale to je také riešenie nepekné.

(ja viem, s modelárstvom to súvisí asi len tým, že mi padá okolo toho aj Rhino)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Dec 2022 19:53

QUASI napísal:(ja viem, s modelárstvom to súvisí asi len tým, že mi padá okolo toho aj Rhino)

Ale však tu sa zvykli riešiť aj veci, omnoho vzdialenejšie od modelárstva :wink:

Ja nie som žiadny IT-čkár, ale asi bude vhodné, ak upresníš o aký systém ide - ktorú máš verziu Windowsu?

A síce to ten pôvodný problém nerieši, iba zmierňuje dôsledky, ale nejde v Rhine nastaviť automatické ukladanie? V CAD programoch to ide, dokonca ty sám definuješ frekvenciu ukladania. Mne sa v minulosti stalo párkrát, že som niečo mal rozkreslené a foter v garáži začal zvárať, čo zvyklo zhodiť poistky a ja som prišiel o neuloženú robotu. Tak mám nastavené automatické zálohovanie každých 5 min. Zálohuje do separátneho súboru, takže nehrozí, že by sa automaticky prepisoval aj pôvodný súbor.

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa QUASI » 10 Dec 2022 20:03

No je tam automatické ukladanie samozrejme, aj to za bežných okolností spoľahlivo funguje, ale ono ma ani neupozornilo, že to padlo.
Otvoril som a kým som si všimol, že mi niečo chýba (robil som na iných celkoch) tak to bolo preč. Takže kým som na to prišiel tak už aj *.bak súbor bol prepísany nanovo. To je na tom to nepríjemné.
A nie že mi neuložilo súbor v ktorom som pracoval, ono mi odkurilo aj toolbary ktoré som tam mal svoje vyrobené. Tak, že ich úplne vymazalo...že v súboroch ostali len nuly.
Proste týždeň doháňam čo všetko mi padlo.

No k systému, je to Win10 na staršom ntbooku (len asi mesiac dozadu som robil update, lebo mi už na 8.1 niečo nechcelo bežať), tak tam bude zrejme problém, tam už asi nebudú veľmi hrať ovládače.
Preto som tam aj písal, či náhodou niekto nemá túto skúsenosť, žeby sa niekto tým zaoberal nepredpokladám. Už som sa pýtal po kamarátoch či niekto niečo ale nič. No a na nejaké také IT fóra ani nepíšem, tam už každý múdry.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa atlon » 10 Dec 2022 21:17

BAterka je na tom ako? Niekedy aj ta pred koncom zivotnosti sposobuje taketo "nevysvetlitelne" spravanie sa notasu
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa QUASI » 10 Dec 2022 21:44

Batery health 85,3% to je asi dobre, ale dík za tip.

Skúmam to ďalej, ale pozerám, že aj keď počítač dám uspať manuálne tak sa neuspí, ale reštartuje. Záhada pre mňa.

Ale asi sa s tým budem musieť naučiť žiť do nejakého updateu.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa mimapnd » 11 Dec 2022 16:20

QUASI napísal:Batery health 85,3% to je asi dobre, ale dík za tip.

Skúmam to ďalej, ale pozerám, že aj keď počítač dám uspať manuálne tak sa neuspí, ale reštartuje. Záhada pre mňa.

Ale asi sa s tým budem musieť naučiť žiť do nejakého updateu.


Cau Quasi,
pisal si, ze mas Windows 8.1? Ten mam tiez a moj laptop ma skoro 10 rokov... fungovat funguje, ale s tym uspanim mam podobny problem. Obcas sa uspi, ale potom sa sam spusti... A pred par dnami mi nabehla sprava, ze Windows 8.1 uz nebude aktualizovany a od 1.1.2023 pre neho nebude ani ziadna porpora, abo take daco... je to proste stary Windows a budem si asi musiet kupit novy laptop s novsim Windowsom. Uz sa mi obcas stava, ze mi niektore programy zamrznu, len tak z nicoho nic), alebo sa same restartuju.
Cus
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa QUASI » 11 Dec 2022 19:01

Nie nie, mám už Win10. Ale aktualizoval som to z Win 8.1. Asi mesiac to fungovalo bez chyby ale potom to začalo vypínať namiesto uspatia.

Ináč, ak by si chcel, tak tu si updatneš win8.1 na win10 zadarmo. Teda ešte pred mesiacom to fungovalo. (Teda ak ešte comp stíha a utiahne aj win10.)
https://www.microsoft.com/sk-sk/softwar ... /windows10
Button Stiahnuť nástroj. A po stiahnutí to urobí všetko samo. Samozrejme bude treba doladiť ovládače, mne robila problém grafika, ale to je jednoduché.
Môžeš nainštalovať a mi povieš či ti to tiež vypína. :) :) Do pár dní sa dá vrátiť naspäť. Ja som to premeškal.

No už som chcel povedať, že s tým prestávam bojovať, že budem robiť ako na starom winXP, alebo zapnute alebo vypnuté a pohoda. :big smile:
Ale prd. Dnes som zistil, že si to nepamätá po reštarte nastavenia, takže tam vždy nabehne uspať znova.
Takže bojujem ďalej.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 11 Dec 2022 19:49

QUASI napísal:Do pár dní sa dá vrátiť naspäť. Ja som to premeškal.

osobne si myslím, že si nič nepremeškal, widláci trepú kydy jak zakaždým, brácho sa kedysi tiež dal "nalákať" vyskúšať Win10
a už sa NEDALO vrátiť späť a to robil všetko možné aj nemožné :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný